Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Семенівському підприємстві розповіли, як успішно розводити корів

На Семенівському підприємстві розповіли, як успішно розводити корів

 

В останні роки на Семенівщині, як і в більшості невеликих громад, постійно зменшується поголів’я корів, при чому це відбувається як в індивідуальних селянських господарствах, так і в сільгосппідприємствах. Основною причиною цього явища є невисокі закупівельні ціни на молоко, які практично не змінюються протягом останніх років.


для харчування тварин разом із силосом та комбікормами також застосовують сіно

У той же час постійно зростають ціни на все, що використовується у тваринництві, починаючи від кормів і закінчуючи ветпрепаратами, паливно-мастильними матеріалами, енергоресурсами та різноманітним обладнанням. Ще одним негативним чинником, який не дає можливості успішно розвиватися тваринництву в малих громадах, є нестача трудових кадрів, адже село стрімко старішає. Це не може не турбувати аграріїв, адже щоб тваринницька галузь працювала хоча б не в збиток, слід застосовувати нові, сучасні підходи. Так, як це почали робити у ФГ «Мрія-Агро-Маш».

Семінар аграріїв: перспективи у тваринництва є

Даній темі на початку 2021 року було присвячено семінар аграріїв, який відбувся в Семенівській міській раді за ініціативи керівника фермерського господарства «Мрія-Агро-Маш» Олександра Шкурата та участі науковців та представників фірм, що пропонують різноманітні товари та технології для тваринництва. Наша міська влада також зацікавлена у розвитку цієї галузі на селі, адже в масштабах Семенівщини це сотні робочих місць, що є надзвичайно важливим для розвитку нашої громади. Була дуже серйозна дискусія під час якої науковці та спеціалісти різних компаній говорили, що досягати успіху можна і в тих економічних умовах, які нині склалися. Головне, накреслити правильні орієнтири, щоб підвищилася продуктивність праці та рівень надоїв, і не боятися вкласти додаткові кошти у розвиток галузі. Тоді буде й позитивний фінансовий результат.

Співпраця дас позитивні результати

Зрештою, старий вислів, що «молоко у корови на язиці», в сучасних умовах розвитку тваринництва настільки багатовимірний, що вимагає постійного удосконалення, починаючи від здоров’я тварин, правильного раціону харчування й закінчуючи умовами їх утримання та випасу. Під час зазначеного вище семінару керівник ФГ «Мрія-Агро-Маш» Олександр Шкурат та представник однієї із найвідоміших в Україні фірм «АБМ-ТРЕЙД», що поставляє продукцію для здоров’я тварин, Олександр Біло-конь домовилися про співпрацю. Менеджер також взявся супроводжувати розвиток тваринницької галузі фермерського господарства.


Олександр Агеєнко задоволений роботою нової комбікормової лінії, яка запрацювала у господарстві восени нинішнього року

Пройшло дев’ять місяців, представник компанії Олександр Білоконь приблизно раз на три тижні буває у господарстві, дає рекомендації щодо догляду за тваринами та їх утриманням, раціону харчування, заготівлі кормової бази тощо. Голова фермерського господарства Олександр Шкурат задоволений співпрацею, адже менеджер не просто реалізує їм необхідні для розвитку тваринницької галузі товари, а й надає відповідні рекомендації. Їх впровадження у життя вже зараз демонструє позитивні результати в отриманні надоїв молока. Більш того, позитивний досвід цієї співпраці зацікавив і колег Олександра Шкурата, які за його рекомендаціями також почали контактувати з менеджером «АБМ-ТРЕЙД».

12 років роботи «Мрія-Агро-Маш» у тваринницькій галузі

Слід зазначити, що Олександр Шкурат як фермер займається тваринництвом вже 12 років. Починали в с. Машеве з 109 корів, нині поголів’я складає близько 200. За цей час фермерським господарством вкладено мільйони гривень в розбудову бази, капітальну реконструкцію приміщень ферм, будівництво двох кормових столів, ремонт та розширення силосної ями тощо. Придбано декілька сучасних агрегатів та механізмів для ведення тваринництва: обладнано сучасний молокопровід, придбано міксер Dе Laval, плющилку для зерна, потужний дизель-генератор, чимало коштів і зусиль вкладено в поліпшення племінних якостей поголів’я тощо. Дуже важливо й те, що близько 20 людей - жителів села, цілий рік мають роботу та зарплату, а значить і впевненість у завтрашньому дні.

Слід зазначити, що, окрім багатьох проблем, з якими стикаються сільські трудівники, нинішньої осені додався ще й коронавірус, який не оминув і працівників тваринницької галузі ФГ «Мрія-Агро-Маш». Фактично на фермі не було кому працювати, але дякуючи жителям села Машеве, які «підставили плече» у цій форс-мажорній ситуації, все обійшлося добре. Олександр Шкурат щиро вдячний всім землякам, які прийшли на допомогу.

