Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За вбиту собаку — п'ять років тюрми, за збиту на смерть вагітну — три роки умовно
Рекламодателям

Радио
Радио

За вбиту собаку — п'ять років тюрми, за збиту на смерть вагітну — три роки умовно

 

До редакції зі сльозами на очах прийшов 48-річний Сергій Чепурний з Березни, що на Менщині.— Ну, як так? За собаку суд дав двом чоловікам п’ять років тюрми, а за мою збиту на смерть вагітну дружину — три умовно... Ось, забрав ухвалу Апеляційного суду від 13 грудня, — показує документ. — Ні дня ще не було, аби я не сходив на могилу коханої і не згадав своє єдине дитяточко. Синочка, якого витягли після розтину, в одній могилі зі Свєтою поховали. Я його перед тим на руках потримав. Ось фотографія — у труні і дружина, і син. Фото обох будуть на пам’ятнику. Бо Качмар загубив не одну душу, а дві.Це він про винуватця смертельної аварії, яка сталася 28 січня о 19.15 у селищі Березна, неподалік автозаправки «Манго».

39-річний березенець Андрій Качмар, він займається м’ясом, на автомобілі «Опель Віваро» збив Світлану Боріско (Чепурну). Жінка була на шостому місяці вагітності. Разом з односельцями поверталася велосипедом з птахофабрики, де працювала. На велосипеді був світловідбивач червоного кольору (згодом слідчий експеримент показав, що його було видно за 150 метрів. — Авт.). Вона їхала узбіччям остання. Удар був такої сили, що у велосипеда вирвало заднє колесо та сидіння. Світлану відкинуло на середину дороги. Шапка злетіла, куртку розірвало. На Світлані не лишилося живого місця. Судмедексперт встановив, що в жінки були: закрита черепно-мозкова травма з множинними різаними ранами на правій вилиці та під оком, садна на лобі, численні крововиливи в голову, закрита травма шийного відділу хребта з повним розривом хребтового стовпа, перелом грудини, розрив печінки, крововиливи в легені, синці на спині і ногах. З місця ДТП водій поїхав, не дочекався поліції.

Менський районний суд розглянув справу 25 червня і дав Качмару чотири роки тюрми та позбавив на рік права керувати транспортними засобами. Також присудив сплатити 13 тисяч гривень за Проведені експертизи. Цивільний чоловік загиблої Сергій Чепурний просив призначити найсуворіше покарання, передбачене частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу (порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть). Максимум за цією статтею вісім років ув’язнення. Брат Світлани говорив -не призначати обвинуваченому покарання, пов’язане з реальним позбавленням волі.

Суддя врахувала щире каяття Качмара і сприяння розслідуванню справи. А також добровільне відшкодування моральної шкоди. Між винуватцем та чоловіком загиблої було укладено договір про добровільне відшкодування на суму 300 тисяч гривень.

— Спасибі судді Оксані Парфененко і дай їй Бог здоров’я, що вчинила по закону, і по совісті, — каже Чепурний.

Адвокат Качмара подав апеляцію, в якій просив змінити вирок Менського райсуду і призначити умовний строк. Доводив, що виправлення його підзахисного можливе без позбавлення волі. Також зазначив, що місцевим судом було не враховано, що обвинувачений має на утриманні малолітню дитину та повнолітнього сина, котрий навчається та повністю знаходиться на утриманні. А молодший син проживає з Качмарем за рішенням суду після розлучення з дружиною. Також звернув увагу, що брат загиблої від себе і двох сестер висловлювався за м’яке покарання.


Суд дослухався до доводів захисника Качмара, також врахував відшкодування моральної шкоди, і змінив вирок першої інстанції. Звільнив Качмара від відбування покарання з іспитовим строком на три роки.

— Хіба це справедливо? Наскільки мені відомо, діти з ним не проживають.. Він на волі, а у мене ні дружини, ні сина. Коли мені в суді казали: «Хто ти такий?», настільки було боляче. Хто я такий? Я вже б був батьком і чоловіком, якби він не збив Свєту. У нас лежала заява в рацсі. Я про це надав довідку. Ми так чекали на дитину. Света ж вважала, що вона безплідна. До мене ж в неї були стосунки. Нe вірила своєму щастю, коли завагітніла. І я був щасливий, адже в мене теж ніколи не було дітей. Ми кохали одне одного.

Після тяжкого життя, зневаги в попередніх стосунках, вона повторювала: «Я і не знала, що можна бути щасливою». Ми прожили разом три роки, — продовжує Сергій Чепурний.

* * *

У облпрокуратурі повідомили, що не будуть оскаржувати ухвалу Чернігівського апеляційного суду, бо потерпілий 10 червня, укладаючи договір про добровільне відшкодування при Призначенні покарання, вказав у заяві застосовувати статтю 75 (звільнення від відбування покарання).

— Брат Свєти сидів у тюрмі, сестри не дуже благополучні.

Їх, певно, «задобрили». Тільки я борюся. Я маю право вимагати

реального покарання, і гроші тут ні до чого. Адже на вирок Менського суду ця заява не вплинула. Я хочу, аби він плакав, мучився, як мучуся щодня я.

Сергій Чепурний має право і сам оскаржити вирок.

«ВісникЧ» №52 (1859) від 30 грудня 2021, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чепурний, Березна, Менщина, ДТП, суд

Добавить в:
 
 


Центр Комплект