• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон і представить арт-хаусну драму


Радио

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон і представить арт-хаусну драму

І ось прем`єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці в цьому році 150 зі дня народження. Чому саме «Кассандра»? Бо більш актуального твору на сьогодні годі й шукати. Виставу створив Роман Покровський. Зрозуміло, що це не буде костюмована класична поетична драма про війну. Це арт-хаусне дійство про людську психологію, про психологію головної героїні, роль якої виконує Тетяна Салдецька.Струнка та тендітна жіночка має дар передбачення, але їй ніхто не вірить, напевно, вона й сама не вірить, бо надто страждає від нього. Проте дар даром, але є сестри, брати, кохання врешті решт. Є людська підступність, зневіра, зради. І хоча Кассандра – персонаж міфологічний, Лесею Українкою він виписаний живим, людяним та жіночним. Кассанда страждає та сумнівається, бо вже пройшла свій виснажливий шлях. Замість пророчого нестяму її охоплює дивний спокій, і вона зрікається свого дару. Згодом. Саме на людяність головної героїні роблять акцент і актори, і постановник. Складний текст, який певною мірою не дороблений авторкою, але в цьому і є перевага, що народжує пошук до сценічного втілення. Це зветься літературною драматургією, над якою треба неабияк попрацювати режисеру.

Роман Покровський не називає себе режисером, бо як він сам каже, після Товстоногова та Мейєрхольда жодний не має права зватися режисером. Але як би там не було за постановку цього складного твору взявся саме він. В наші буремні часи не вистачає саме «Кассандри» з її надприродним даром. В ролі Кассандри, як вже було зазначено, - Тетяна Салдецька, в ролі її брата Гелена – заслужений артист України Володимир Банюк. У виставі зібралася міцна акторська братія професіоналів, хоча і початківці тут також мають змогу себе проявити – Ольга Руденок, Ярослав Мальцев, Костянтин Слободенюк, Дмитро Сукач. Вони, певною мірою вірять в себе, і це добре, бо як свідчать усілякі інтернети, головна ідея «Кассандри» Лесі Українки –«вірити в себе і ніколи не здаватися». І Леся так саме й робила. За великим висновком її героїня – це вона сама. Далі тиша роздумів.

Пробачте, але Молодіжний театр не залишає вас у спокої, бо створює і працює для вас, любий глядачу.

Алла Пушкіна

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: театр, драма, Покровський, Салдецька, прем`єра

Добавить в:
 
 


Центр Комплект