Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Очільник «Чернігівводоканалу» поскаржився на те, що підприємство буде терпіти збитки через рішення НКРЕКП

Радио
Радио

Очільник «Чернігівводоканалу» поскаржився на те, що підприємство буде терпіти збитки через рішення НКРЕКП

 

Очільник «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко під час доповіді у мерії, щодо підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, які підвищились з 1 січня цього року в середньому на 10%  (30,9 гривень за 1 куб. за водовідведення та водопостачання)п овідомив присутнім на нараді, що НКРЕКП 22 грудня 2021 року на своєму засіданні ухвалила рішення прийняти постанову «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення комунальному підприємству «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради» № № 2857 (НКРЕКП здійснила коригування тарифу для 45 водоканалів) та встановити підприємству тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2022 рік у розмірі 30,912 грн/м³ з ПДВ.При цьому, нажаль, НКРЕКП залишила розрахункову середньомісячну заробітну плату на 2022 рік на рівні планової на 2021 рік.

Як повідомляється на сайті водоканалу, мова йде про зарплатню у розмірі 13 087 грн/міс замість 16 087 грн/міс, без урахування хоча б мінімальних загальнодержавних соціальних гарантій при яких середньомісячна заробітна плата мала збільшитись на 3 000 грн /міс на одного працівника.

Таким чином, «Черніговодканал», буде терпіти прямі збитки у розмірі 22.5 млн. грн., бо підприємство повинно буде виконувати законодавство и виплачувати заробітну плату, інакше штрафні санкції сягнуть близько 7 млн. гривень. Також через це «Черніговодканал» не зможе вчасно погасити заборгованість по кредиту від світового банку, адже змушений буде вкласти обігові кошти на виплату підвищеної зарплати.

Як пояснив присутнім мер міста Владислава Атрошенко - основна причина здорожчання води для населення - підвищення податків на надра, куди входить і видобування води.

- Мова йде про так званий «антиолігархічний» закон №5600, де президент і уряд виступали інвестнянями одного олігарха, для кого не піднялись ставки для видобкутку марганцевої руди, для решти копалин підняли ставки. Відповідно водоканал котрий видобуває артезіанську воду (яка є копалинами) - приблизно 18 млн. кубів на рік має платити більше податок. Видобування 1 кубу здорожчало на 90 коп. тож втрати підприємства від введення цього податку будуть становити близько 16.3 - млн. гривень на рік., - сказав Атрошенко.

Крім цього підвищення тарифів на воду для населення пов’язане зі збільшенням ринкової вартість електричної енергії:

- Хоча спершу позиція позиція НКРЕКП була такою, що хотіли закласти у тариф вартість 2.30 грн., при цьому, що ринкова вартість на той момент складала вже близько 5.7 грн., - сказав Малявко.

Мер сказав, що по суті споживачі 1-3 кімнатних квартир, ще проживають до 4 осіб практично не відчують на собі це пвідвищення, адже згідно статистичних даних такі домогосподарства споживають максимум до 10 кубів води на місяць.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівводоканал, тарифи, Малявко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект