Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Борзнянський район: у скільки громадам обходяться їхні очільники?

Борзнянський район: у скільки громадам обходяться їхні очільники?

 

Рік тому в Україні завершився процес децентралізації в частині формування територіальних громад.Відбулися вибори, на яких до рад різних рівнів обрали депутатів та голів. Чернігівська область нараховує 57 територіальних громад і, відповідно, 57 голів місцевих рад. Ми започатковуємо рубрику-дослідження, у яку суму громадам обходяться голови. Дослідження проводиться в розрізі колишніх районів. Першим напишемо про Борзнянський.


На території колишнього Борзнянського району сформовано п’ять територіальних громад: Плисківська, Комарівська, Борзнянська, Височанська та Крутівська. Давайте подивимось, хто в районі у прямому значенні є найдорожчим головою.

Плисківська територіальна громадаГоловою громади на другий термін обрано Вірко Марину Олександрівну. Плисківська територіальна громада об’єднує чотири колишні сільські ради. Площа територіальної громади: 235,9 км2. Чисельність населення громади: 2652 людини. Доходи загального фонду на 1-го мешканця громади складають 2007,9 гривні. Видатки загального фонду на 1-го мешканця – 2456.2 гривень.

Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду складає 40,2%. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду – 79,1%.

Згідно з декларацією, опублікованою на сайті НАЗК, заробітна плата голови за основним місцем роботи складає 518 тисяч 640 гривень. Неважко порахувати, що середньомісячна зарплата голови сільської ради складає 43 тисячі 220 гривень.

У 2020 році Вірко також задекларувала 200 гривень – виплата до професійного свята. 4835 гривень – дохід від оренди землі від СТОВ «Івангородське». Таку ж суму отримав і її син.

Крутівська територіальна громадаГолова громади – Бузун Олег Віталійович. Кількість рад, що об'єдналися – 6. Площа територіальної громади складає 285,4 км2. У громаді проживає 3560 чоловік. Рівень дотаційності бюджетів – 31,2%. Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 56,4%. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду – 88,5%.

Дані про заробітну плату голови громади Олега Бузуна на час подання декларації є неповними, оскільки громада – новоутворена. Так, станом на 21.03.2021 доходи, отримані на посади Крутівського сільського голови, склали 38 тисяч 689 гривень. Це – доходи за два місяці роботи на посаді. Якщо вивести середнє арифметичне, то утримання Олега Бузуна Крутівській громаді у 2020 році обходилось у 19,3 тисячі гривень на місяць. Якою буде сума у 2021 році – ми побачимо у наступній декларації.

Височанська територіальна громада


Голова громади – Василенко Олег Олексійович. Навколо Високого об’єдналися шість сільських рад. Площа територіальної громади складає 267,4 км2. Чисельність населення громади: 4281 чоловік. Рівень дотаційності бюджетів – 26,8%. Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 64,0%. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду складає 83,6%.

Дані про заробітну плату в громаді на час подання декларації, як і у випадку з Крутами, також є неповними, оскільки Олег Василенко є новообраним сільським головою. Так, станом на 18.03.2021 року доходи, отримані на посади Височанського сільського голови, склали 49 тисяч гривень. Це – доходи за два місяці роботи на посаді. Якщо вивести середнє арифметичне, то утримання Олега Василенка Височанській громаді у 2020 році обходилось у 24,5 тисяч гривень на місяць. Якою буде сума у 2021 році – побачимо у наступній декларації.

Борзнянська територіальна громадаОб’єднала 7 колишніх сільських рад. Це найбільша громада в колишньому районі. Її площа складає 538,1 км2, а численність населення, що проживає в населених пунктах ОТГ, – 15 тисяч 673 людини.

Рівень дотаційності бюджетів – 11,6%.

Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 22,6%.

Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду – 71,5%.

Голова громади Осадчук Лариса Анатоліївна на час подання декларації 11.03.2021 року отримала за основним місцем роботи 33 тисячі 818 гривень доходу. Як і у випадку з Крутами та Високим, дані про доходи Лариси Осадчук є неповними, оскільки вона є новообраною головою. Пані Лариса також є власником приватного підприємства «Марина», зареєстрованого в Борзні. Дохід від підприємницької діяльності у 2020 році склав 280 тисяч гривень.

Комарівська територіальна громадаГолова громади Бондаренко Віктор Володимирович також є новообраним.Комарівська громада об’єднала сім колишніх сільських рад. Її площа складає 425 кілометрів квадратних. Чисельність населення – 4539 чоловік.

Рівень дотаційності бюджетів – 0,8%. Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 41,7%. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду – 85,3%.

Згідно з декларацією, голова Комарівської громади у 2020 році отримав за основним місцем роботи 57 тисяч 206 гривень. Це найбільша сума серед новообраних голів. У середньомісячному еквіваленті Віктор Бондаренко обходився Комарівській громаді у 2020 році в 28,5 тисячі гривень.

Як бачимо, децентралізація і справді дала можливості. Перевагами та принадами місцевих бюджетів користаються місцеві голови – хтось більше, хтось менше. Зрештою, виборці повинні знати, у скільки вони обходяться громадам. У наступних номерах ми продовжимо цикл публікацій «дорогі голови», але вже з інших колишніх районів Чернігівщини.

«Чернігівщина» №46 (864) від 18 листопада 2021, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: громади, голови, зарплати, Борзнянщина, бюджет, кошти, децентралізація

Добавить в: