• Брухт ДальнобойСервис


Не того карають?

 

32-річний Сергій Старостин із Корюківіки днями постане перед судом. Місцевою окружною прокуратурою туди спрямований обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 254 Кримінального кодексу України за фактом виведення землі із сільськогосподарського обігу.«Досудовим розслідуванням установлено, що підозрюваний у межах Корюківської територіальної громади на земельній ділянці площею 1,7965 га, яку отримав для ведення особистого селянського господарства, восени 2020 року за допомогою спеціальної техніки зняв родючий шар ґрунту і викопав штучну водойму площею 0,2895 га. Таке використання земельної ділянки призвело до зміни рельєфу місцевості, утворення траншеї, частково заповненої водою, що унеможливлює подальше використання землі за її цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства», — інформують у прокуратурі.

У кращому разі Сергієві світить штраф від 17 до 51 тис. грн, у гіршому — 2 роки за ґратами.

Цей випадок викликав у Корюківці неабиякий резонанс. На думку одних — Старостин порушив закон і має відповісти за це. Адже штучне озеро — це гідротехнічна споруда і його створення має бути регламентоване відповідними документами й дозволами.

Інші переконані, що кримінальне провадження мають закрити. Мовляв, тут мова йде всього про кілька соток, у той час як аграрії розорюють пасовища, сіножаті на сотнях гектарів, незаконно змінюючи цільове призначення земель. Ось кого треба притягувати до відповідальності в першу чергу.

Сам Сергій визнає: на землю є всі документи, на озеро — немає.

— Намагався отримати дозволи, ходив по інстанціях, І все дарма. Якісь суцільні бюрократичні перепони. Тому вирішив піти іншим шляхом - спочатку зробити, потім узаконити.

Не терпілося ще й через його пристрасть до розведення риби, раків. Поки не було свого озера, Сергій звільнив від очерету частину болітця поблизу ділянки, запустив туди раків. А перед цим із власної ініціативи самотужки прибрав і вивіз сміття з прилеглої до водойми території.

Для очищення дна змайстрував мініземснаряд. Чисті водойми із прозорою водою — ще одна Його слабкість. Щойно дізнається про таку — бере спорядження і іде досліджувати. «Корюківський Жак-Ів Кусто», — кажуть про нього друзі.Днями Сергій повернувся із Семенівщини. Занурювався в озеро поблизу села Мхи. Витяг із нього акумулятор електровудочників — звільнив воду від сміття. Упіймав руками (потримав і відпустив) окуня. Назбирав грибів поблизу водойми. День вдався. Про нього Сергій розповів на своєму каналі про раків і дайвінг «Crayfish and dive» у ютубі.

Каже: планував урізноманітнити тематику каналу, займаючись риборозведенням і здійснюючи підводні зйомки в озері на ділянці. Були також думки про організацію — з часом — платної риболовлі.

Для початку обгородив свою землю щільним парканом.

— І нею зразу почали цікавитися мої доброзичливці. Так триває І досі, — показує поламані дошки в огорожі. Доброзичливцями він називає любителів рибалити на халяву в уже облагороджених і зариблених місцях. Тому й захотів мати власне озеро.

Від своєї мрії Сергій відмовлятися не збирається — хай навіть за узаконення водойми доведеться поборотися. Але це вже — після суду.

Джерело: газета "ГАРТ" №40 (3052) від 30 вересня 2021, Ганна Юхименко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Корюківка, суд, Старостин

Добавить в:
 
 


Центр Комплект