Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Військовий контрактник купив диплом Політеху, аби стати викладачем та отримати підвищення по службі

Радио
Радио

Військовий контрактник купив диплом Політеху, аби стати викладачем та отримати підвищення по службі

Колегія суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області (Кухта В.О., Хоменко Л.В., Олещенко В.І.) 2 серпня поточного року винесла вирок по справі Солов'я Ігора Григоровича уродженця смт. Куликівка військовослужбовця військової служби за контрактом військової частини А3838 (смт. Десна), викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін.Військова прокуратура Деснянського гарнізону пред'явила військовослужбовцю обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.4 ст.358, ч.3 ст.410 КК України.

Довідково:

ч.4 ст.358 КК України (Використання завідомо підробленого документа)

ч.3 ст.410 КК України (Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем)

Згідно з обставинами справи в середині квітня 2018 року, військовослужбовець з метою призначення на вищу посаду, отримання первинного військового звання офіцерського складу «молодший лейтенант» та грошового забезпечення осіб офіцерського складу, діючи умисно та в особистих інтересах, надав заступнику начальника штабу військової частини А3838 майору нотаріально засвідчену копію завідомо підробленого диплома спеціаліста від 21 червня 2002 року (за спеціальністю «Технологія машинобудування») та копію додатка до нього, видані Чернігівським державним технологічним університетом, хоча в указаному вищому навчальному закладі ніколи не навчався.

У подальшому, посадові особи військової частини А3838, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Міністерства оборони України, будучи введеними в оману протиправними діями старшого прапорщика Ігоря Солов'я, на підставі наданих нотаріально засвідчених копій цього диплому направили останнього на курси військової підготовки осіб сержантського (старшинського) складу з вищою освітою, та в подальшому видали наказ Міністра оборони України (по особовому складу) від 7 вересня 2018 року №585 про прийняття на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу та присвоєння первинного звання офіцерського складу «молодший лейтенант» та наказ про призначення на посаду командира навчальної роти - старшим викладачем військової частини А3838, а в подальшому він отримав посаду викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини А3838.

В подальшому Соловей незаконно отримав грошове забезпечення, що становили суми у розмірах: 7672,62 грн., 7209,13 грн. та 463,49 грн.

Обвинувачений, який значиться учасником АТО вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та заявлений цивільний позов не визнав повністю та відмовився давати показання на підставі ст.63 Конституції України.

У суді в якості свідка допитували тодішнього ректора Чернігівського технологічного університету (зараз виш називається Національний університет "Чернігівська політехніка", в народі - Політех), який займав цію посаду до березня 2009 року Олександра Денисова. Денисов повідомив суду, що у наказі до диплому (речовому доказі) підпис його, а у дипломі обвинуваченого підпис не його. І що диплом навіть по формі не відповідає тим дипломам, що видавалися у той час університетом. Печатка на дипломі також не відповідає печатці університету. Диплом міг підписати тільки ректор. Крім того в дипломі обвинуваченого не вірно зазначена посада «директор» замість вірної «ректор».

Співробітниця архіву вишу розповіла на суді, що диплом обвинуваченого не відповідає формі, яку видавали в 2002 році, тоді вже видавали ламіновані дипломи. Такі, який був у обвинуваченого видавали лише при отриманні другої вищої освіти. Журнал видачі дипломів вівся один по спеціальностях. Там були стаціонарна та заочна форми навчання. Згідно доказу «Журнал видачі дипломів за 2002 рік» спеціалістів з даної спеціальності - «Технологія машинобудування», навчальний заклад випустив у кількості 40 осіб, серед них Солов'я Ігора Григоровича - не було.

Свідок розповів, що підробний диплом засвідчив нотаріус у м.Остер.

За протоколом огляду від 21.06.2019, було проведено огляд інтернет сайту «Єдина державна електронна база з питань освіти» за адресою https://info.edbo.gov.ua/ та встановлено, що на сторінці сайту з назвою «Реєстр документів про освіту» диплом спеціаліста, який надав у військову частину обвинувачений не було знайдено.

Судом було встановлено, що обвинувачений Соловей закінчив школу №16 селища Центральний Коспашський, міста Кизел Пермської області, 17.06.1998 року був призваний на військову службу через Куликівський РВК Чернігівської області. Тобто з освіти в нього була лише сільська школа РФ, а не чернігівський виш.

Закінчивши розгляд справи суд вирішив призначити покарання за вищевказані кримінальні правопорушення у виді позбавлення волі на строк 5 років та звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання, якщо він протягом 2 років не вчинить нового кримінального правопорушення. Також вирішено було призначити військовому додаткове покарання у виді позбавлення військового звання "лейтенант".

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військовий, звання, лейтенант

Добавить в:
 
 


Центр Комплект