Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Хірург Сергій Морозов: «Щоб уникнути переломів, падайте колобком»
Рекламодателям

Радио
Радио

Хірург Сергій Морозов: «Щоб уникнути переломів, падайте колобком»

 

Лід притрушений снігом. Ідеш — дивися під ноги, але и уважний не завжди вбережеться від падіння. Як наслідок — забій, вивих чи й перелом.— Узимку руки найчастіше ламають у передпліччі, між кистю та ліктем, де променева кістка, — говорить Сергій Морозов, хірург сосницької лікарні. — Ноги _ найчастіше ламають у місці щиколоток, бічних кісточок, які поєднують гомілку зі стопою.

— Як уберегтися?

— Треба сидіти вдома і без потреби не виходити. А якщо вже вийшли та посковзнулися, то при падінні слід групуватися, а не виставляти руки. Колобочком падати.

Ніби обнімати себе.

— Якщо ж хочеш зробити упор...

— Оті всі упори дають вивихи плеча і передпліччя. Якщо ж людина у віці і немає пружності кісток, — це стовідсотковий перелом.

— Чудодійний засіб зміцнити кістки — це...

— Універсального засобу немає. їжа, звісно, доповнює. Але ж є гормональні проблеми, вікові проблеми.

— Холодець, кажуть, треба їсти хоча б раз на тиждень.

— Холодець — для покращення хрящової структури суглобів, а не для кісток. Для кісток треба кальцій. Сир домашній, сир твердий, сметана, молочнокислі продукти, молочна сироватка — у них максимум кальцію. Багато кальцію в капусті: білокачанній, пекінській, броколі. А також у рибі, яку можна їсти з кісточками, наприклад, тій, що в консервах.

«ВісникЧ» №5 (1864) від 3 лютого 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: здоров'я, хірург, Морозов

Добавить в:
 
 


Центр Комплект