Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Волонтери у Чернігові рятують мозаїку 1980 років
Рекламодателям

Радио
Радио

Волонтери у Чернігові рятують мозаїку 1980 років

Розбивають слюду молотком, а потім вручну підбирають кожну деталь. У Чернігові волонтери спільноти «Chernihiv Monumentalism» відновлюють мозаїку «Боротьба з вогнем», яка була створена у 1980-х роках чернігівським митцем Олексієм Крюковим.Руйнуватися мозаїка почала на початку цього року через морози і підвищену вологість.

«Ми помітили те, що вологість почала потрапляти до мозаїки, і вона почала втрачати свій зовнішній вигляд, тому управління ДСНС в області звернулося до спілки художників та волонтерів з проханням відновити зовнішній вигляд та реставрувати дану мозаїку», – повідомив речник управління ДСНС в області Олександр Івченко.

Відновлюють мозаїку зі слюди, такої ж, з якої мозаїка була викладена майже 40 років тому.


Майстриня Олена Кіслих розбиває слюду на дрібні шматки. Саме з них викладатимуть малюнок мозаїки 1980-х років « Боротьба з вогнем».

«Це той самий матеріал, з якого була зроблена ця мозаїка. Вона йде такими цеглинками, а сама мозаїка складена з невеличких шматочків, які називаються тесери. І у нас найбільш старовинний спосіб, Софія Київська робилася приблизно такими самими молотками».

Закінчити відновлювати мозаїку волонтери планують до дня рятувальника 17 вересня.

«Ця мозаїка входить в архітектурний комплекс всієї частини цієї будівлі. Вона була створена у 1980 роки у рамках великої пожежної виставки. Час вже пройшов, так чи інакше такі твори потребують певного догляду», – сказала художниця Олена Загребіна.

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: волонтери, мозаїка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект