«Грибників» спіймали в центрі

 

У 2000 році на всю Україну прогриміла справа «грибників». Тоді взяли групу заколотників-партизанів, які нібито намагалися підірвати суверенітет держави. Упіймали їх не камерами і не в лісі. А майже в самому центрі Чернігова. Чому «грибники»? Бо мали топографічні карти з позначками. Мовляв, відмічали грибні місця. І є версія, що вони ходили до лісу змовлятися.


У 2001 році "Вісник" був таким і писав про грибників

За версією СБУ, вони хотіли підірвати ЧАЕС, викрасти Кучму та організувати збройне повстання в Україні. Загалом, у справі було більше десяти чоловік, у тому числі члени організації радянських офіцерів. Був там також Олександр Козлобаєв, генерал-лейтенант у відставці, громадянин Росії. Це наводить на думку, що то були перші сепаратисти. Козлобаєв подався в біга.

Проте була і версія, що операцію спецслужби провели для окозамилювання, щоб відвести увагу від справи вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

За рік засудили двох: на той час 42-річного Юрія Петровського із Запорізької області та 47-річного Валентина Булахова з Чернігівської. Першому дали реальних шість років. Нашому ж — п’ять умовних з випробувальним терміном п’ять років і 500 гривень штрафу.

Валентин Булахов і зараз живе на хуторі Альошинському біля Городні. Разом з дружиною Любою ведуть господарство. Жінка пише вірші, які періодично друкують у місцевій газеті.

А тоді, у 2000 році, Любов горою стояла за чоловіка. В інтерв’ю газеті «Гарт» розповідала про те, що в нього погано з серцем. У Булахова на той момент було двоє неповнолітніх дітей.

У пресі писали, що Валентина Булахова звільнили одразу в залі суду. І на виході він сказав: «Досить з мене політики. Більше цим займатись не буду».

Земляки Булахова згадують, що чоловік був проти локаційних антен неподалік хутора. Добивався, щоб їх прибрали. Звертався з листами до місцевої газети. А після його затримання співробітники СБУ допитували працівників видання.Газета «ВісникЧ» №43 (1850) від 28 жовтня 2021, Марина Забіян

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: СБУ, історія

Добавить в: