Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Підприємства Чернігова повертаються до життя (відео)

Підприємства Чернігова повертаються до життя (відео)

 

Директор ТОВ "Аметист" Валерій Радченко розповів про збитки, які були завдані підприємству російським вторгненням. Дане підприємство займало до війни близько 30% свого ринку, виробляло туалетний папір, паперові рушники, минулого року почали реалізовувати велику інвестиційну програму та вкладались у сучасне обладнання. На жаль, на основній площадці ТОВ "Аметист" - знищено практично все. При цьому вся територія підприємства зруйнована на 90%, вціліли лише одна роздягальня та ремонтно-механічний цех. Підприємтсво працювало близько 30 років.Валерій Радченко:


- Руки не опустились, бо у нас дуже добрий колектив зі 120-ти працівників. Наше підприємство працювало у цілодобовому режимі без вихідних та свят. Якщо у нас буде фінансування - все відбудуємо, наші колеги з закордону постійно дзвонять та пропонують допомогу у виді фінансів та обладнання.

- Ми багато експортували продукції до країн ЄС, останній контракт - підписали з Ізраїлем.

- Остання наша інвестиція - облаштування нової ПВМ - папіро-вироблювальна машина. Одна така виробляла паперу 1 100 тонн на місяць. В нас їх було дві. На залучені інвестиції побудували автоматичну турецьку котельню, яка працювала на відходах з деревини, опалювала більше 5 000 кв.м. взимку.

- Люди, які працювали на 2-й площадці, а близько 12-15 осіб вже працюють, але основне виробництво було на 1-й площадці. Плануємо повернутись на рівень початку 90-х років, для чого візьмемо у колег станки та будемо привозити сировину і забезпечувати колективу мінімальну зайнятість.

- На даний час для відновлення підприємства є два шляхи: або знести все і відновити з нуля, а це вартує приблизно 10 млн. євро, або ремонтувати, але це буде проблематично. Якщо будувати з нуля за євростандартами то потрібно 2 роки на відбудову.Максим Гладченко директор ТОВ "Форвард Текст" очолює невелике сімейне підприємство, яке працює з 2019-го року. Зі своєю дружиною Наталею займається виробництвом трикотажних виробів - це молодіжний повсякденний одяг. З весни збирались розширитись та купити нове обладнання, проте війна внесла свої корективи. Більшість майстринь підприємства виїхали через війну з України і деякі з них не збираються повертатися. Поки що на роботу виходять 2 швачки.
Після авіаудару по стадіону ім.Гагаріна на підприємстві повилітали двері та вікна і було небезпечно там залишатись. Оскільки приміщенні залишилось багато вартісного обладнання, за яке ще не сплатили кредит було прийнято рішення запакувати його і вивезти в більше безпечне місце - на Тернопільщину.
Спершу у Максима були думки запустити підприємство на західній Україні в рамках програми релокації бізнесу, пропунували багато варіантів, але вирішив дочекатися закінчення активних бойових дій і повернутися додому разом з обладнанням. Тож на початку травня був в з обладнанням у Чернігові. Поки був поза межами Чернігова Максим активно волонтерив.

Максим Гладченко:

- Наші клієнти є нашими друзями, після початку війни дзвонили, підбадьорювали і це було основним стимулом, через який ми повернулись до Чернігова. Деякі клієнти сказали, що будем чекати скільки завгодно, поки ви не почнете роботу, бо ні з ким не хочемо працювати, крім вас. В нас вже є замовлення на перший місяць і ще багато людей готові замовляти наші вироби в подальшому.

- Зараз дуже поплуярна патріотична символіка, тож ми будемо наносити її на наші вироби.

- У нас нема власного роздрібу, але аналізуємо, як працюють наші замовники, для яких відшиваємо гуртові партії товару. У них робота йде, люди замовляють і досить активно, є навіть хітові речі.

Ігоря Вареника власника ТМ "Сіверська кава", чернігівці знають бізнесмена по мережі пекарень "Flavor" (на Жабинського та на Красній Площі). Пекарня, що на площі працювали допоки було світло у місті. Військовим каву та смаколики пропонували безкоштовно, але вони все одно платили за товар.


Ігор Вареник:
- Якщо порівнювати з довоєнними часами, то зараз клієнтів близько 20% від того, що було. На Пасху був невеликий сплеск продажів, але після того, як у місті значно зменшилась кількість військових то рівень продажів дещо просів.

- Думаю, що все повернеться, як було. Крім грошей ти ще отримуєш задоволення від вражень і емоцій людей, якими вони діляться з тобою після того, як спробували той чи інший виріб. Недавно був випадок, коли до нас зайшов хлопець так повідомив, що у місто повернулась його дружина, відправила сюди, бо за місяць у Польщі скучила за "равликами" від "Flavor".

- Думаю, що війна всіх поміняє. Зараз всі зробили крок назад у смаках, цінах та асортименті. Скільки це буде по часу - важко сказати, поки ж є зовнішні обставини які стримують розвиток.

Сергій Сколобивець директор ДП "Компанія "ВЕРЕС" ТОВ "Компанія ВЕРЕС" також розповів, як планує дане підприємство відновлюватись після активний бойових дій. Дана компанія, яка розташована на Подусівці відома в Україні виробництвом дитячих меблів та товарів для немовлят.Сергій Сколобивець:

- Війну зустрів о 5-й годині ранку і одразу приїхав на виробництво. У нас перша зміна починає працювати о 6.30. Тому перше, що я робив, зупиняв людей, бо все кругом громихало. Після зупинки зміни залишив охорону і скільки могли ми тримали охорону на підприємстві, поки не передали територіальній обороні.

- Сам особисто через 2 тижні війни евакуював 20 жінок та дітей до західної України, сформувавши при цьому колони, потім вони перемістились до Європи. Через кілька днів повернувся назад, і коли стало спокійно - 2-го квітня почав відбудовувати виробництво.

- Прибувши сюди нарахував 13 систем ураган, які прилетіли на територію підприємства, було знищено цех первинної переробки деревини. Запросили піротехніків, які все розмінували, а після цього люди з будівничої бригади зайшли до нас.

- Зараз тут все прибрано, відбудовуємося, з 2-го травня почали працювати на 20-25% потужності нашого виробництва, а це 20 працівників.

- Щоб відбудуватись повністю нам треба 2-3 місяці, збитків нарахували 7-8 млн. Плануємо вийти у цей термін на об’єми виробництва продукції довоєнного стану.

- Торгівлю запустили в кінці квітня, працюють онлайн-магазини та гуртові компанії, що купують наші вироби і ми навіть почали експортувати. Першу партію вже відвантажено до Молдови, зараз готуємося виробити продукцію для Прибалтійських країн.

- Місячний запас нашої продукції зберігся на складах, завдяки цьому ми стартували.

- До нас вже приходила комісія, яка зафіксувала руйнування на підприємстві. В тому числі те, що було знищено 150 куб.м. деревини (дошки-заготовки), це бук, який нам привезли з Карпат і ми дуже жалкуємо, що його було знищено.

- Для робітників ми залишили ті самі розцінки, по яким вони працювали до війни. Всі наші працівники, які виїхали до Європи чекають, аби можна було повернутись назад.Джерело: Ютуб-канал IVANOV PRESIDENT

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: "Аметист", Радченко, Вареник, "ВЕРЕС", Гладченко, "Форвард Текст", Сколобивець

Добавить в: