• Брухт ДальнобойСервис


Радио

А ціни, як оглашенні...

 

Як залізна каша стала золотою

До магазину без валідолу вже лячно і заходити. Чи не кожен день на покупців чекає ціновий шок, у той час як зарплати та пенсії більшості з нас лишаються злиденними. А кожне здорожчання основних продуктів харчування відчутно б'є по нашому худому гаманцю.

Минулого понеділка пробіглися найпопулярнішими магазинами Коропа, аби вивчити ціни на ряд продуктів, котрі значно подорожчали.



Гречка... Останнім часом вона і так була не із дешевих круп, але чергове здорожчання багатьох шокувало. Бо вона виросла у ціні у більшості торговельних закладів відразу аж на чотири-п'ять гривень. Діапазон цін дуже великий: кілограм гречки у Коропі коливається від 46 до 55 гривень. Найдешевшу крупу відшукали на ринку у приватного підприємця Олени Табірци. На дві гривні дорожча на п'яти кутах у ПП Максименка. По 49 грн - в «Оптовику», у популярному Гастрономі - півсотня. У «Дарі Божому» та у магазині ПП Паладіна гречка перевалила за півсотню: кілограм -52 грн. Мабуть, найдорожча крупа у «Срібному глобусі» - 55 грн за кг.

По селах ця крупа теж дорожче півсотні: у Риботині бачили по 53 грн, а у Лукнові - по 54 грн. Кажуть, це ще не межа. Прогнозують, що гречка буде і по 60 грн за кг.

Судячи із ціни, гречану кашу пора вже називати не залізною, а золотою. До речі, на початку року (у лютому) кілограм гречки коштував 40-44 грн, нині ж - 46-55. Як кажуть, відчуйте різницю.

Рис і макарони теж ідуть угору

Гречка не всім по кишені. Це факт. Доведеться сідати на макарони. Але вони теж подорожчали.

Якщо на початку лютого найпо-пулярніші та одні з найдешевших макаронних виробів - «Воронізькі» (3-кілограмова пачка) - коштували 50 грн, то нині у більшості магазинів на десятку дорожче. Найдешевші на ринку у Олени Табірци (57 грн). У багатьма улюбленому «Оптовику» трикілограмова пачка - 61 грн.

Рис, який у лютому коштував 23-25 грн, нині проситься до сумки за 27-31 гривню, хоча є і значно дорожчий, приміром, «Рис царський», за кіло якого треба викласти 39 грн.

Яйця від Фаберже?

Для того, аби здешевити вартість покупок, вочевидь, слід оббігати всі магазини, а вже потім скуповуватися. Свідченням цьому є і яйця, котрі за ціною у деяких магазинах нагадують ювелірні яйця з колекції Карла Фаберже. Судіть самі. Яйця шукали у магазинах, що знаходяться у центрі селища за декілька метрів один від одного. Але самі ці декілька метрів можуть вам принести економію, або ж навпаки - змусять вас переплатити. «Дар Божий». Ще донедавна тут десяток яєць коштував 35-37 грн. На вихідних уже привезли по 40 гривень за десяток. У той час як у «Westi» яйця були акційні: по 29-31 грн за десяток. У більшості магазинів вони подорожчали теж і в ціні коливалися 33-34,50 грн.

Піднімається і борошно в ціні

Строкатість цін на один і той же товар вражає. Популярне і найдешевше борошно було і є «Кроле-вецьке». Якщо на початку року двокілограмова пачка цього виробника коштувала 28 гривень у більшості магазинів, то нині, тільки і дивись, аби не переплатити. Вартість пачки (2 кг) «Кролевецького» коливається від 29 до 34 грн. Найменша вартість - 29 грн за 2-кілограмову пачку (Олена Табірца), найвища - 35 грн («West”).


«Київмлин» (1,8 кг у пачці) коштував у лютому 32 грн. Така ціна поки що тримається в «Оптовику». У решті торговельних закладів цей виробник подорожчав. Із рекордсменів - Гастроном, де пачка київського борошна коштує 44 грн, тобто кілограм товару - майже 24,50 грн.

Але це ще не фінал у цінових перегонах. Одна знайома продав-чиня хвалилася, що мішок борошна на базі із 510 гривень виріс до 700 грн лишень за десять останніх днів. Очікується і подальше здорожчання борошна, яке призведе, відповідно, і до дорогого хліба, і макаронів, і кондитерки.

За київську буханку - один долар

Здорожчання борошна вплинуло і на вартість хліба. Майже всі пекарі підняли ціну на свою продукцію, десь на гривню-дві, дехто - на 50 коп. Найдорожчий виробник - Київ. За кілограмову буханку зі столиці нині треба віддати один долар - 27,50 грн. Торік же у грудні ця хлібина коштувала 21-23 гривні, за рік, виходить, здорожчала на 4,50-6,50 грн, або на 21,4%-28,3%.

Та у продажу переважає 800-грамовий буханець. Його ціна у більшості магазинів - 20 грн. Хоча у «Дарі», Гастрономі та ПП Жинжерів вона коштує на гривню дешевше. Найдешевша ж знову таки на ринку у вище згаданої підприємиці - 18 грн. Минулорічного грудня цей хліб коштував 16-17,50 грн, подорожчав 12,5-18,7%.

За чернігівську чорну буханку у більшості випадків треба заплати 18,50 грн. Хоча у підприємця Паладіна вона дешевша - 18 грн. Торік же останнього зимового місяця хлібина чернігівського пекаря коштувала 13 грн. Подорожчання становить 30,7- 42,3%. Улюблена багатьома кругла булка із родзинками (450 г) із 19 гривень (влітку) доросла нині до 23 гривень.

Подекуди значно дорожчим став хліб пекарів Шостки. Так, у ПП Паладіна чорна буханка коштує 18 грн, батон - 17 грн, у той час, як у ПП Жинжерів - 16,50 та 15 грн відповідно. Рік тому шосткинська хлібина в обох магазинах коштувала 13 грн, а батон - 12 грн. Різницю порахувати не важко і самим.

Ніжин. Цей виробник дещо раніше підняв ціну на свою продукцію на 50 копійок. Нині у кіоску, що на ринку, буханка (750 г) коштує 18,50, а батон - 17 грн.

Соціальним хлібом за своєю ціною не один рік лишається се-менівський. 680-грамова буханка (і біла, і чорна) - 13,50 грн (на п'яти кутах) та 12 грн (чорний двох видів) - на ринку. Продавці кажуть, якщо Київ,наприклад, ціну на свою продукцію змінює досить часто, то Семенівка - хіба що раз на рік.

Вивчаючи ціни, перевіряли і вагу того чи іншого буханця. Треба сказати, що вага багатьох виробників не співпадає із тією, що вказана на етикетці. Грамів по 50-60 не додають.

Хоч цукор підсолодить душу

Чи не єдиний позитивний момент у ціновій гамі продуктів - це вартість солодкого піску. Ні, він теж не із дешевих, але. На фоні тотального здорожчання всього він подешевшав, та не скрізь. Домінуюча ціна 27 грн за кг: за такі гроші продають на ринку. Хоча у «Westi» та Гастрономі - по 25 грн. «Дар Божий» продовжує вражати цінами: кілограм солодкого піску - 32 грн. Найдешевший традиційно цукор на п'яти кутах: останнім часом втрачає у ціні і коштує 23,80 грн.

По селах він значно дорожчий. Приміром, у Лукнові за кілограм треба віддати 28-29 грн. А на початку року кілограм цукру у Коропі можна було придбати за 20 грн.

Та одним цукром, зрозуміло, ситий не будеш. Найнеобхідніші продукти мусиш купувати, якщо є за що.

Коропська районна газета «Нові горизонти» №49 (9319) від 10 грудня 2021, Людмила Власко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ціни

Добавить в:
 
 


Центр Комплект