Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В аптеках тепер заборонено відпускати ліки дітям до 14 років
Рекламодателям

Радио
Радио

В аптеках тепер заборонено відпускати ліки дітям до 14 років

У неділю 8 серпня в Україні набув чинності Закон про заборону продажу ліків дітям віком до 14 років. За цей документ депутати Верховної Ради проголосували ще 17 липня, аби запобігти дитячим медикаментозним суїцидам.

Більшість опитаних журналістами прилучан - за заборону продажу ліків дітям до 14 років. Такої ж думки і аптекарі.

Олена Негро, аптекарка:
- Є ліки, які бувають сильнодіючі, або за рецептом. Дітям такого не можна.

Олена Негро говорить, що і до прийняття такого закону фармацевти намагалися не продавати ліки, особливо сильнодіючий дітям, але інколи доводилося робити виключенням.

Олена Негро, аптекарка:

- Був у мене такий випадок у суботу. Прийшов підліток, я питаю: "скільки тобі років?", бо я розумію, що його батьки послали. Препарати, які за рецептом і його потрібно відпускати не дитині, а дорослому. Ну, мама передзвонила, попросила, що будь ласка, я не можу встати. Я такі розумію випадки. А якщо дитина бере і без дозволу дорослих, то...

Відтепер продавати ліки дітям до 14 років, навіть на прохання батьків фармацевти не мають права і не роблять цього запевняє пані Ольга.

Якщо у фармацевтів виникне сумнів, щодо віку покупця, останній має показати свідоцтво про народження, або паспорт. Цей документ в Україні видається з 14-ти років. Після ухвалення Верховною Радою ще одного відповідного рішення за продаж ліків дітям, що не досягли 14-річного віку для порушників передбачано штраф від 6 800 грн. до 13 600 грн.. А за повторне правопорушення протягом року від 13 600 до 23 800 грн.Джерело: телеканал "Прилуки"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аптека, ліки, діти, штраф

Добавить в:
 
 


Центр Комплект