Рекламодателям

Радио
Радио

Орден – на груди, гроші – в руки!

 

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом (№626/2021) відзначив представників органів місцевого самоврядування, серед яких – заступниця Ніжинського міського голови і чинний депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край» Ірина Грозенко.

Ірину Вікторівну Глава держави відзначив орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня з формулюванням «за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм». В сумлінності та професіоналізмі депутата та заступниці голови міста обласного значення ми не сумніваємось, а от щодо етичності є питання. І ось чому: пані Грозенко, будучи ще й регіональною представницею Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, впродовж багатьох років отримувала від низки громад чималі грошові гонорари.

Ірину Вікторівну Грозенко з орденом від Зеленського привітав, мабуть, заледве не кожен чиновник. Аякже! Такої високої нагороди удостоюють не кожного. Пані Грозенко й справді з місцевим самоврядуванням, як кажуть, «на ти». Вона – не лише депутат обласної ради, а й представниця Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, а з грудня 2020-го року ще й чинний заступник Ніжинського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. До речі, згідно декларації, Ірина Грозенко за місяць роботи на високій посаді в Ніжині отримала 35,6 тисяч гривень зарплати. Припускаємо, у 2021-му році зарплата буде значно більшою. Втім, не на одну заробітну плату живе власниця оренду Княгині Ольги.Так, у 2020-му році Ірина Грозенко задекларувала у вигляді гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами 43 тисячі 750 гривень від Височанської сільської ради. Ще 18 тисяч 634 гривні – від Парафіївської селищної ради. 37 тисяч 700 гривень їй виплатила Талалаївська сільська рада, 12,5 тисяч – Безуглівська сільрада і 6250 гривень – Плисківська. Відтак у 2020-му році Ірина Грозенко отримала від п’яти громад Чернігівщини майже 119 тисяч гривень. Звісно, ми не сумніваємось у законності отриманих фінансів, але виникає питання етичності, адже якщо діяльність різного роду асоціацій місцевих рад зводиться до платного надання послуг, то це – не громадські організації, а бізнес-проекти.


Зауважимо, що Ірина Грозенко не вперше декларує доходи, отримані у вигляді гонорарів від громад.

Так, у декларації-2019 депутат обласної ради від партії «Наш край» задекларувала дохід від Парафіївської селищної ради у вигляді «гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами» у розмірі 18 тисяч 634 гривні. Ще 43 тисячі 800 гривень Ірині Вікторівні виплатила Кіптівська сільська рада, 68 тисяч 450 гривень – Комарівська ОТГ і 75 тисяч гривень – Височанська громада.

У 2018-му році суми гонорарів від Кіптів та Комарівки для експерта з децентралізації були дещо більшими – по 75 тисяч гривень кожна. Відтак у 2019-му марку втримала лише Височанська ОТГ, яка ще й виділила на одній із сесій грантожерським позаурядовим організаціям гроші у вигляді членських внесків. Одним словом, багата громада!

За дивним збігом обставин, майже всі голови громад, які виплачували пані Грозенко гонорари, ішли на вибори під прапорами політичної партії «Наш край».

«Чернігівщина» №50 (868) від 16 грудня 2021, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: громади, гонорари, Грозенко, Орден, Ніжин, міськрада

Добавить в:
 
 


Центр Комплект