Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дбайливість по-козелецьки: депутати проти додаткових надходжень

Дбайливість по-козелецьки: депутати проти додаткових надходжень

 

Депутатська більшість у Козелецькій селищній раді провалила голосування за поділ земель сільськогосподарського призначення для подальшої можливості виставляння їх на аукціон та наповнення бюджету громади за рахунок високої орендної ставки.Голосування відбувалося по семи окремих ділянках загальною площею 358 гектарів. Про мотиви такого голосування можна тільки здогадуватись, але нижче ми опублікуємо поіменний список, хто і як голосував.

Коли в черговий раз депутат з округу битиме себе п’ятою в груди і слізно доводитиме виборцям, як він дбає про інтереси людей і громади, запитайте його, за рахунок чого живе громада. Козелецька живе, як відомо, переважно за рахунок надходжень від орендної плати за землю. Відкриті земельні аукціони, як відомо, є найкращою можливістю віддати комунальні землі в оренду за найвищою відсотковою ставкою. Утім, як виявилося, не всі депутати Козелецької селищної ради такої ж думки.


Офіційна статистика надходжень і витрат громади

Під час крайньої сесії селищної ради, яка відбулася 28-го жовтня, більшість депутатів провалили голосування за проекти рішень про надання дозволів на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок комунальної власності для ведення фермерського господарства на окремі ділянки в межах Козелецької селищної ради. Цю землю у подальшому планували виставити на аукціони. Варто розуміти, що якщо ця земля не буде передана в оренду через прозору і ефективну систему торгів, то, цілком можливо, її розпаюють по два гектари. Можливо, в цьому і полягає увесь прихований сенс противників голосування? Не здивуємось, якщо згодом з’явиться енна кількість охочих отримати свої два гектари, і саме ця більшість голосуватиме за те, щоб віддати землю безкоштовно. До речі, частина наділів, про які йшла мова, розташовані на території Озернянського старостату, який, згідно з офіційними даними селищної ради, є дотаційним. Для «нульового» функціонування Озерному не вистачає 58 тисяч гривень. На Чернігівщині існує практика, коли за рахунок аукціонів землю здавали в оренду під 40 і більше відсотків. Відтак мова йде про мільйонні щорічні надходження, які б не лише перекрили видатки старостату, але й дозволили б щорічно вкладати кошти в розвиток. Ось так виглядає дбайливість по-козелецьки. Нижче публікуємо поіменне голосування депутатів.


Рішення про убезпечення від дерибану не пройшло

«Чернігівщина» №44 (862) від 4 листопада 2021, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: КозелецькаТГ, продаж, землі, сесія, голосування, наповнення, бюджет, аукціони

Добавить в: