• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Дітей врятував ангел-хранитель!»


«Дітей врятував ангел-хранитель!»

 

Так вважає директор Новгород-Сіверської гімназії №1 Віра Мокрякова (60 років), розповідаючи про обвал штукатурки зі стелі в одному із класів на першому поверсі (площа пошкодження — близько 2,5 кв.м). Він стався 21 вересня після того, як подзвонило на перерву. За щасливим збігом обставин ніхто із семикласників (приміщення закріплене за учнями 7-Б) не постраждав: діти на той час скупчилися біля вчительського столу, за яким сидів їхній класний керівник. Кілька важких уламків штукатурки пошкодили дві парти і два стільці.Відтоді минув більш ніж тиждень. Навчальний кабінет №13 через аварійну ситуацію закрили. А дітей (ос у закладі 800) перевели на дистанційне навчання.

— У нас — проблема за проблемою, 8 гімназистів підхопили коронавірус і менш ніж 80% працівників отримали щеплення. Середня і старша ланка перейшли на дистанційку (заклад працює на платформі безкоштовного інтернет-сервісу «Класрум». Завдяки цьому адміністрація має можливість віртуального контролю за проведенням занять. — Авт.). Вона, звісно, не дуже нас влаштовує. Та ще більше ми боїмося повернення до звичайного режиму. Бо не знаємо, де «вистрелить». — зітхає Віра Петрівна. Вона — учитель вищої категорії, методист, володар почесного звання «Заслужений вчитель України». Загальний стаж її роботи — 41 рік, на посаді даректора — 15.

— На початку моєї керівної роботи стався перший інцидент: зі стелі кабінету №5 відвалився шматок штукатурки. Я одразу ж звернулася до місцевого керівництва — і стелю негайно обстежили, а потім відремонтували, — пригадує директорка.

Грім знову вдарив 27 травня Цього року. На перерві посипалася штукатурка в кабінеті №24 (він на другому поверсі). Учні 5-А класу, які там навчалися, не постраждали тільки дивом.

— За кілька хвилин до обвалу діти вибігли в коридор. Це їх і врятувало. А я сфотографувала місце, де обвалилася штукатурка, і відправила вайбером в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту міської ради Аллі Хоровій. Написала, що в нас — НП. Алла Григорівна прислала фахівців для обстеження стелі. З'ясувалося, що через постійне протікання актової зали (вона суміжна з кабінетом №24) перегнила дерев'яна балка. Треба було робити ремонт. Потім настали шкільні канікули. Я продовжувала бити в усі дзвони. І звідусіль чула одне: «Немає грошей». Довелося ремонтувати стелю власними силами. Перед початком навчального року готовність гімназії перевірила комісія, створена міською радою.

За словами директорки, у тринадцятому кабінеті ніщо не віщувало біди. Якихось видимих ознак — здуття чи тріщин на стелі — не було. Це можуть підтвердити члени комісії. Тож обвал штукатурки був як сніг на голову...

— Віро Петрівно, що будете робити далі?

— Я написала звернення до новопризначеної очільниці відділу освіти, молоді та спорту міськради-Тетяни Ковальчук та в міську раду. Попросила допомоги у проведенні обстеження стелі в усіх навчальних кабінетах (їх 29) і проведенні ремонту стелі в двох кабінетах. У 13-му стеля ніколи не протікала. А в 29-му комісія з обстеження виявила так зване провисання стелі на площі два квадратних метри. Воно потребує негайного обстеження і подальшого ремонту. Також я попросила залучити фахівців для додаткового обстеження стелі в інших класах. На мою думку, обвал штукатурки — це результат тривалого переохолодження будівлі і це комплексна проблема. З приводу цього я ще наприкінці 2020 року написала звернення до тодішнього начальника відділу освіти, молоді та спорту міськради Павла Верченка (зараз він працює заступником міського голови. — Авт.) про необхідність створення безпечного і комфортного освітнього середовища. Попросила допомоги у розв'язанні цілої низки проблем. Це — ремонт огорожі навколо основної будівлі гімназії, встановлення водостічних труб, ремонт даху будівлі початкової школи, заміна покрівлі переходу в їдальню. Потрібен ремонт опалювальних котлів. Уже рік, як розрито теплотрасу біля нашої котельні (щоб врятувати трубопровід від тріскучих морозів, ми із завгоспом минулої зими загорнули його в скловату). Якщо нічого не зміниться, у будівлі гімназії взимку буде холодно і знову зі стелі сипатиметься штукатурка. До речі, зараз триває ремонт дівчачого туалету (його затопило восени 2019-го). Та я сумніваюся, що він завершиться вчасно. Все впирається у кошти. Директор гімназії с , розпорядником, у нашому ааюцд немає бухгалтерії

У Тетяни Ковальчук своя думка:

— У гімназії дійсно накопичилося багато проблем. На їх розв'язання потрібна кругленька сума. Адже, за попередніми підрахунками, ремонт теплотраси коштує 220 тисяч гривень, переведення гімназії на твердопаливні котли — 200 тисяч, ремонт стелі у 2-х кабінетах — 50 тисяч. А ще треба обробити горище спеціальною протипожежною сумішшю за 100 тисяч гривень й оновити пожежну сигналізацію (на 1 мільйон!) До 1 жовтня будівельники однієї з конотопських фірм (Сумська область. — Авт.) мають завершити ремонт у дівчачому туалеті. Проситиму їх, щоб відремонтували стелю у двох кабінетах (до , речі, на її технічний стан Віра Петрівна не нарікала жодного разу ні в усній, ні в письмовій формі!). Далі на порядку денному — обробка горища. Зараз я встановлюю зв'язки з виробниками твердотопливних котлів, щоб підібрати підходяще обладнання.. Треба знаходити конструктив і працювати крок за кроком усувати проблеми.

Джерело: газета "ГАРТ" №40 (3052) від 30 вересня 2021, Ольга Іванчекнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський, гімназія, стеля

Добавить в:
 
 


Центр Комплект