Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Яке майбутнє в Ірванцівського торфозаводу?

Яке майбутнє в Ірванцівського торфозаводу?

 

Минуло два роки відтоді, як Ірванцівський торфозавод перетнув межу 50 років з часу запуску. Торфовидобувники з оптимізмом зустрічали святкову дату. Останнім часом завилася надія, що через здорожчання імпортного природного газу покращиться життя вітчизняних енергетичних галузей. Та не так сталося, як гадалося.Наприкінці 2020 року стало відомо, що підприємство дП «Чернігівторф», до якого належить філія «Ірванцівський ТБЗ», є одним з об'єктів програми «Велика приватизація». Цей факт викликав хвилю справедливого обурення серед керівництва та працівників даних підприємств. Адже на теренах Чернігівщині дуже мало прикладів успішної приватизації і подальшого розвитку підприємств. Зазвичай на них чекала доля занепаду та розвалу з подальшим вирізанням на метал та руйнуванням на будматеріали. Звичайно ж, колективи лякає така доля, адже багато хто боїться втратити робоче місце.

Були акції протесту, звернення з цього приводу до можновладців різних рівнів, але дія програми «Велика приватизація» не припинялася. І ось у 2021 році було проведено передачу майна державного підприємства з відання Міністерства енергетики та вугільної промисловості України до Фонду державного майна України. Це остання зупинка перед процедурою реалізації на відкритих торгах. Погано це чи добре, але пандемія КОВІД-19 пригальмовує процес приватизації, бо останні торфовидобувні підприємства Чернігівщини вже б продали.

Останнім часом, як ніколи гостро, постало питання енергетичної незалежності, бо цього року через захмарні ціни на природний газ знову згадали про торфозаводи. На початку грудня 2021 року заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов побував на Смолинському ТБЗ і заявив: «Завод повинен працювати!» У торфовидо-бувників після цих слів з'явилась надія на вирішення низки проблем, починаючи від списання боргів і закінчуючи поверненням підприємств торфогалузі у власність територіальних громад.

Але вже після наради в Чернігівській обласній державній адміністрації під керівництвом голови Чернігівської обласної державної адміністрації В'ячеслава Чауса, що відбулася 16 грудня 2021 року, де визначалися можливі шляхи оздоровлення господарської діяльності державного підприємства «Чернігівторф», надія згасла. На засіданні було вирішено, що єдиним радикальним шляхом розв'язання проблем підприємства є приватизація, яка створить умови для залучення інвестицій, подолання кризового стану та забезпечить рентабельну роботу підприємства.
Нагадаю, на сьогоднішній день на Ірванцівському ТБЗ працює 52 робітника, вчасно виплачується заробітна плата. Підприємство до сезону виготовлення брикету підготувало сировинну базу. На жаль, зношеність обладнання не дає підприємству працювати на повну потужність. Цього року є всі можливості вийти на непогані фінансові показники в роботі підприємства. Є непоганий попит на продукцію торфозаводу, але постійно заважають різні чинники: то обладнання вийде зі строю, то масово захворіють працівники.

Дійсно, завод потребує капіталовкладень, але це все ж краще, аніж постійно закуповувати паливну сировину деінде і надавати роботу не своїм людям, а підприємствам інших держав. Коли вже це нарешті зрозуміють державні мужі і займуть позицію створення, а не продажу, розділення та руйнування? Зрозуміло, що обладнання та технології виробництва на таких підприємствах застарілі, то створіть цільові програми з підтримки та кредитування подібних підприємств. Всі чудово розуміють, що приватизація стратегічних на даний час підприємств призведе до їх знищення, і все одно незмінно продовжують рухатись в цьому напрямку.Печально, що недалекоглядність наших політиків та парламентарів має такий сумний результат і що все це штовхає країну до ще більшого занепаду. Таке наше сьогодення, і, мабуть, до наступних парламентських виборів нічого не зміниться. Отже, залишається побажати колективу не здаватися, не зважаючи на всі негаразди.

Семенівська газета «Життя Семенівщини» №51 (10921) від 23 грудня 2021, Сергій Висоцькй

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: торфовидобувння, Чернігівторф

Добавить в: