• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мешканці Прилук стали заручниками бездіяльності міської ради


Радио

Мешканці Прилук стали заручниками бездіяльності міської ради

 

Через політичну кризу у Прилуках мешканці двох багатоквартирних будинків не можуть отримати компенсацію за програмою “Енергодім”. Депутати протягом року не збираються на засідання сесії. Рік тому в будинках замінили труби, вікна, двері та покрівлю. Ремонт кожного з них обійшовся у понад 4 мільйони гривень, розповіла Суспільному голова правління ОСББ Валентина Трохименко.

Фонд енергозбереження відшкодував 70% витрат, 10% пообіцяла відшкодувати Прилуцька міськрада, на інші 20% від суми мешканці розраховували взяти кредит на 10 років. Свою частку міськрада не відшкодувала і досі.

70-річна Лариса Вакулик живе в цьому будинку з 1983-го року, з моменту коли будинок побудували. Рік тому багатоповерхівку утеплили. Жінка каже, тепер у квартирі завжди тепло.

У 2019 році цей будинок нічим не відрізнявся від сусіднього. Голова правління ОСББ Валентина Трохименко говорить, думали про утеплення два роки. "Труби в підвалі текли, майже всі. Вікна не закривалися в під'їздах, інколи сніг лежав і вимощення було часткове, підвал захаращений, на горищі голуби жили, роками там нічого не прибиралось, взагалі нічого. Через те, що всі будинки на сьогодні, мережі яких уже доходять до свого завершення, їх всіх зараз необхідно міняти".


У 2019 році створили ОСББ, та вирішили взяти участь в програмі енергоефективності. Вартість всього проєкту — 4 мільйони 265 тисяч гривень.

Окрім утеплення, в будинку замінили вікна та труби, для цього довелося повністю розчистити підвал. Валентина Трохименко говорить, всього будівельні роботи тривали три місяці.

Тепер температура у всіх квартирах однакова, а суми в платіжках скоротилися на 50%.

Аби оплатити весь проєкт, жителі взяли кредит на 1 мільйон 250 тисяч гривень, це 30 відсотків від суми. У 2020 році Прилуцька міська рада пообіцяла 10% компенсувати це — 440 тисяч гривень.

Так мешканці цього будинку платитимуть від 300 до 700 гривень в місяць впродовж 10 років, аби погасити кредит.

Інший будинок на 18 квартир у військовому містечку на вулиці Героїв Авіаторів, 56. Йому 63 роки, тут немає підвалу. Тому, за 4 мільйони 170 тисяч гривень, окрім утеплення, в будинку повністю замінили дах, та зробили 6 балконів. Однак через вдвічі меншу площу жителі цього будинку платитимуть за кредит від 1500 до 1800 гривень в місяць, розповідає голова правління ОСББ Олена Фесенко.

Жителі обох будинків чекають на компенсацію від міської ради. Начальник управління ЖКГ Прилуцької міськради Олег Созінов сказав, що нині всі документи на погодженні у казначейської служби.

Прилуцька міська рада досі працює без затвердженого бюджету, депутати протягом року не можуть зібратися на пленарне засідання.Саме тому гроші не можуть перерахувати, сказала начальниця Прилуцького управління Державної казначейської служби в області. Документи з казначейства повернули назад і не зможуть зробити виплату без прийнятого бюджету.

Поки не отримають компенсації, жителі утеплених будинків мусять платити за кредит на третину більше.

Подробиці — у сюжеті:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, міськрада, утеплення

Добавить в:
 
 


Центр Комплект