Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У «Чернігівводоканалі» сказали, що ситуація з водою покращиться за 2 тижні, а відновлення однієї станції коштує близько 900 млн. гривень

У «Чернігівводоканалі» сказали, що ситуація з водою покращиться за 2 тижні, а відновлення однієї станції коштує близько 900 млн. гривень

 

Окупанти цілеспрямовано обстрілювали важливі об’єкти життєзабезпечення Чернігова. Масованих артилерійських ударів зазнали об’єкти водопостачання та водовідведення. Як відновлюють водопостачання у місті, розповіли у Чернігівводоканалі.

Ігорі Грищенко речник КП «Чернігівводоканал»:
- Відбулось розмінування саме того обєкту, де ми зараз знаходимось. І навіть на цьому обєкті дати 100% гарантії, що всі міно знято - неможливо, бо після того, як пішли вибухотехніки було знайдено декілька мін.

- На цьому обкєкті, в результаті попадання снарядів було пошкоджено 2 резервуари та будівлю машинного залу. Зараз перевіряють обладнання. Для того, щоб подати воду в резервуари треба перевірити свердловини, щоб вони запустилися, набрати в резервуари води і подавати на місто.

- Сьогодні ми намагаємося включити одну свердловину, це дасть можливість подати воду в спальний район міста. Потім підуть служби перевіряти, де є витоки і почнуть відключати ті будівлі, які постраждали. Багато людей виїхало, зараз ми включаємо тиск води в будинку, і якщо ЖЕК не перевірив, то вода починає по поверхах і затоплює те майно, що залишилось.

- Тижнів зо два ситуація покращиться, але там де були масовані обстріли, де пошкодження великі, там я думаю відновлення водопостачання займе набагато більше часу.

Співробітник «Чернігівводоканалу» розповів, що залишався у місті весь час, що були обстріли, бо потрібно було давати містянам воду. Так, 15 березня було 64 прильоти по об’єктам підприємства. В цей день потрібної напруги для роботи станцій водоканалу не було, тож просто спостерігали за насосною станцією. Вони заховались поряд з нею. Чоловік думає, що мав місце і обстріл снайпера, коли він там знаходився.

В планах у нього прибрати все і дати води на насосну станцію. Під час обстрілів міста чергували по 2 особи, всього в штаті їх 6.

Також Ігор Грищенко показав журналістам зруйновану каналізаційно-насосну станцію (призначена для виведення води з території міста), куди також прилетів снаряд. Зараз на ній підключено тимчасове насосне обладнання. Без цієї станції неможливо налагодити належним чином роботу каналізації у багатьох будинках, бо люди починають зливати воду у каналізацію і через це можливе підтоплення населення фекальними водами.

- На сьогодні ще не всі каналізаційно-насосні станції (КНС) працюють, в першу чергу через відсутність електроживлення.

На ще одній КНС, яка відводить стоки з двох великих районів міста Чернігів - зовні лишилась практично неушкодженою, побилося лише віконне скло, але через те, що снаряди падали дуже близько - пошкодилось склепіння колектору, і колектор - залізобетонна труба, діаметром 400 мм. Її тимчасово накрили поліетиленовою плівкою та грунтом. Утворився такий лоток, через який стоки потрапляють на цю станцію. І вся ділянка труби довжиною у декілька кілометрів - також у аварійному стані і швидше за все там є ушкодження, бо саме по цій трубі йшла важка техніка, також були попадання снарядів.

Ще один обкєкт «Чернігівводоканалу», який забезпечував близько 30% мешканців Чернігова - зруйнований. Знищено 2 резервуари чистої води, пошкоджено трансформаторне обладнання, воно непридатне для подальшої експлуатації.

Сергій Малявко директор КП "Чернігівводоканал":
- До воєнних дій наше місто забезпечували 5 водонасосних станцій (ВНС). Зараз із 5-ти знищено повністю 3 станції, одна пошкоджена і одна вціліла. Зараз в місто постачається вода з джерел, на території яких знаходиться Чернігів, не з насосних станцій.

Відновлення однієї з найбільш зруйнованих станцій водоканалу буде коштувати, за словами Малявко блиьзко 800-900 млн. гривень. На тій, що забезпечувала 30% міста водою загинуло 5 людей, один із них співробітник служби державної охорони (ВДСО), 1 співробітник Чернігівводоканалу і троє членів його родини. Вони вирішили, що це місце буде для них безпечним. Після авіаудари перебігли до бетонного резервуару, але коли стався вибух бомби всі вони загинули.

Сергій Малявко розповідає, що за день до війни попередив колектив про те, яким службам можна не виходити на роботу, а яким (ті що саме забезпечують місто водою і водовідведенням) обов’язково потрібно залишатись. Таких було близько 20% від колективу. І всі 40 днів вони практично жили на підприємстві. При цьому керівний та середній склад виїхав, не поясняючи причини і наразили місто на техногенну і гуманітарну небезпеку.

- Наші мережі зараз, як ситу. Чим більше тиску дамо - тим більше поривів. Тож ми додаємо тиск поступово, ліквідовуємо пориви, а далі поступово додаємо, включаємо свердловини і будемо запускати одну з насосних станцій і я впевнений, що ми забезпечимо водою близько 60% домогосподарств міста.

- Якщо не буде 2-ї хвилі - ми все відбудуємо, - підсумував Сергій Малявко.Джерело: телеканал «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівводоканал, Грищенко, Малявко

Добавить в: