Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ліки за ковідну тисячу. Чи багато чернігівців скористалися єПідтримкою?

Ліки за ковідну тисячу. Чи багато чернігівців скористалися єПідтримкою?

 

З 24 січня «ковідну» тисячу, отриману за повний курс вакцинації від коронавірусу, можна витратити на купівлю ліків в аптеках. Щоправда, скористатися таким «бонусом» від держави можуть лише люди віком від 60 років. Аби здійснити покупку лікарських засобів, пенсіонерам потрібен смартфон з функцією NFC, завантажений в ньому застосунок «Дія» і спеціальна віртуальна картка з грошима, підв’язана до цієї програми. Чернігівець Олександр купує для матері препарати за кошти «Є-підтримки». Розраховується в аптеці віртуальною карткою пенсіонерки чоловік вже не вперше.В аптечних закладах міста кажуть, програмою «Є-підтримка» для людей 60+ вже скористалося чимало чернігівців. В середньому з півдесятка пенсіонерів щодня витрачають свою тисячу на ліки в кожній з аптек обласного центру. Ліки за допомогою картки «Є-підтримка» можна купити і через інтернет.

Людмила Мішура розповідає, містяни використовують гроші на ліки зі смартфона, який підтримує безконтактну оплату. В основному «на закупи» пенсіонери приходять в їхню аптеку з дітьми, онуками, які і допомагають стареньким здійснити оплату і придбати необхідні препарати. За електронні гроші можна купити ліки як за рецептом лікаря, так і без нього.


Послуга програми «є-Підтримка» на придбання лікарських засобів діятиме впродовж року, однак «ковідну» тисячу потрібно використати за чотири місяці від моменту її отримання. Та що ж робити літнім людям, які не мають смартфонів і віртуальних карток? .В одному з банків нам пояснили , що механізми отримання «грошової» допомоги для таких людей мають розробити найближчим часом.

Ми запитали у чернігівців, віком від 60 років, чи витратили вони свою тисячу за вакцинацію на ліки і чи вдалося їм без проблем розібратися у роботі віртуальної картки. Більшість містян стикнулися з проблемами.

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я нині по місту понад 20 відсотків пенсіонерів у віці 60+ вже отримали щеплення двома дозами вакцин, в області їх – понад 39%.Заявки на отримання тисячі гривень від держави в рамках програми «Є-підтримка» подало понад 800 тисяч вакцинованих українців, віком старше 60 років, серед них і мешканці Чернігівщини. Додамо, найближчим часом уряд планує пошитими програму Є-підтримки. «Ковідну» тисячу невдовзі можна буде витратити на комуналку та освітні послуги.

Джерело: телеканал Новий Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аптека, вакцинація, коронавірус

Добавить в: