Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В'ячеcав Приліпко: «І комп'ютерний томограф, і цифровий рентген-апарат, і УЗД. Пологи приймаємо»

В'ячеcав Приліпко: «І комп'ютерний томограф, і цифровий рентген-апарат, і УЗД. Пологи приймаємо»

 

— Комп’ютерний томограф американського бренду «Дженерал електрик» — дороговартісна сучасна апаратура, — говорить В’ячеслав Приліпко, генеральний директор Козелецької лікарні інтенсивного лікування. — Навчання наших фахівців входило у вартість томографа. 10 днів виділялось. Тричі приїздили спеціалісти. Лаборанти вивчали методику роботи з апаратом. А описання, аналіз — це вже стосується лікаря. Справжній лікар усе життя вчиться. Тільки в минулому році більше 400 досліджень зробили, тож набуваємо досвіду. З невідкладними станами люди звертаються. Ми — «ковідна» лікарня, багато пневмоній. З травмами, адже Козелець — на трасі. Щотижня, а то й кілька разів на тиждень, привозять травмованих у ДТП.— Для пацієнта послуга КТ платна?

— Пацієнтам стаціонару — безплатна. І за направленням сімейного лікаря — безплатна. Якщо немає направлення, — 400 гривень. Ціна може змінитися. Перерахуємо платні послуги, адже піднімаються зарплати лікарів, медсестер.

У першому кварталі минулого року ввели в експлуатацію і комп’ютерний томограф, і цифровий рентген-апарат, — додає очільник лікарні. — УЗД-апарат отримали сучасний. Це все за державної підтримки. Закупили нову відеосистему в кінці року. Придбали колоноскоп (зонд для обстеження товстої кишки) та гастроскоп.

— Можна на екрані побачити все, що у кишківнику та шлунку. А лікар є?

— Є лікар. Пакет у НСЗУ (Національну службу здоров’я України) подали на колоноскопію.

У 2021 році, завдяки державній програмі, завершили капітальний ремонт і реконструкцію відділення екстреної медичної допомоги, — продовжує. — У 2020 році на ремонтні роботи держава виділила сім мільйонів гривень. Освоювали їх поступово. Уже повністю оновили приміщення, закупили меблі, обладнали апаратурою.

— Реформа дала можливість лікарні розвернутися?

— Звичайно. За 20 років удвічі зменшилося населення. У 2000 році було 75 тисяч на Козелеччині, а зараз — 41. А мережа закладів лишалася тією самою. Треба було скорочувати ліжка і робити ставку на обладнання та фахівців. У козелецькій лікарні лишилося 160 ліжок, їх достатньо. А було 320.

— Які відділення?

— Екстреної медицини, терапія, неврологія, лор, очне. «Ковідне» окремо відкривали. Спочатку на базі інфекційного, у нас інфекційне — на 10 ліжок. Але ж було і 100 «ковідних» ліжок. Пологове, дитяче, — продовжує перелік відділень. — Хірургія разом з травматологією. Суглоби штучні імплантуємо вже три роки. Лікар Олег Сирота спочатку в нас працював, потім — у Києві сім років, тоді знову повернувся до нас. З його ініціативи почали займатися. Травматологів у нас троє: він, Сергій Булка і я. Працюю травматологом з 1999 року.

На посаді генерального директора — п’ять років було третього січня.

* * *

За 2021 рік у Козельці народилося, за словами очільника закладу В’ячеслава Приліпка, 206 малят. А цього більш ніж достатньо для підписання пакету з Нацслужбою здоров’я. Так що Козелецька лікарня інтенсивного лікування отримає у 2022 році фінансування пологів.

— Для укладання договору/пакету потрібно 150 пологів на рік, — нагадує В’ячеслав Приліпко. — Ті лікарні, де менше 150 пологів, у цьому році не змогли їх укласти (Менська та Новго-род-Сіверська, — Авт.). Певно, будуть ще піднімати планку. Щоб не менше 200 на рік, або, може, і 250. Планують до 400 довести мінімальну кількість. Ми цей рік, 2022, проскочили, а що буде далі,— побачимо.

«ВісникЧ» №5 (1864) від 3 лютого 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Козелець, здоров'я, оновлення, обладнання, томограф, Приліпко

Добавить в: