• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Національний університет «Чернігівський колегіум» може може перейти під крило Політеху?


Національний університет «Чернігівський колегіум» може може перейти під крило Політеху?

У Чернігові створена ініціативна група зі збереження Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка.
Культурно-освітній простір Чернігівщини значно скорочується. У цьому впевнений Олександр Кухарук — представник ініціативної групи зі створення Асоціації за збереження Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка. На душу населення в нашій області припадає найменша кількість студентів серед інших регіонів України. І якщо пасивно на це споглядати, то Чернігівська область взагалі може опинитися в фарватері розвитку освітянської галузі.


Останнім часом досить таки активно поширюються чутки про те, що Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка може стати структурною одиницею Національного університету «Чернігівська політехніка» (колишній політехнічний інститут). І такий поголос небезпідставний. Адже вже є приклади у минулому, коли до «політехніки» приєднали Чернігівський державний інститут економіки та управління.


На фото Олександр Кухарук

Подібне поглинання призвело лише до того, що скоротилася конкуренція серед вишів, поменшала чисельність студентів і, як наслідок, викладачів. Знищення вищих навчальних закладів — це шлях до занепаду, і саме тому випускники та небайдужі люди, які присвятили все своє життя освіті, стають на захист педагогічного закладу, до речі, найстарішого вишу на теренах Лівобережної України.

А тому 7 вересня 2021 р. кілька небайдужих колишніх випускників Чернігівського педуніверситету створили ініціативну групу за збереження цього освітянського закладу.

Слід зазначити, що через погіршення демографії, як в Чернігівській області, так і в Україні практично всі виші Чернігівського регіону мають недобір студентів. Аудиторії стоять напівпорожні, а іноді і зовсім без студентів, про що ми писали нещодавно. Діліться у коментарях чи доцільно було б, аби в Чернігові залишився один вищий навчальний заклад.

Gorod.cn.ua за матеріалами сайту "Біла хата"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кухарук, студенти, Політехніка, педагоги

Добавить в:
 
 


Центр Комплект