Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » “Чернігову стародавньому” – 55. Як святкували ювілей музейники?

“Чернігову стародавньому” – 55. Як святкували ювілей музейники?

 

55 років виповнилось Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”. Перші екскурсії до музею, розташованому у Спаському соборі, відбулись у 1967 році. У той час чернігівський заповідник був філією Державного заповідника “Софіївський музей”.Ювілейні заходи розпочались у приміщенні Колегіуму з презентації маркованого конверту із зображенням Троїцького собору. Малюнок належить пензлю молодого українського художника Максима Кисельова. За кошти “Укрпошти” надруковано 100 тисяч примірників конверту.

Свято Троїцький собор вважається одним з найбільших храмів Чернігова. Він був закладений за ініціативи Чернігівського архієпископа Лазаря Барановича.

До цієї події на замовлення заповідника були надруковані марки із зображенням Троїцького та інших соборів, які приваблюють туристів своєю неповторною красою. Новинки поповнять і власну колекцію керівника заповідника “Чернігів стародавній”.

Під час заходу відкрилася фотоекспозиція “Відроджені шедеври”. Окрім пам’яток національного значення, “Чернігів стародавній” має низку цінних колекцій, зокрема найбільшу у своєму роді колекцію старовинних ікон. Протягом ювілейного року у Колегіумі на Валу відбудуться презентації різноманітних виставок. Найближча відкриється вже 1 березня і буде присвячена Тарасу Шевченку.

Джерело: телеканал Новий Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: заповідник, Чернігів, стародавній

Добавить в: