• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Ковідні» сертифікати: білі, зелені, жовті


Радио

«Ковідні» сертифікати: білі, зелені, жовті

 

«Ковідний» сертифікат якого кольору видають тим, хто двічі вакцинований?— Перший — це Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. До свідоцтва вносять інформацію власника: ім’я, прізвище, дата народження, стать, громадянство. Міститься інформація про назву двох доз вакцини, якою було зроблено щеплення, — пояснює 47-річна Тетяна Лебедєва, виконуюча обов’язки заступника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

— Документ двомовний, українською та англійською. Міжнародне свідоцтво видає сімейний лікар, на папері білого кольору. Документ засвідчує своїм підписом і печаткою. Також на ньому має бути печатка закладу, що видав свідоцтво. І Ним можна користуватися як для виїзду за кордон, так і в Україні. Також його можна підтягнути в телефон через додаток «Дія».

Другий — «ковід-сертифікат». Його можна отримати через портал електронних послуг «Дія» або згенерувати в мобільному додатку «Дія». В залежності від того, скільки доз вакцини ви отримали.

У цифровому форматі існують сертифікати двох видів — зелений та жовтий. Той, що на жовтому фоні — підтверджує факт отримання однієї дози щеплення. Зелений — повну вакцинацію. Кольоровий зелений сертифікат можна побачити тільки у цифровому вигляді. їх можна пред’являти у смартфоні.

Також сімейним лікарем видається довідка про те, що людина щеплена. Виглядає як виписка із форми «063.0» (карти профілактичних щеплень). І підтверджує факт вакцинації двома дозами. Вона має бути завірена печатками сімейного лікаря та закладу, який її видав.

* * *

— Часом у людей виникає запитання: чому мені видали документ про щеплення на білому папері, а у знайомого зелений?


— Зелених ми не видаємо. У паперовому вигляді видаємо білі і можна видавати жовті (роздруковані на жовтому папері), А в додатку «Дія» вони жовті і зелені, в залежності від кількості отриманих доз вакцини, — уточнює Галина Осадчук, медичний директор первинного центру медико-санітариої допомоги міста Прилук.

* * *

У тему

— А в тебе коронавірус?


— Так.

— А він у тебе з Китаю чи Ірану?

— Ображаєш, чисто італійський!

* * *

Друг з Китаю сказав, що краще не брати коронавірус C0VID-19, тому що у вересні вийде нова версія СOVID-20.

* * *

У Радянському Союзі ніяких корона-вірусів не було... Люди жили, поки їх не розстріляють.

* * *

Один з моїх улюблених ресторанів. У пари за сусіднім столом схоже перше побачення. На жаль, розмова в них не клеїться. Хлопець відчуває, що пауза затягується, гарненько відкашлюється і:

«Що думаєш про коронавіруси?»

* * *

У з в ’язку з епідемією коронавірусу на будівництвах з'явилася нова професія — заразноробочий.

«ВісникЧ» №45 (1852) від 11 листопада 2021, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сертифікат, вакцінація

Добавить в:
 
 


Центр Комплект