Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Олександр Колос заплатить штраф за те, що стріляв у помічника депутата біля свого будинку

Олександр Колос заплатить штраф за те, що стріляв у помічника депутата біля свого будинку

 

Опівдні 19 травня 2020-го року до Обласної лікарні привезли 33-річного Єгора Акулова із Чернігова, якого підстрелив з травматичного пістолета 34-річний Колос Олександр Миколайович син відомого у Чернігові уролога Миколи Колоса, який працює в Обласній лікарні. Одна куля потрапила під серце, інша — у ліву руку. У чоловіків виник конфлікт на дорозі за адресою 2-й провулок Надії, неподалік будинку №8/2, де також тоді проживав Колос.

Єгор Акулов на той час працював помічником депутата міськради Івана Бакшуна. Колос застосував свою гладкоствольну травматичну зброю з вогнепальним принципом метання снаряду самозарядний пістолет моделі «Вій» калібру 9 мм.На фото 2-й провулок Надії в Олександрівці

В судовому засіданні обвинувачений Колос свою вину у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст.125 КК України не визнав, цивільний позов не визнав у повному обсязі, показав, що він здійснив два постріли на власний захист, також показав, що 19.05.2020 р. по вул. Надії в м. Чернігові він у автомобілі їхав на роботу на своєму автомобілі «Skoda» модель «Octavia» білого кольору, на зустріч йому виїхав велосипедист, він скинув швидкість до 10 чи 5 км/год., але велосипедист чомусь об`їхав його справа, він відчув поштовх у праве дзеркало автомобіля кермом велосипеда, він зупинився, побачив, що велосипедист йому щось кричить, махає руками, він трохи відчинив вікно автомобіля і сказав щось подібне до того, що «у нас правосторонній рух», велосипедист йому у грубій формі відповів, типу, «що ти хочеш?», «наб`ю тобі морду, заберу телефон» і «звідси полізеш».

Колос на суді сказав, що він бачив, що велосипедист спортивної статури, йому здалося, що велосипедисту років 48, та приблизно 120 кг. вагою, не голений, велосипедист у нього викликав враження людини, яка може йому заподіяти шкоду, він здав задом, в 100 м. від місця цієї події був його будинок, до будинку, бо йому було страшно, він відчував стрес, заспокоївся, не бачив, куди поїхав велосипедист, вирішив поїхати на роботу по дорозі через «Епіцентр», в сторону 2-ої міської лікарні, по провулку Надії, коли поїхав, на зустріч йому знову їхав цей же велосипедист, провулок вузький, дві машини там не роз`їдуться, велосипедист пригальмував і він пригальмував, велосипедист поклав велосипед перед його автомобілем, підійшов до нього, почав казати, що вони не договорили, у нього залишалося відкрите вікно в автомобілі, велосипедист просунув туди руку, був відчутний дотик до нього з боку велосипедиста, він відкинув його руку, справа на місці ручного гальма є бардачок, де він возить із собою для самозахисту травматичну зброю, пістолет був в цьому бардачку, він його вихватив, зробив постріл у велосипедиста, попав у руку, це велосипедиста не зупинило, тоді він зробив другий постріл у велосипедиста, в ділянку грудей, той щось крикнув йому на кшталт, «чокнутий» на фоні матів, взяв велосипед та поїхав, він бачив, як йому махає сусід Олександр Кощеєв, він під`їхав, запитав, що це за людина, що відбувається, чи потрібна допомога.

Сусід сказав, щоб він вийшов з автомобіля, він відмовився виходити з автомобіля, тоді той сказав, що не хоче із ним розмовляти, тоді він повернувся додому і зрозумів, що треба чекати поліцію, пробув деякий час вдома, потім сів в автомобіль та почав поволі рухатися, бачив, що біля будинку сусіда стоїть автомобіль поліції, увімкнули сирену, він зупинився, у нього поліцейські запитали документи на зброю, запитали, чи тут була стрільба із автомата, під`їхали журналісти.

Він також показав, що 23.05.2020 р. він гуляв із дружиною і донькою, бачив потерпілого, який бадьоро йшов вулицею, хоча в цей час мав знаходитися на лікуванні. Показав, що він не міг уникнути конфлікту, так як вперед рухатися йому заважав велосипед потерпілого, а назад рухатися було не варіант, бо вулиця вузька там постійно проходять люди, гуляють мами з дітьми, чому не підняв скло, пояснити не може, в такій ситуації перший раз. Він оформляв зброю з метою застосування для самозахисту.

Йому здавалося, що його дії підпадають під самозахист, він майстер спорту з біатлону, кандидат фармацевтичних наук, обізнаний з фізіологією людини, хотів нанести потерпілому мінімальну шкоду на свій захист, тому цілився в груди, бо стріляти в шию чи в голову не можна, не мав наміру позбавляти потерпілого життя.

На суді потерпілий Акулов сказав, що його з Обласної лікарні, куди він потрапив з пораненням, фактично попросили піти не долікувавши, тому, що Колос підключив зв’язки своїх родичів. Він потрапив відразу до реанімації, потім лікувався в іншій лікарні. У своїй заяві до поліції Акулов написав, що Колос стріляв у нього зі словами «зараз я буду тебе вбивати».

Свідок розповіла, що потерпілого вона до подій, що сталися, не знала, а обвинувачений є їхнім сусідом. Коли все сталося - був дощ, вона з чоловіком та трирічним онуком була у своєму дворі. Потерпілий прийшов до них у двір, просив його сховати, тоді чоловік сказав, щоб вона, онук та велосипедист забігали додому, вона ускочила у тамбур, почула, як чоловік каже водію автомобіля: «Ти що твориш?». Чоловік викликав «швидку» та поліцію, на потерпілому була рана в області серця та руки, але якої саме, наразі вона не пам`ятає. Потерпілий був у чорній майстерці, коли її розстебнув, футболка була у крові, кофта його була прострелена із діркою, вона його перев`язала, потім швидка забрала потерпілого. Водія білого автомобіля вона бачила мельком, коли автомобіль під`їхав побачила чорнявого чоловіка.

У суді, окрім показів свідків також дослідили відеозаписи з камер спостереження, які знаходяться на території будинку № 17 по вул. Надії.

Потерпілим заявлено цивільний позов. в якому він посилається на те, що протиправними діями обвинуваченого йому була завдана моральна шкода, у нього значно погіршився емоційний стан, окрім фізичного болю, викликаного тілесними ушкодженнями, він зазнав значних моральних страждань, викликаних почуттям приниження і страху, невпевненості в собі.

Суддя Деснянського райсуду Рощина Тетяна Сергіївна 29.10.2021 визнавала винним Колоса Олександра Миколайовича у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст.125 КК України (Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності) та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. і сплатити завдану моральну шкоду потерпілому у сумі 20 000 гривень та компенсувати витрати за проведення експертизи на суму 6 538 грн.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Колос, Акулов, Олександрівка, Кощеєв, Бакшун, Рощина, стрілянина

Добавить в: