• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Керівницею терцентру Світланою Овечко оголошено збір овочів для підопічних


Керівницею терцентру Світланою Овечко оголошено збір овочів для підопічних

«З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку (1 жовтня. — Авт.) на території Парафіївськоїтериторіальної громади проходить акція_«Давайте творити добро разом» зі збору допомоги потребуючим, які перебувають у КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування» Парафіївської селищної ради. Потреба: картопля, столовий буряк, морква, цибуля, капуста, помідори, солодкий перець, баклажани, молоді кабачки».Таке оголошення від Парафіївського терцентру на Ічнянщині.

— Уперше збір овочів приурочили до Дня людей похилого віку, — говорить Світлана Овечко, керівниця закладу. — Хоча практика заготівлі щорічна.

— Скільки треба картоплі на зиму?

— За нормами, 450 грамів картоплі на людину — на день, — перераховує Світлана Миколаївна. — Зараз у нас десятеро підопічних, але ми робили розрахунки на 15, бо ще просяться до нас. Отож річна потреба — близько трьох тонн. Картопля — основний овоч. Помідори в пошані — і на засолку, і на томатний сік. Крупи і м’ясо купуємо.

— Вистачає зібраного?


— Минулого року 500 кілограмів докупляли. Але частіше за все люди відгукуються. Цьогоріч у планах роздрукувати і рознести оголошення людям, з поміткою куди і коли приносити овочі.

— А фрукти?

— Поряд з нами ростуть і вишні, і яблуні. На жаль, сушарки в нас немає, то фрукти-ягоди морозимо, потім варимо компоти. А ще цей сезон був ударний щодо огірків — нанесли стільки, що насоленого років на два вистачить.

* * *

А в Коропі овочі не збирають.

— Маємо 70 соток під картоплею, — говорить Олександр Лаврик, керівник терцентру соцобслуговування Коропської селищної ради. — Є тракторець, обробляємо силами своїх працівників — інколи і з сапкою городом треба погуляти. І поросят вирощуємо, третину потреби в м’ясі забезпечуємо. Державі ж до нас діла ніякого нема, а на місцевий бюджет наші 50 підопічних — велике навантаження.

Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №38 (1845) від 23 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічнянщина, збір, овочі

Добавить в:
 
 


Центр Комплект