• Брухт ДальнобойСервис


Радио

Обережно, сіль на дорогах!

 

В редакцію сайту Gorod.cn.ua звернулися володільці собак, які переживають, через їх поведінку на тротуарах та дорогах, які комунальники з настанням холодів посипають сіллю. Собаки відмовляються виходити на тротуар, який рясно посипано сіллю, в деяких місцях, лежать купи по 1-2 кг. солі, вона аж рипить під ногами, а після переходу проїжджої частини також виникають проблеми. Взуття чернігівців від такої кількості солі також потерпає.

Олена, яка володіє собакою породи йоркширський тер’єр розповідає:

- Йду собі до магазину, собака на повідку позаду мене, читаю меседжі в телефоні, а попереду йде молода пара. Коли хлопець каже своїй дівчині: «Дивись, собаку паралізувало!» і тиче пальцем в мою сторону. Я розвертаюсь назад, а моя Джессі впала на спину і б’ється в конвульсіях. Я подумала, що це від холоду, чи ще якась причина, лапи відігріла, взяла її на руки і якось пережилося.

- Наступного дня ми з нею перейшли проїжджу частину біля магазину «Седам», а коли вона ступила на тротуар, почала скавчати та дригати лапами і знову завалюватись на спину. Я давай її трясти, не розуміла що трапилось. Аж тут підходить чоловік і каже: «Ви що не розумієте, що собаці погано, через те, що вона пройшла по солі?», дістав з кишені серветки і почав відтирати моїй Джессі подушечки лапок, після чого їй значно полегшало. Також він порекомендував брати собаку на руки, коли переходимо дорогу, де їздять автівки, адже всі їх зараз рясно посипають сіллю, також ми тепер обходимо десятою дорогою тротуари, де видно що розтанував сніг, а значить він посипаний сіллю. Лапи стали мазати віском, але Джессі памятаючи, якій у неї виникав біль на тротурах боїться тепер навіть наближатися до них.Рясненько посипають сіллю тротуари по вул.Космонавтів, хоча можна було і набагато меншеТе саме і по вул.1 Травня - цей собака категорично відмовляється виходити на дорогу, те замість снігу - сіль, як обпікає подушечки лап


Ми запитали, як виходять із ситуації хазяї чотирилапих у Чернігові, адже не кожну собаку можна взяти на руки й перенести через проблемну ділянку і ось що вони відповіли:

Valentina Valentina
Моя собака на участках дороги где посыпана какая-то смесь, возможно это не только солью обрабатывают, начинает поднимать лапки и прыгает так. Стараемся гулять в необработаных химикатами или солью местах.

Анна Старченко
У меня ещё щенок,но уже успели ощутить прелесть посыпанного тротуара, хромает на лапки, но я купила воск для лап и, вроде кака, нормально пока.

Инна Николаенко
Мы гуляем в местах где нет соли ,выезжаем в основном в лесу.

Марина Муся

Моя собака начинает хромать. Часто падает на попу и лижет лапы.
Начала смазывать лапы кремом.
Хочу приобрести ботинки.
Но с этим тоже проблема.
PS: 1.горбольница, ремзавод.
2. Порода - золотистый ретривер. 4 года
3. Вытираю лапы перчатками через каждых метров 10...
4. Стараюсь по тротуарам не водить.

Натали Сахненко
Марина Муся СОбака 30 кг. В ботинках, не один год в соль. Выходим из подъезда обутые, можем снять в месте , где снег чистый на побегать.Адміністратор групи зооволонтерів Чернігова:

День добрый, много неудобств, и плохих случаев, но, вместе с тем, необходимо смотреть на вещи реально. Пешеходные дорожки вряд ли перестанут посыпать солью, к сожалению, точно так же, как и автомобильные дороги вряд ли перестанут посыпать химией. К сожалению, интересы наших четверолапых друзей пока ценятся и принимаются во внимание меньше, чем интересы недовольных граждан, которые, выходя из парадного утром, растягиваются на льду и вместо офиса едут во вторую больницу в травмопункт. Если есть варианты это изменить/откорректировать, например, просить использовать просто песок, без соли, (насколько это экономически и практически эффективно или оправдано - не знаю) то я лично такую инициативу поддержу, из - за соли много неприятностей на лапах у наших питомцев. Вопрос, я так понимаю, следует адресовать к УЖКХ Чернигова. Спасибо за пост, на самом деле, проблема имеет место быть и очень актуальна в зимнее время года.

No Names
Здравствуйте пользуюсь воском для лапок перед каждой прогулкой .Защищает от соли и других реагентов.Анжелика Мацко

Моя начинает хромать. Вывожу от тротуара на снег. Не всегда хочет, так как снег глубокий и между пальцев набивается. Но другого выхода нет.

Natalya Maksymenko
Все чаще вижу зимой собак в ботиночках.

Також у коментарях люди пропонували посипати тротуари Протикриговим реагентом "Руйнівник Криги", вартість якого становит 150 грн. за 5 кг. Проте для масштабів міста - це дуже дорого. У вівторок на ранковій нараді у мерії Руслан Волок очільник КП АТП-2528, яке в тому числі займається прибиранням міста від снігу повідомив, що у них лежить більше 1000 тонн солі на складі, - прийшло 8 вагонів, ще замовили 10 вагонів на всяк випадок. Ціна технічної солі з доставкою збільшилась у три рази, порівняно з тієї, що була 2 роки тому. Раніше купували по 600 грн. за тону, зараз по 2000 гривень.

Також нашому виданню Руслан Волок повідомив, що посипання та прибирання доріг в зимовий період в м. Чернігові проводиться згідно схем «Зимового посипання та чищення вулично-дорожньої мережі м. Чернігова», які були розробленні Чернігівським національним технологічним університетом. Посипання доріг та тротуарів проводиться піщано-сольовою сумішшю спеціальними автомобілями. В залежності від інтенсивності опадів, температури навколишнього середовища а також інших природних факторів залежить посипання кількість разів та кількість грамів на квадратний метр суміші. Використовується 10% суміш піску і солі. Ніяких інших реагентів не дадається. У посипання вулиць та тротуарів входять перелік тільки ті об’єкти, які включені в договір з управлінням ЖКГ м. Чернігова. КП АТП «2528»ЧМР буде докладатимемо максимум зусиль, щоб жителі та гості міста відчували себе комфортно та безпечно на наших вулицях.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сіль, посипання, дороги, собаки

Добавить в:
 
 


Центр Комплект