Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівську школу №13 планують закрити у цілях економії

Радио
Радио

Чернігівську школу №13 планують закрити у цілях економії

 

20.05.22 року на колегії управління освіти Чернігівської міської ради прийняте рішення про припинення навчального процесу у ЗОШ №13.
Жодного попереднього обґрунтування його доцільності ні з адміністрацією, ні з учасниками освітнього процесу школи проведено не було. Жодної компетентної комісії для оцінки стану школи до сьогодні також не було.

По факту будівля школи мінімально постраждала від російської агресії (вибиті шибки у частині вікон, вхідних дверей та пошкоджена незначна частина шиферного покриття даху на старому корпусі), порушень системи життєзабезпечення школи (опалення, водопостачання, каналізація) немає.

ЗОШ №13 - єдина вціліла школа на один величезний мікрорайон. Тому, міська влада закриваючи школу прирікає дітей, психіка яких травмована війною, ходити до інших шкіл, котрі територіально знаходиться далеко. В умовах тотального дефіциту коштів на відновлення зруйнованих чи будівництво нових шкіл, не логічно й не доцільно.

За своєю потужністю та технічними можливостями ЗОШ №13 може прийняти учасників освітнього процесу зруйнованих ворожим бомбардуванням ЗОШ №18 та ЗОШ №21 до часу, коли буде можливість збудувати нову школу на мікрорайоні "Подусівка".


Таке повідомлення з’явилось на сторінці у Фейсбук Аксюти Олени Юріївни заступниці по оргпитанням та голови ради школи №13 сьогодні 22 травня.

До нашого сайту також звернулись стурбовані батьки учнів шкіл №18 та 21, а також ті, які планували в цьому році віддавати своїх дітей до 1-го класу і обрали для цього саме школу №13.

Як повідомила в особистому спілкуванні з нашим кореспондентом сама Олена Юріївна сьогодні до їх школи приїздив нардеп Олег Семінський разом з депутаткою міськради Катериною Демченко, яка сама є випускницею даної школи. В ході візиту нардеп поспілкувався з батьками дітей двох зруйнованих шкіл та школи №13, які висловили своє обурення тим, що навчальний заклад мають закрити на користь 14-ї 32-ї та 35-ї шкіл. Найближча з них - 14-та знаходиться на Шерстянці, але добиратися до неї жителям Подусівки значно довше, ніж до 13-ї. До того ж ті діти, які і так навчалися у 13-й школі зазнають стресу, через те що їх переводять до іншого навчального закладу, не дивлячись на те, що їх рідна школа практично ціла.- Сьогодні до нас приїздив Олег Семінський подивився усе скрізь і впевнився у тому, що проблема у школі тільки з тим, що повилітало скло та старі дерев’яні рами. О 13.00 на зустріч до школи прийшли також батьки, вони висловили свою готовність доєднатися до ремонту по заміні вікон, якщо таку допомогу не надасть міська влада чи не знайдуться інші джерела фінансування. У нас було лише 2 прильоти у березні, причому перший раз снаряд впав за 300 метрів від школи і не завдав майже ніякої шкоди, а вже другий раз влучило у двоповерховий будинок, який вщент зруйнувався, а у нас в свою чергу, повилітали вікна від ударної хвилі.

На фото видно, що 13-та школа лишилась без вікон, але фактично ціла

- Є школи які набагато більше постраждали ніж наша, але ж їх не закривають. Головним обґрунтуванням у тому, що школу закриють є те, що з початком нового навчального року в ній (а також у 18-й та 21-й) буде навчатися занадто мало дітей, такі пояснення начальник Управління освіти Василь Білогура надав нардепу Семінському. Зараз у нас вчиться 400 дітей, з 1-го по 9-й клас, набору до 10-го класу в нас нема, але в цьому році ми випускаємо 11-й клас.

- Згідно з опитуванням батьків у Вайбері, яке ми проводимо щопонеділка лише 18% відсотків повідомили, що не повернуться до Чернігова, але більш чіткі висновки, я вважаю, потрібно робити не раніше серпня, бо люди можуть змінити думку, щодо свого повернення. Мені невідомо, який відсоток дітей не повернеться до 18-ї та 21-ї шкіл, але як я зрозуміла, під розрахунки економії потрапила чомусь і наша вціліла школа. Через цю саму економію, нам не дали минулого року набрати два перших клас, тож єдиний клас, який дозволили - переповнений. Так який може бути розвиток школи у таких жорстких рамках?

- До того ж, в управлінні освіти рахували відсоток дітей, що погодяться повернутися з цих трьох шкіл, а де гарантії того, що до нас не будуть їхати люди з других областей та сіл нашого регіону? Житло у багатьох зруйноване, насувається зима, у місті де зараз пустує багато житла і є певна інфраструктура простіше прилаштуватися з дитиною.

- Також, зауважу, що з того, що я почула від батьків дітей з 18-ї та 21-ї шкіл близько половини з них готові привести дітей до нас. До того ж, є велика різниця чи 10 хвилин пройти до школи чи 30-40, а якщо батьки працюють, то доправляти першачків до місця навчання будуть бабусі та дідусі і дитині і людям похилого віку важкувато долати великі відстані, - розмірковує Олена Юріївна.

- Ми вже підрахували, що можемо прийняти 1 500 дітей, які будуть вчитися у дві зміни і зробити це так, аби ті діти, що будуть навчатися у другу зміну поверталися додому до настання темряви, у безпечний час. У нас є два спортзали, ми виграли два рази проєкті «Бюджет участі», на ці кошти зробили спортмайданчик та вуличні тренажери, за останні 5 років у школу було вкладено багато зусиль і коштів, вона оснащена мультимедійними дошками, проведено інтернет і таке інше, і виходить, що все це марно. У черзі на заміну вікон на пластикові стоїмо 10 років, але оскільки зараз воєнний час, то повторюся, що батьки дітей чітко висловили свої наміри допомогти з цим питанням.

- У цьому році нашій школі виповнюється 1 вересня - 70 років, і ось такий подарунок на ювілей, сумно зітхає Олена Юріївна.

- А що ж буде з педколективом?
- Нам нічого не повідомили, мабуть підемо на вулицю, - резюмує розмову Олена Аксюта, яка також є випускницею 13-ї школи.

Ми звернулися за коментарем до Василя Білогури, але поки що від нього відповідь не надійшла, начальник управління освіти Чернігова послався на зайнятість, пояснив що він перебуває на нараді разом з представниками фінського фонду. Ми надіслали йому запитання щодо долі 13-ї школи в особисті повідомлення. Також з переписки батьків у вайбер-чаті Подусівки стало зрозуміло, що про плани на новий навчальний рік - їх не повідомили і обговорення з ними про це не було.

В групах батьків школярів також гуляє фото сторінки «Дорожньої карти корегування мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти м.Чернігова через наслідки широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України». На цьому фото видно, що припинити освітню діяльність вирішено у школах №13, 18, 21, 36, 25, спеціальної школі №1 (для слабкозорих дітей та перевести їх на базу школи №5, що поряд), виключити з мережі класів закладу загальної середньої освіти у школах №16 та 17 а також призупинити освітню діяльність у дитсадках №7, 14, 16, 35, 56, 72.Також батьки чернігівських школярів вже встигли створити петицію проти закриття школи №13, яка зараз проходить модерацію.На фото нижче скріни з вайбер-спільноти «Батьки ЗНЗ №13». Також серед батьків лунають думки, що на 13-ту школу вже давно накинуло оком керівництво міста, аби використати її для бізнес-потреб, і визнання її аварійною або «зайвою», було лише питанням часу, і ось така нагода трапилась - воєнний стан та економічна доцільність.Gorod.cn.ua, відео "Північна Брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, закриття, Білогура, Семінський, Аксюта

Добавить в:
 
 


Центр Комплект