Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Cплю одягнена, а тисячу за місяць довелося заплатити…»

Радио
Радио

«Cплю одягнена, а тисячу за місяць довелося заплатити…»

 

Сьогодні розмови про газ - найболючіші. Основні риси нашого народу - працьовитість, терплячість, висока духовність, а ще - незмінне почуття гумору: «Ми - як колоради. Нас травлять, а ми живемо».

Я доекономилась на газу до того, що приїхали, зняли лічильника. Сказали, що він такий старий, як і я, і негодний. Навіть моїй економії не повірили.

У всіх ситуаціях люди намагаються знайти вихід. Але нинішній фінансовий стан надто важкий для пересічного громадянина. Чи доводилось вам стояти в черзі, у зв’язку з карантином, біля Ощадбанку чи Приватбанку? Чи звертали ви увагу на сірі, невеселі обличчя літніх людей? Їм не зрозуміла політика газових магнатів. Якби ще були великі зарплати у простих працівників газових служб, було б ясніше. А то поскорочували всіх, кого можна і кого не можна... Газова дільниця в Куликівці Ніжинська, а от начальство - чернігівське. Для людей основний документ - квитанція, в якій дані, як-то кажуть, зі стелі.

А чи пробували ви щось довести, знайти правду? Неможливо. У слухавці грає музика, з мобільного рахунку зніме 50 гривень, а пояснення для захмарних сум у платіжках одне:

«Ви не подавали даних, вам просто писали.»

Навіщо?! Як можна? І хто ж зможе пояснити, що на передані вами 9 м. куб додали ще 10. А якщо ці взяті зі стелі куби помножити на ціну газу, виходить зовсім інша сума.

Тільки в лютому цього року у платіжках за газ показники співпадали з тими, які передавали самі абоненти. А нині - чорт ногу зламає. От і стоять люди біля поштових скриньок, показуючи один одному півметрові полотна квитанцій і не розуміючи, як бути?

Ось і в мене лічильник старий зняли, поставили інший, на лічильнику якого було не по нулях, а чиїхось напалених майже 7 тисяч м. куб газу. По факту передаю 10 кубів за місяць, у платіжці пишуть 32. А за вересень взагалі захмарні суми понаписували. Звідки вони взялися - не зрозуміло, але мені через страх відключення довелося сплатити більше тисячі гривень. При тому, що я пенсіонерка і в будинку мешкаю сама.

І це в «нагороду» за жорстку економію? За те, що я зігрівалася лише тим, що посеред кімнати, де сплю, ставила алюмінієве відро з гарячою водою, накривала його шматком заліза, а наверх клала цеглину. Щоб та від кип’ятку розігрівалася, віддаючи тепло у кімнату. Доводиться спати вдягненій, щоб зекономити. Але, як бачите, не вийшло.

У людей - шок. Виходить, кол-центри, куди абоненти передають газові показники, не працюють, а влада на місцях, яка на словах стоїть на захисті інтересів своїх мешканців ОТГ, цього не знає?

Вважаю, що час вже підключати відповідні служби, які б на вищому рівні розбиралися у кубах та сумах, які виставляються у платіжках одиноким людям, які намагаються економити ціною свого здоров’я. Адже це явно схеми наживи. Якщо їх хтось покриває або кришує, то їм теж належить відкат.

Пам’ятаєте, як переписували колгоспні Договори на землю з 2017-го на 2015-й рік, та ще й на 15 років, замість законних 7? Що, теж ніхто не знав?

Якщо у боротьбі з ковідом винайшли вакцину, то чи знайдеться той, хто знайде і застосує методи боротьби з корупцією і захистить отих посірілих від роботи і важкого життя старих людей?!

Ніна Трофименко, пенсіонерка, смт Куликівка

Джерело: районна газета Куликівщини «Поліська правда» № 43 (8779) від 28 жовтня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газ, ціни, пенсіонери

Добавить в:
 
 


Центр Комплект