• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Районів стало менше. А як же скорочення структур?


Радио

Районів стало менше. А як же скорочення структур?

 Минулого літа Верховна Рада проголосувала за скорочення на Чернігівщині з 22 до п’яти районів. Відповідно райдержадміністрацій та районних рад стало також п’ять. А що з іншими колишніми районними структурами та організаціями? Наприклад, з ланцюжком «украл-выпил-в тюрьму». А точніше: поліція, прокуратура, суд.


Поліція. П'ять — то п'ять. Але основних

В області лишилося п’ять найкрупніших структурних елементів: Корюківський, Ніжинський, Новгород-Сіверський та Прилуцький районні відділи поліції і Чернігівське районне управління. Однак під ключовими — дрібніші колишні районні:

Корюківка — Менське відділення та сектори діяльності у Сновську і Сосниці, Ніжин — відділення в Бахмачі і Бобровиці, сектор у Борзні та відділення у Носівці, Новгород-Сіверський s- сектори в Семенівці та Коропі, Прилуки — сектори у Варві та Талалаївці, відділ в Ічні та відділення у Срібному, Чернігів — відділення в Козельці та Ріпках, відділ у Городні та сектор у Куликівці.

Плюс до того ще додалась позиція «поліцейські станції», де працюють офіцери громади.

У сумі кількість основних структурних елементів та сама, що і за колишнього районування — 22. Тоді що змінилося?— Чим відрізняється відділ поліції від відділення і сектора? — проконсультувалась у поліції.

— Кількістю особового складу, — повідомила Наталія Слабеняк, речниця ГУНП області.

Штатна чисельність Головного управління національної поліції області — 2973,5, у тому числі: поліцейські — 2696, державні службовці — 54, цивільний персонал — 223,5.

Прокуратура. Хай буде шість

Замість п’яти окружних прокуратур в області (за кількістю районів) — шість. Корюківська, Ніжинська, Новгород-Сіверська та Прилуцька діють на території всього району. Та поряд із Чернігівською створили ще й Козелецьку. Громади між ними поділили. Так, до Козелецької належать: Гончарівська, Деснянська, Іванівська, Кіптівська, Козелецька, Куликівська, Олишівська та Остерська ТГ. До Чернігівської окружної прокуратури — Березнянська, Городнянська, Добрянська, Киїнська, Киселівська, Любецька, Михайло-Коцюбинська, Новобілоуська, Ріпкинська, Седнівська, Тупичівська та Чернігівська ТГ.Зрозуміло, Чернігівський район — найбільший в області. Та, коли така справа, може, і районів мало бути не п’ять, а шість, як прокуратур?

— Крім того, що Чернігівський район — найбільший, до Чернігівської окружної прокуратури входить і місто Чернігів, — підтверджує Валерій Литовченко, головний спеціаліст з питань інформаційної політики обласної прокуратури. — За умови максимальної оптимізації, але щоб робота була ефективнішою, прийняли рішення про створення шести окружних прокуратур.

Тоді виникають питанні, чи не клопітно справлятися з роботою Ніжинській окружній прокуратурі? Адже в структурі Ніжинського району — 17 громад. Чернігівського — усього на три більше, 20. Це вам не Прилуччина, де шість громад, Корюківщина з п’ятьма і Новгород-Сіверщина з чотирма.

Суд. 21 плюс два чернігівських

У області — 21 районний суд та два в Чернігові (Новозаводський і Деснянський). Якщо не брати до уваги Господарський, Адміністративний, Апеляційний.Наприклад, у Ріпкинському райсуді на понеділок, 25 жовтня, було призначено до розгляду дев’ять справ. П’ять із них — у судді Валерія Сташківа. Та сталася біда. 21 жовтня Валерій Богданович помер. 22 жовтня суддю поховали. У райсуді лишилася тільки голова,— Ольга Павленко.

Чи не можна б «перекинути» розгляд ріпкинських справ у Чернігівський райсуд, де на понеділок також було заплановано дев’ять засідань, однак працює п’ять суддів?

Подібна ситуація й у Варві. Список справ до розгляду на 25 жовтня - п’ять. Суддя один, Андрій Савенко. Правда, у Прилуках на понеділок для п’яти суддів заплановано 33 засідання...

А от у Талалаївському суді аж двоє людей в мантіях (жінки — Юлія Косенко та Людмила Тіщенко). А справ до розгляду на 25 жовтня — нуль... Зате від Варви до Талалаївки — 67 кілометрів. Може, об’єднати б співпрацю?

* * *

Що ми маємо? Кількість районів зменшилась. Районних структур фактично — ні. Десь змінилася назва і штатна кількість працівників, десь навіть слово «районний» (суд) не прибрали. Найвідповідальніше до нового районування підійшла прокуратура.

У тему

Свідки Єгови подзвонили в квартиру районного прокурора і вже за 15 хвилин змінили свій статус зі свідків на підозрюваних.

* * *

Виступ посадовця:

— За звітний період рівень злочинності в нашому місті скоротився на 17,2 відсотка.

Шум у залі, чутно репліки:

— Напевно, роздули поліцейські штати...

— Всі бюджетні гроші на поліцію витратили...

Посадовець гортає папери і відповідає:

— Нічого подібного! Ми навіть скоротили кількість поліцейських. За звітний період поліцейські штати скорочені на 17,2 відсотка.

«ВісникЧ» №45 (1852) від 11 листопада 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліція, прокуратура, суд

Добавить в:
 
 


Центр Комплект