• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » За спробу втечі з СІЗО отримав п'ять років ув'язнення, за підозрою у вбивстві ще судять


За спробу втечі з СІЗО отримав п'ять років ув'язнення, за підозрою у вбивстві ще судять

Новозаводський суд Чернігова за спробу втечі з СІЗО та напад на інспектора дав п’ять років ув’язнення 16-річному Родіону Кашпуру зі Сновська. Хлопець сидить у Чернігівському СІЗО вже більше року. Його, Максима Боркуна та 22-річного Руслана Тимошенка підозрюють у груповому вбивстві 24-річного Олександра Климентева з села Тихоновичі, що на Сновщині.

Вбитого чоловіка знайшли 28 січня торік неподалік сміттєвих контейнерів Сновського професійного училища лісового господарства. Обличчя Саші було чорне від побоїв, на лобі гуля, одне око витекло, вибиті зуби, все тіло побите. Спочатку поліція не поспішала нікого затримувати, цe обурило не тільки рідних, друзів і знайомих загиблого, а й чужих людей. Справа набула резонансу. Тільки після цього почали затримувати підозрюваних. Вже більше року тривають суди за цією справою. Засідання закриті.

Родіона з двох років виховував батько. Мати покинула дитину і поїхала. Балував сина, давав все найкраще.

Зробив сучасний ремонт в будинку, обладнав кімнату для хлопця. Кілька років тому про Родіона писали газети. Він закінчив комп’ютерні курси, у 13 років став адміністратором компанії «Microsoft», створив свій канал на ютубі, набрав майже сто тисяч підписників. Заробляв гроші в інтернеті. Також потрапив до кіберспортивної команди України. Хлопець знає англійську мову. Був учасником різних творчих конкурсів, як обласних, так і загальноукраїнських. Десятки грамот, кубків, медалей. Його ім’я занесене в книгу «Майбутнє Чернігівщини — талановиті діти».

Та щось таки було не так. Бо після дев’ятого класу пішов вчитися не на програміста, а на кухаря у Сновське училище. Потрапив у погану компанію. Батько вірить у невинуватість сина і всіляко підтримує його. Родіон в СІЗО сидів у камері ще з одним хлопцем і потихеньку малював (а малює він дуже гарно, бачила його роботи в батьківському домі. — Авт.). На малюнках: прокурор у пекельному казані, план розміщення камер та схема будівлі слідчого ізолятора.

Першого липня торік інспектор мав вивести Родіона і його співкамерника до лазні. Випустив їх з «хати» №19. Зв’язку ключів тримав у руках. Хлопці йшли попереду. Вони були без наручників. І як тільки всі опинилися в підземному переході, де немає камер відеоспостереження, розвернулися і кинулися на інспектора. Родіон приставив до шиї працівника СІЗО заточку, зроблену з ложки. Повалили його, стали бити, потім забрали ключі і кинулися тікати. Відкрили двері, що ведуть з підземного переходу, потім ті, що ведуть з лазні у внутрішній двір. Далі побігли до дверей, що ведуть у прогулянковий дворик, та не зуміли їх відімкнути. Тоді кинулися до бібліотеки, але і н не вдалося відчинити. А інспектор в цей час побіг навздогін і натиснув на кнопку тривоги.

Зброї у конвоїра не було. Оскільки з нею охороняють ув’язнених тільки зовні. В СІЗО не передбачено, щоб уникнути випадків захоплення. На допомогу примчав наряд. В пакеті, з яким хлопці йшли до лазні, були дві чорні маски, нитки, кофта. З моменту нападу і до затримання пройшло лише дві хвилини 10 секунд (час встановили по камерах). Обох за спробу втечі посадили до карцеру на п’ять діб (це максимальний термін для неповнолітніх).

І ось відбувся суд. Родіону дали строк, а його подільнику, який підозрюється у крадіжці і угоні транспортного засобу, — ні, бо не досяг віку кримінальної відповідальності за цією статтею.

Валентина Остерська, «ВісникЧ» №30 (1837) від 29 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кримінал, Кашпур, СІЗО, суд, Остерська, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект