Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Палій тримає у страху Нічогівку. Почав із сіна і хлівів, дістався й до хат
Рекламодателям

Радио
Радио

Палій тримає у страху Нічогівку. Почав із сіна і хлівів, дістався й до хат

 Перша пожежа сталася в Нічогівці (Козелецька ТГ) на початку лютого цього року. Уночі загорілося сіно в Олени Крупки. Тоді вогонь швидко приборкали, бо тюки були вологі. Подумали, що неподалік хтось випадково кинув недопалок. У серпні в жінки вдруге загорілося сіно, вдень. А з вересня на вулиці Шевченка і на сусідніх почало горіти регулярно. Лише за останні три тижні спалено більше десятка хлівів та 25 тонн - сіна.Дістався палій і до хат. 14 жовтня в Нічогівці горів будинок. Вогонь знищив покрівлю та перекриття на всій площі, пошкодив стіни. У будинку проживали здебільшого в літній час і використовували як дачу.

Щовечора молодики разом з поліцейськими виходять на патрулювання села. Але й це не допомагає.

Родина Строганів зберігала у хліві будівельні матеріали. Запалало ввечері 6 жовтня. Жінка попоралась і зайшла до хати, аж тут біда.— О 19.20 я зайшла в будинок. Увімкнула телевізор і сіла на диван дивитись. Аж хвилин за десять хтось щосили мені тарабанить у вікно. Дивлюсь, а мій хлів горить, і сусіди гасять його. Це ж значить «воно» слідкувало за мною, і як тільки я зайшла, підпалило. Кинуло щось усередину. У селі я ні з ким не конфліктувала. Я не знаю, за що мені таке. Тільки підходить вечір, мене всю трусить. Сна вже нормального місяць немає, — утирає сльози Євдокія Строган. — Горить тільки на одній вулиці Шевченка. Наш куток. Один навпроти одного. Було і по два підпали на день. Коли приїхали пожежні, наш хлів хлопці майже затушили. З Козельця або Бобровиці їхати близько 30 кілометрів, а це десь пів години. Люди між хатами вирубують дерева, щоб краще один одного бачити. У страху тримає все село якась людина-невидимка.

У Олени і Віталія Мальців, фермерів, 8 жовтня повністю вигорів сінник з 25 тоннами сіна. Збитки родина оцінює в, щонайменше, сто п’ятдесят тисяч гривень.


— Скотину тримаємо, чим її тепер годувати цілу зиму? Корів тільки чотири, а ще свині й інше господарство. Почало горіти о десятій вечора, а змогли загасити близько опівдня наступного дня. Ще три дні сіно тліло. Працювало п’ять пожежних машин. Руки опускаються, нічого робити не хочеться. Світло в темну пору всюди у дворі горить, спимо під хатою. Але все одно не вберегли, — плаче Олена Малець. — Живемо в постійному страху. 18-річного сина і чоловіка перевіряли вже на поліграфі на причетність до підпалів у селі. Я була себе погано почувала, мо’, й мене потягнуть туди. Забирають і перевіряють усіх, у кого горить.

Двічі за добу горіли дровники в Олени і Павла Курдюкових, киян. Будиночок у Нічогівці вони придбали чотири роки тому. Весь вільний час родина проводить тут.— 7 жовтня, у четвер, ми були в Києві на роботах. Близько восьмої вечора подзвонили сусіди і сказали, що горить мій дровник. Добре, хоч дров там було трохи. Якраз напередодні замовили і ще не встигли привезти. Як згодом встановили рятувальники, — це був підпал зсередини. Виявляється, щось кинули і навіть закрили на защібку. Тому вогонь не відразу й помітили. Згоріло майже все. Добре, хоч хата не згоріла. А вона дерев’яна і розташована впритул до дровника, — обурюється жінка. — Наступного дня чоловік приїхав у село і увесь день провів тут, розгрібав наслідки пожежі. Припускаю, що за ним слідкували.

— Увечері того дня поїхав назад у Київ, щоб забрати Олену в село. Коли був у дорозі — знову дзвінок від сусідів. Горить інший наш дровник, і почерк той самий: щось кинули усередину і закрили на защібку. Добре, що недалеко трактор з наповненою бочкою стояв, так швидко і потушили, — згадує Павло.

Село Нічогівка невеличке. З дачниками, може, трохи більше двох сотень. Але палія ніяк не вирахують. Може, тому, що Козелець всього за 17 кілометрів від Нічогівки, а навпрошки — ще менше. Сів на велосипед — і на куток.

* * *

— Нині поліція встановлює особу, що причетна до підпалів і збирає відповідну доказову базу. Поліцейські патрулюють місцевість цілодобово, — повідомила Наталія Слабеняк, спікер головного управління Нацполіції в Чернігівській області.

«ВісникЧ» №42 (1849) від 21 жовтня 2021, Ольга Самсоненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Нічогівка, Козелеччина, пожежа

Добавить в:
 
 


Центр Комплект