Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » До якого закладу у Чернігові можна піти зі своїм домашнім улюбленцем?

До якого закладу у Чернігові можна піти зі своїм домашнім улюбленцем?

 

У Чернігові, як відомо, величезна кількість людей живуть із домашніми вихованцями. Для собак у нас збудовані майданчики для вигулу та дресирування, спеціалізовані магазини, проводяться благодійні заходи щодо збирання коштів для безпритульних, тощо. А чи можна відвідати заклади громадського харчування зі своїм собакою? Чи вистачає у нас місць pet-friendly (допускається розміщення свійських тварин), куди можна було б зайти зі своїм улюбленцем, перекусити або, наприклад, випити чашку кави?

Наша читачка на ім’я Олена звернулась до нашої редакції з тим, аби ми перевірили готовність закладів харчування, пускати до себе клієнтів з собакою. Аргументи Олени наступні: - В нас собака породи мопс, веселий та слухняний, гуляти з ним потрібно 2 рази на день. Вранці, звичайно заходити до кафе - неактуально, можна замовити каву у віконечку, чи взяти її з дому у термосі, а ось ввечері сходити і розвіятись до кафе хочеться, але боязко заходити, адже можна нарватися на відмову, через собаку. З тих пір, як в нашій родині з’явився мопс Гаррі, ми з чоловіком вже 2 роки на заходили до ресторану, хіба що зрідка на літні майданчики. А ось у холодну пору року, з роботи прийшов, собаку вигуляв, і сил і часу йти смачно повечеряти до закладу вже не вистачає. Інша справа, якби можна було взяти Гаррі з собою. Жінка навела у приклад Чехію, де з собаками пускають практично в любий ресторан та навіть є окремі заклади спеціально для собак, також така послуга стає все більш популярна навіть у досить престижних та популярних ресторанах Києва, Одеси, Львова та інших великих міст України.

На фото - кадри з передачі Жанни Бадоєвої "Життя інших", коли вона відвідала столицю Чехії Прагу


Щоб з'ясувати це, ми опитали власників та керуючих популярних закладів міста. Питання були такі:

- Чи пускаєте до закладу з собакою і якщо так, то які породи небажані? Протягом року або тільки на літні майданчики в теплу погоду?
- Чи є обмеження за розміром?
- Якщо це великий собака або потенційно небезпечної породи, чи повинен він бути у наморднику?
- Чи є у вас наклейка, яка інформує про те, що заклад pet-friendly чи вказівка про це на сторінках соцмереж?
- Що можете запропонувати собаці – воду чи корм?
- Чи були випадки, коли господарі замовляли страву своєму собаці та годували його з тарілки?

До вашої уваги, наша добірка. Ми вказали заклади, які доволі приязно ставляться до гостей із своїми собаками. Виняток – ТРЦ «Голівуд» із зоною фаст-фуд, але і там можна відпочити з собачкою невеликого розміру.

Піцерія «Сеньйор помідор», кафе «Еклер», просп. Перемоги, 137/137а
Директор Наталія Савченко розповіла:
- Звичайно, до нас можна прийти із собакою. І до піцерії, і до кафе «Еклер» досить часто гості приходять зі своїми домашніми улюбленцями. Здебільшого, маленьких порід – йорками, той-тер'єрами, чихуахуа. У нас є спеціальна миска з водичкою для тварин. Страви для собак у нас не замовляють, можливо, тому що маємо специфічний асортимент. Наліпок «pet-friendly» немає, але ми вважаємо себе доволі приязними по відношенню до братів наших менших. Щодо великих та агресивних собак, за 1,5 роки роботи з такими до нас не приходили, швидше за все їх прив'язують за поручні на вулиці. А ось із маленькими заходять, тримаючи їх на руках, купують тістечка, піцу, каву на виніс. У теплу пору року на веранді гості із задоволенням відпочивають і з маленькими, і середнього розміру собачками. Отже, ласкаво просимо до нас зі своїми улюбленцями!На фото - маленький відвідувач закладу «Сеньйор помідор»


Мережа кав'ярень «Coffee Boss»
Відповідь надав співзасновник мережі кав’ярень Олег Степаненко:
- Правила однакові і діють у всіх наших кав’ярнях. Ми пускаємо у наші кав'ярні відвідувачів із будь-якими собаками. Критеріїв до породи чи окремих днів або пори року немає. Скільки існуємо (а в цьому році буде 5 років), стільки й пускаємо. Обмежень за розміром собаки теж не існує. Чи повинен він бути в наморднику, якщо це великий собака або агресивної породи – вирішує власник собаки. Наклейка «pet-friendly» у нас є. Персонал наших кав’ярень може запропонувати для вашого улюбленця і воду, і корм. Випадків, щоб господарі замовляли каву своєму собаці не було, але судячи з фотографій нашої сторінки в Інстаграм, пригощали своїм напоєм.

Під одним із фото, де зображено собаку породи бігль на інстаграм-сторінці «Coffee Boss» підписано: «Свіжа вода, ласощі та «уті-путі» для всіх зайчиків, песиків та котиків, які до нас заходять». На деяких кав‘ярнях можуть висіти роздруковані фотографії собачок. Завітайте до нас зі своїм улюбленцем!

На фото - маленькі відвідувачі закладу «Coffee Boss»

Ресторан «Салобіє», просп. Миру, 27
Керуюча Алла Решетнікова
розповіла:
- Так, ми впускаємо гостей зі своїми улюбленцями з перших днів відкриття. Адміністрація одразу передбачила цей нюанс, і при вході до ресторану у нас можна попросити навіть ліжечко для свого коханого собачки. Тобто, ми friendly для всіх. Звичайно, собака великого розміру повинна бути в наморднику, тому що це неприйнятно для інших гостей, які можуть бути ще й з дітьми. Наклейки «pet-friendly» у ресторані ми не маємо, але про те, що відвідування допускається з домашніми тваринами, в соціальних мережах зазначено. Певних днів, коли можна зайти з собакою немає, тобто вже протягом 8-ми місяців нашої роботи до нас приходять гості зі своїми улюбленцями. Ми можемо запропонувати вашому собачці і лежанку, і воду, і корм. Такого, щоб замовляти їжу для собаки, у нас ще не було, але, можливо, якщо собачки маленькі, вони годували їх з рук своєю їжею.

На фото - клієнтки ресторану «Салобіє», які завітали туди разом зі своїми чотирилапими улюбленцями

Ресторан «Мафія», просп. Миру, 49
Менеджер Данило Соколов розповів, що у приміщення ресторану вхід гостей із собаками не особливо вітається, але адміністрація може піти назустріч, якщо собачка маленького розміру. Маленькими вважаються такі породи, як йокширський тер'єр, чихуахуа, шпіц та ін. Тому наклейки «pet-friendly» у ресторані немає. А ось у літню чи теплу пору року, вже протягом 3-х років гості можуть відпочивати зі своїми улюбленцями на літньому майданчику.
- Звичайно, якщо собака великої чи агресивної породи, типу ротвейлер чи німецька вівчарка, вона має бути у наморднику. Під час роботи літнього майданчика перед входом у нас завжди стоїть миска з водою і не обов'язково для собак – для птахів, котиків також. Пам'ятаю, був випадок, коли гостя замовляла для свого тер'єрчика м'ясо без спецій та щось із дитячого харчування. Годувала не за столом, а з тарілки на підлозі.

Ресторан «Колиба», вул. Олега Міхнюка, 1
Адміністратор Левківська Юлія Миколаївна розповіла, що що їхній ресторан дуже приязно ставиться до гостей зі своїми чотирилапими друзями. Заклад працює вже 17 років і ніколи проблем із перебуванням собачок не було. В останні роки кількість, особливо відвідувачок з маленькими собачками, збільшилася. Вони навіть можуть щось замовити з меню для свого улюбленця, наприклад, відварений язик або м'ясо кролика. Ну а гості з великими собаками теж можуть відпочивати, але у наморднику та на літньому майданчику. Звісно, якщо попросять, персонал завжди винесе для собаки миску з водою.

Ресторан «Велюров», просп. Миру, 17
Керуюча Леся Пічевська повідомила, що вже досить давно вони впускають у свій заклад гостей із маленькими собачками, а з великими та агресивними – лише до літнього майданчику. Звичайно, такі собаки мають бути у намордниках. Наклейки «pet-friendly» на дверях ресторану або в соціальних мережах немає. Домашнім улюбленцям гостей завжди можуть запропонувати воду або щось із меню закладу. Був випадок, коли господиня шпіца замовляла своєму чотирилапому другові куряче відварене м'ясо. Щоб погодувати собачку, офіціант може надати пластикову тарілочку.

Розважальний комплекс «Базис», вул. Незалежності, 12а
Керуюча Анастасія Лущан:

- Всередину закладу ми впускаємо відвідувачів лише з маленькими собачками на руках. Собаки великого розміру чи агресивних порід, типу вівчарки, дога чи хаскі, однозначно мають бути у наморднику і лише на літньому майданчику, оскільки основний контингент у нас діти та батьки з дітьми. Наклейки ми не маємо. Запропонувати вашому собаці ми можемо воду. Миска з водою, особливо, в теплу пору року у нас завжди стоїть там, де знаходиться службовий заїзд або на вулиці, де розміщується літній майданчик. Які умови в інших піцеріях «Базис», я не скажу, але гадаю, що з маленькими собачками заходити можна. У піцерії, що знаходиться на проспекті Миру, 42 біля переходу, у теплу пору року працює літній майданчик. Зрозуміло, що гості можуть прийти із собаками великих розмірів, які мають бути у намордниках, ну а якщо собачка середнього розміру на повідку - господар сам повинен забезпечити безпеку відвідувачів, бо там немає офіціантів чи охорони.

Ресторан швидкого харчування «McDonald's», вул. Кірпоноса, 34
Адміністратор закладу Олександр Дмитрик
розповів:
- Так, ми впускаємо до закладу відвідувачів з собакою, але у нас є обмеження не щодо породи, а щодо їх розміру. Собачка має бути маленьким і знаходитися у господаря на руках чи у сумці. Собаки великого розміру у приміщення ресторану не повинні потрапляти, щоб забезпечити комфортний відпочинок відвідувачам, не злякати дитину тощо. А відвідувачів з такими собаками ми можемо обслуговувати у зоні МакДрайв. Там можна замовити страви та отримати їх у віконечку, а потім вийти чи виїхати із зони МакДрайв разом із своїм собакою. Наклейки «pet-friendly» у нас нема. Звичайно ми можемо запропонувати собаці воду. Що стосується замовлення гамбургерів для собак, ми такого не можемо відстежити, але одного разу на вулиці в зоні МакДрайв, я бачив, як господар годував свого пса сандвічем.

Піцерії мережі «Марконі»
Адміністратор Тетяна Володимирівна розповіла наступне:
- На дверях нашої піцерії є позначка, яка вказує на те, що з собаками заходити не можна. Але ми давно (піцерія на Проспекті Миру, 30а працює вже18 років) цього правила не дотримуємося та для себе вирішили - якщо гість зайшов з маленьким собачкою на руках, то чому б і ні. Єдина умова - собачка повинен бути у вас на руках або на дивані і не заважати відпочинку інших гостей. Тому наклейки «pet-friendly» ми не маємо. Щодо води або корму для собаки, не пам'ятаю, щоб хтось звернувся з таким проханням. Але якщо звернуться –звичайно можемо запропонувати водичку. Не було й такого, щоби господарі замовляли піцу або ще щось для свого собачки. Правила у піцеріях, що на проспекті, що на вулиці Рокоссовського, однакові.На фото маленький відвідувач піцерії «Марконі» на Рокоссовського, 16а, якому не тільки запропонували миску з водою, а й дозволили з літнього майданчика перейти на 2-й поверх, разом з хазяєвами


Піцерія «Челентано», просп. Миру, 21
Керуючої на роботі не було, тому інформацію надав персонал. До піцерії, як і до більшості закладів міста, можна заходити з маленькими собачками на руках.
- Взагалі, ми не вітаємо вхід до закладу із собаками, хіба що з маленькими, які перебувають на руках у господаря. Але це трапляється досить рідко. Влітку на майданчику бувало, що гості відпочивають із собаками: якщо великий, то в наморднику, але частіше - середнього чи маленького розміру. Ми завжди попереджаємо, щоб собаки не заважали відпочинку інших гостей. Якщо влітку собачці спекотно, гості можуть попросити воду для свого улюбленця - ми звичайно виносимо. Але наклейки «pet-friendly» у нас нема на дверях.

ТРЦ «Голівуд»
Директор з маркетингу В'ячеслав Березка нам розповів:

- На всіх входах до ТРЦ «Голлівуд» є наклейка, що вхід з тваринами та з собаками у тому числі, заборонено. До тих відвідувачів, які тримають на руках маленького песика, охорона лояльна. Якщо людина опустить собаку на підлогу, ми просимо взяти його на руки. Такі правила передбачені для безпеки наших відвідувачів. Ми ж не можемо передбачити, яка порода собаки, чи здоровий він, як він поведеться і як відреагує дитина? Адже на території комплексу, ви знаєте, багато діток, та й взагалі, велике скупчення людей. Тому, щоб уникнути проблем, маленький песик повинен бути суворо на руках господаря.
Що стосується фуд-зони, якщо охорона пропустила відвідувача з маленьким песиком, то людина може зайти в якесь кафе перекусити або випити кави, тримаючи його на руках.

Саме так нам розповіли й у вареничній «Балувана Галя», що знаходиться на другому поверсі ТРЦ:
- Заходити до нас поїсти смачних вареників можна з собачкою, але маленьким. А з великим вас навіть не впустить охорона, незалежно від того, у наморднику він чи ні. Запропонувати собачці можемо тільки водичку. Не пам’ятаю, щоб відвідувачі замовляли страву для свого улюбленця.

Вареничні «Балувана Галя» (Кирпоноса, 32, Пр-т Миру, 21)
Адміністратор Фесюк Анна:

- До нас можна заходити або з маленьким собачкою, або середніх розмірів, щоб було комфортно іншим відвідувачам. З приводу присутності великого собаки на літньому майданчику, все залежить від відпочиваючих гостей, тому що столики знаходяться близько один від одного. Тож, ми завжди запитуємо гостей, чи не завдасть собака незручностей. Наклейок з позначкою «pet-friendly» у нас нема. Якщо гість попросить водички для свого собаки – немає проблем, ми принесемо, а корму не маємо.
Щоб замовляли вареники чи щось ще для свого улюбленця – не пам’ятаю. Правила щодо відвідування з собакою наших вареничних на площі або біля ринку однакові.

Кафе «Цапа», вул. Коцюбинського, 53
Адміністратор Анна Примак надала інформацію, що в кафе можна заходити з собаками. Так було з самого відкриття, тобто вже майже 5 років. Стосовно великих собак – з такими відпочивають у теплу пору року на літньому майданчику. А заходять у приміщення відвідувачі з маленькими на руках та середніми собачками на повідку. Собачці ми можемо запропонувати воду. Випадків, щоб собаці замовляли якусь випічку чи тістечко, не було. Наклейки «pet-friendly» не мають ні на дверях закладу, ні у соціальних мережах.

Наша редакція за коментарем зверталась також у такі популярні заклади, як чебуречна «Джентльмени удачі» та «Суші-студіо», але там нам не захотіли надати роз’яснення, що до питання їх доступності для собак.

Виходячи з наданої закладами інформації, можна сказати, що всі заклади не проти невеликих собачок, якщо відвідувачі тримають їх на руках. А найбільш доброзичливими та по-справжньому friendly, виявилися ресторан «Салобіє», піцерія «Сеньйор Помідор», кафе «Цапа» та кав'ярні «Coffee Boss».

Наталія Вербицька

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: улюбленці, собаки, ресторан, кафе, pet-friendly

Добавить в: