• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ціна на картоплю підросте вже в жовтні - переконані заготівельники


Радио

Ціна на картоплю підросте вже в жовтні - переконані заготівельники

Недарма картоплю називають другим хлібом не тільки на Поліссі, бо майже по всій країні вона є чи не найголовнішим продуктом харчування. І хоч сільгосппідприємства поступово відмовляються від її вирощування – чимало людей продовжують її культивувати на своїх городах.

Скільки вартує виростити картоплю на десяти сотках ми спробували прорахувати, за умови відсутності бодай якоїсь техніки. Отже:

- оранка по 35 гривень за сотку – 350 гривень;
- підвоз насіннєвої картоплі на город – 100 гривень;
- посадка 20 гривень за сотку – 200 гривень;
- боронування 20 гривень за сотку – 200 гривень (іноді потрібно два боронування – це ще 200 гривень);
- обробка розпашником 20 гривень за сотку також, щонайменше, двічі – 400 гривень;
- обробка від колорадського жука (вартість хімікатів) 10-20 гривень за 2 сотки – 50-100 гривень;
- викосити 10-15 гривень за сотку – 100-150 гривень;
- викопати тракторною копалкою 40 гривень за сотку – 400 гривень;

- доставка урожаю додому – 100 гривень.

Разом виходить від 1800 до 2200 гривень. А ще порахуйте скільки часу і зусиль потрібно витратити на проміжні роботи – відкопування зворотів, смикання трави, загрібання городу після всіх робіт та інші. Чи варто так напружуватись, якщо нині картоплю можна придбати по ціні 5 гривень за кілограм оптом чи 10 гривень за кілограм по ціні міського ринку? За витрачені на городні роботи кошти можна придбати від 180 до 440 кілограмів відбірної картоплі.

Скільки вартує картопля ми вивчали, порівнюючи ціни у заготівельників і приватних продавців. Отож, на міському ринку відбірна бараболя вартує до 10 гривень за кілограм. Заготівельники приймають по ціні від 4 до 5 гривень, а ще міняють на кавуни кілограм на кілограм.Постійний заготівельник у місті Городня Сарраф Керімов приймає всю крупну картоплю по 4 гривні 55 копійок за кілограм.

— Це дуже невигідна ціна для людей, які вирощували картоплю. Я всім раджу поки не здавати бульбу, бо вже у жовтні прогнозується зростання ціни до 7 гривень 80 копійок. Можливо, вартість картоплі буде ще більшою, тому не продавайте власний труд за безцінь!
Також він спростував чутки, які виходять від недобросовісних заготівельників про те, що нібито ціну на картоплю скинули тим, що завезли в Україну багато бараболі з Польщі. Цьогорічний врожай більшість місцевих сільгоспвиробників оцінюють як середній, тому ринкових підстав для низької ціни на картоплю поки що немає. Цю інформацію підтвердив і Валерій Лавров – один з провідних картоплярів не тільки Городнянщини а й Чернігівщини. На його думку врожайність середня, й ціна, ймовірно, зростатиме. При цьому частина місцевих фермерів вже реалізували значні партії картоплі по ціні 5 гривень за кілограм.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: картопля, заготівельник

Добавить в:
 
 


Центр Комплект