• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ніжинське Приостер’я хочуть забудувати?


Радио

Ніжинське Приостер’я хочуть забудувати?

 

Доки небайдужа громадськість бореться за річку Остер, ніжинська влада робить вигляд, що проблеми не існує.

Ніжин є найбільшим містом, через яке протікає ця водна артерія, котра, нагадаємо, має статус середньої річки і є лівою притокою Десни. Всі ми бачили, яким жахливим є Остер у Ніжині, і кожен із нас сподівався, що місцева влада не залишиться байдужою до проблематики Остра. Втім, сподівання, на жаль, не співпадають з реаліями. Історія річки Остер у Ніжині повторює історію річки Стрижень у Чернігові і має реальну перспективу забудови її басейну.


Донедавна громадськість мала сподівання на те, що міський голова Олександр Кодола прислухається до голосу розуму та винесе на голосування проект звернення до РНБО про оголошення басейну річки Остер зоною стихійного екологічного рішення. Проте замість згаданого проекту на чергову сесію Ніжинської міської ради планують винести проект рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою під будівництво двох земельних ділянок (по 10 соток кожна) в прибережній зоні Остра.

На переконання колишнього Ніжинського міського голови Анатолія Лінника, треба говорити про дерибан.

«Я не перебільшую, а говорю про конкретні факти – про проект рішення Ніжинської міської ради № 734. Відповідно до цього документу, міська рада має намір надати дві земельні ділянки, площею по 10 соток кожна, на березі річки Остер, в самому серці Ніжина, двом, наближеним до мера, особам. Обидвоє були довіреними особами мера під час виборів усіх рівнів та його помічниками», – переконаний Лінник.

Громадський активіст Валерій Козирєв, який не перший рік замається захистом прибережних смуг Остра, сприйняв наміри міської влади як такі, що не лише суперечать Закону, але й попереднім заявам.

«Читаючи ці два проекти рішення, видно, що слова наших можновладців розбігаються з діями, а точніше займають діаметрально різні позиції, – говорить Валерій Козирєв. – І виходить так, що дії направлені не на збереження і відновлення нашої річки, а на її руйнування».

Активна громадськість Ніжина звертає увагу прокуратури, яка представляє державу, на те, що річка Остер, згідно площі водозабору та класифікації водних об'єктів, відноситься до середніх річок України. Для таких річок природозахисна смуга становить 50 метрів, що обумовлено Водним і Земельним Кодексом України. У зв’язку з цим не зрозуміло, чому на сесію Ніжинської міської ради виноситься проект, що суперечить вимогам вищезазначених кодексів.

Чи не пахне тут схемою розпаювання прибережки? Де гарантія того, що після того, як ці люди отримають у власність землю, вони не ініціюють процес зміни цільового призначення земельних ділянок з статусу «для будівництва і обслуговування жилого будинку» на інше цільове призначення – «землі багатоповерхової забудови або землі комерційного призначення»?


Чи не ошукають ніжинську громаду, відібравши в неї частину земель охорони водного фонду, а значить і рекреації? І чи не отримають сучасні нувориші ласий шматок в центрі міста на березі Остра без проведення аукціонних процедур, таким чином, залишивши громаду значного доходу?

«Тут є два варіанти, – каже попередник Олександра Кодоли. – Або ця ніжинська земелька – це «благодарочка» за допомогу в виборах, або ж це оформлення землі в центрі міста на підставних осіб, а земелькою буде розпоряджатись на свій розсуд сам мер. Скажімо, продасть землю під омріяний «Епіцентр», або під багатоповерхову забудову».

Зрештою, все це неважливо, адже, коли мова заходить про екологію, довкілля і здоров'я громадян, ці землі не мають ціни! Їх не можна продати чи віддати під забудову, оскільки все, що знаходиться в межах 50 метрів прибережки, має статус загального користування.

Ніжинській владі пора перейти від гучних популістичних заяв до конкретних дій, бо з кожним роком проблема Остра ставатиме для пана Кодоли ще й політичним питанням.

Вже стало!

Так, його найближчий конкурент пан Лінник виніс пропозицію зібрати розширену депутатську комісію по законності із залученням всіх депутатів і обговорити законність прийняття цього рішення.

«Пропоную запросити на комісію і міського голову та нагадати йому, що міська рада має право висловити меру недовіру та зняти його з посади!» – заявив Анатолій Лінник.

Сам Олександр Кодола досі не прокоментував скандального проекту рішення, з якого випливають очевидні наміри забудови ніжинського Приостер’я.

Дуже сподіваємось на те, що Олександру Кодолі вистачить здорового глузду зняти з розгляду скандальні питання, оскільки рано чи пізно їх оскаржать якщо не в прокуратурі, то з ініціативи громадськості в судах. А репутацію вже не відмиєш. Тим паче в мутних водах колись чистого Остра.

P.S. Як повідомили джерела в депутатському корпусі Ніжинської міськради, через розголос питання дерибану 20 соток, які, скоріше за все, планувались під забудову у ніжинському побережжі Остра, міська рада все ж зняла. Але комусь доведеться насправді ще довго відмивати свою репутацію в каламутних остерських водах.

«Чернігівщина» №47 (865) від 25 листопада 2021, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, Остер, забудовник, довкілля, дерибан, Лінник, Кодола

Добавить в:
 
 


Центр Комплект