• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Тривоги фермера Віктора Кропота: соняшник падає в ціні


Радио

Тривоги фермера Віктора Кропота: соняшник падає в ціні

 

В інтернет-спільноті «Агротендер», яка пропонує послуги закупки-продажу зернових, спостерігається падіння закупівельних цін на соняшник. Ранком 2 листопада за тонну пропонують від 17 тисяч до 18700 гривень. Ціна на 800-1000 гривень нижча від попередньо запропонованої (цифри можуть оновлюватися декілька разів на день). Олія в магазині дорожчає, а соняшник — дешевшає.— Чому так?

— Спілкуючись з аграріями, дійшли висновку, що причина цьому — спекулянти, — висуває версію Віктор Кропот, голова громадської спілки «Об’єднання фермерів та приватних землевласників Новгород-Сіверського району. — У дрібного фермера немає можливості ні зберігати соняшник (банально нема де, ангари повні), ні сушити. Вони продають зерно з поля. Зараз можна запропонувати ціну дрібному виробнику нижчу, фермерам нема куди діватися — продають. Очікуємо, що в грудні ціни вирівняються, бо на ринок вийдуть її, хто вже просушив соняшник (мають свої сушарки або скористався послугою «досушки» у потужніших підприємств). Це як з картоплею: у вересні скуповували по п’ять гривень, а тиждень назад стали по 3,70-3,80. Чому? Бо змушують людей, у яких немає сховищ, продати за невисокою ціною. При цьому в сусідів, росіян та білорусів, цьогорічний урожай удвічі гірший. Тому в грудні очікується здорожчання української картоплі, можливо, закупівля дійде і до восьми-дев’яти гривень за кілограм.

— Чому в порти дрібні фермери не везуть, там вища вартість закупки, ніж продаж з поля?

Обсяги виробництва не ті. Реалізація в порту — для потужніших сільгоспвиробників, — переконаний Віктор Миколайович.

* * *

За тонну пшениці пропонують від 6000 до 9100 гривень (виросла), кукурудзи — 5800-7900 (тримається на рівці).

Газета «ВісникЧ» №44 (1851) від 4 листопада 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кропот, соняшник, ціна

Добавить в:
 
 


Центр Комплект