Окупанти цілеспрямовано обстрілювали важливі об’єкти життєзабезпечення Чернігова. Масованих артилерійських ударів зазнали об’єкти водопостачання та водовідведення. Як відновлюють водопостачання у місті, розповіли у Чернігівводоканалі.
Ігорі Грищенко речник КП «Чернігівводоканал»:
- Відбулось розмінування саме того обєкту, де ми зараз знаходимось. І навіть на цьому обєкті дати 100% гарантії, що всі міно знято - неможливо, бо після того, як пішли вибухотехніки було знайдено декілька мін.
- На цьому обкєкті, в результаті попадання снарядів було пошкоджено 2 резервуари та будівлю машинного залу. Зараз перевіряють обладнання. Для того, щоб подати воду в резервуари треба перевірити свердловини, щоб вони запустилися, набрати в резервуари води і подавати на місто.
- Сьогодні ми намагаємося включити одну свердловину, це дасть можливість подати воду в спальний район міста. Потім підуть служби перевіряти, де є витоки і почнуть відключати ті будівлі, які постраждали. Багато людей виїхало, зараз ми включаємо тиск води в будинку, і якщо ЖЕК не перевірив, то вода починає по поверхах і затоплює те майно, що залишилось.
- Тижнів зо два ситуація покращиться, але там де були масовані обстріли, де пошкодження великі, там я думаю відновлення водопостачання займе набагато більше часу.
Співробітник «Чернігівводоканалу» розповів, що залишався у місті весь час, що були обстріли, бо потрібно було давати містянам воду. Так, 15 березня було 64 прильоти по об’єктам підприємства. В цей день потрібної напруги для роботи станцій водоканалу не було, тож просто спостерігали за насосною станцією. Вони заховались поряд з нею. Чоловік думає, що мав місце і обстріл снайпера, коли він там знаходився.
В планах у нього прибрати все і дати води на насосну станцію. Під час обстрілів міста чергували по 2 особи, всього в штаті їх 6.
Також Ігор Грищенко показав журналістам зруйновану каналізаційно-насосну станцію (призначена для виведення води з території міста), куди також прилетів снаряд. Зараз на ній підключено тимчасове насосне обладнання. Без цієї станції неможливо налагодити належним чином роботу каналізації у багатьох будинках, бо люди починають зливати воду у каналізацію і через це можливе підтоплення населення фекальними водами.
- На сьогодні ще не всі каналізаційно-насосні станції (КНС) працюють, в першу чергу через відсутність електроживлення.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Чернігівводоканал, Грищенко, Малявко