Загалом тваринницька галузь потребує чималих капіталовкладень, дуже важливо, щоб робили їх правильно. За цей час отримано вагомі результати, поступово збільшувався рівень надоїв, найбільший вал молока було досягнуто в минулому році - трохи більше 900 тонн. Проте, як зазначалося вище, на певному етапі, розвиток галузі став потребувати якісних змін, що і почали робити спільними зусиллями на партнерських засадах у нинішньому році.

Від застосування сучасних препаратів до власної комбікормової лінії


ветлікар ФГ «Мрія-Агро-Маш» Олена Василенко: застосування сучасних препаратів покращує стан здоров’я тварин

Головне, що було досягнуто - це поліпшення стану здоров’я тварин. Для цього, як розповіла ветеринар господарства Олена Василенко, були застосовані препарати, які поставляє «АБМ-ТРЕЙД», зокрема катіон-аніон, відкориговано час прийому їжі тваринами. За порадою Олександра Білоконя, господарство придбало сучасну комбікормову лінію, на якій згідно із рекомендаціями спеціаліста виготовляють високоякісний корм, що складається з декількох видів зернових культур, яке вирощують у господарстві, різних харчових добавок та макухи тощо. Загалом комбікорм у господарстві нині виробляють за чотирма різними раціонами для різних статево-вікових груп тварин. Використання власної комбікормової лінії дозволило значно підвищити якість кормів і водночас здешевити їх. За словами Олександра Шкурата, суворе виконання цих та інших рекомендацій, позитивно позначилося на рівні надоїв: станом на 1 грудня у господарстві вже отримали більше молока, ніж за весь минулий рік.

Стратегія розвитку тваринницької галузі у ФГ «Мрія-Агро-Маш» на наступний рік -це перехід на монокорм та безприв’язне утримання корів влітку. Олександр Шкурат говорить, що думки про це були вже багато років, а співпраця з представником «АБМ-ТРЕЙД» переконала, що перехід час починати. Для цього в нинішньому році вже заготовили вдвічі більше кукурудзяного силосу, який є одним із найголовніших компонентів харчового раціону для корів. Для цього орендували ще одну силосну яму, збудували другий кормовий стіл, розширили кошару, де будуть утримуватися корови...

Монокорм для тварин та безприв’язне утримання корів влітку

Запитали ми і у Олександра Білоконя, який має великий практичний досвід роботи в галузі тваринництва, як йому працюється на Семенівщині, чи задоволений він попередніми результатами співпраці з Фг «Мрія-Агро-Маш»? Олександр Анатолійович у розмові зазначив, що він дуже радий тому, що наші фермери серйозно ставляться до роботи з підвищення продуктивності тваринницької галузі, готові вчитися та вдосконалюватися. Даний сектор дуже складний, і щоб отримувати серйозні результати, як кажуть, слід тримати «руку на пульсі», бути у курсі новітніх розробок та технологій. При цьому, звісно, не забувати й про давно відомі прийоми та методи утримання тварин, адже будь-яка дрібна помилка може одразу негативно позначитися на рівні надоїв. Олександр Білоконь радіє тому, що до його рекомендацій серйозно ставляться як керівник господарства, так і працівники ферми. Все це вже зараз забезпечує позитивні результати.

- Я регулярно буваю в господарстві, даю практичні рекомендації з утримання та догляду за тваринами, станом їх здоров’я, харчовим раціоном тощо. Коли відбувалася заготівля силосу, жив у господарстві декілька днів, адже дуже важливо цей поживний корм заготовити з суворим дотриманням технології. Ми разом із Олександром Миколайовичем дійшли спільної думки з наступного року застосувати в господарстві технологію годівлі корів монокормом (застосування однотипного раціону) та безприв’язного утримання корів на території ферми влітку. Цей найбільш оптимальний для господарства в нинішніх умовах метод також має підвищити рівень продуктивності молочного стада, - підсумовує менеджер «АБМ-ТРЕЙД» Олександр Білоконь.


менеджер ТОВ «АБМ-ТРЕЙД» Олександр Білоконь задоволений співпрацею з ФГ «Мрія-Агро-Маш»

Сподіваємося, що співпраця матиме позитивний результат і в подальшому, що цей досвід перейматимуть й інші господарства, адже успішний розвиток тваринницької галузі важко переоцінити як для аграріїв Семенівщини, так і для всієї нашої громади. За словами Олександра Шкурата, який вдячний колективу за багаторічну добросовісну працю, з такими людьми у цей непростий час можна і треба продовжувати розвивати тваринництво на селі. Адже як кажуть у народі: «Буде фермер - буде село, буде село -буде Україна!»

Семенівська газета «Життя Семенівщини» №49 (10919) від 9 грудня 2021, Едуард Асмаковський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тваринництво, Мрія-Агро-Маш

Добавить в: