• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині стартувала п’ята хвиля вакцинації


Талион

На Чернігівщині стартувала п’ята хвиля вакцинації

 

За якими адресами можна зробити щеплення від Covid-19 у центрах вакцинації, якими препаратами та чому запис у чергу через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестав працювати.Центри, в яких можна зробити щеплення, працюють вже у 22-х населених пунктах області без вихідних. Про це під час пресбрифінгу 21 липня розповіла голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко: – Початок п’ятого етапу вакцинації від COVID-19 означає, що кожен українець може захистити себе від коронавірусної хвороби, звернувшись до найближчого центру масової вакцинації або до пункту щеплення. У Чернігівській області станом на 20 липня працювали 17 центрів вакцинації, а відсьогодні вони відкриті у 22 населених пунктах (центрах колишніх районів). Сім днів на тиждень.

У Чернігові – за адресами:
– проспект Перемоги, 141 (будівля Деснянської ради);
– вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 1В (ТРЦ «Hollywood»);
– проспект Миру, 49 (ТРЦ «ЦУМ»);
– вул. Незалежності, 42А (ЗОШ №35);
– вул. Д. Самоквасова, 8 (Палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді);
– вул. Всіхсвятська, 14 (ЗОШ №30);
– проспект Миру, 207/б (ЗОШ №33);
– проспект Перемоги, 197 (ЗОШ №7);
– вул. Козацька, 7/а (Чернігівський центр професійно-технічної освіти №16);

Новгороді-Сіверському: вул. Б. Майстренка, 4 (міський будинок культури);

Ніжині: вул. Батюка, 5 (Ніжинська РДА);

Прилуках: вул. Коптєва, 82 (міський будинок культури);

Козельці: вул. Соборності, 29 (міський будинок культури);

Корюківці: вул. Шевченка, 70 (міський будинок культури);

Мені: вул. Героїв АТО,10 (Центр культури та дозвілля молоді);

Бобровиці: вул. Незалежності, 44 (Кінотеатр «Прогрес»);

Ріпках: вул. Святомиколаївська, 89 (будинок культури).

Також вся інформація про вакцинацію зібрана на сайті vaccination.covid19.gov.ua – тут можна знайти адреси місць вакцинації, контактні телефони, поради. Так само актуальну інформацію можна отримати у контакт-центрі з питань вакцинації за номером 0 800 60 20 19.

– Запис у чергу на щеплення через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати, адже доступ до вакцинації відкритий для всіх, – відзначила очільниця Чернігівської ОДА. – Станом на 21 липня 115 659 жителів області отримали безпечні й ефективні щеплення від COVID-19, з них 38 519 – завершили вакцинацію (отримали дві дози), 77140 отримали першу дозу. Це медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які є відповідальними й власним прикладом показали, що потрібно вакцинуватись.

19 липня Чернігівщина отримала 34800 доз вакцини Moderna з 65 тисяч запланованих. Вакцина з цієї поставки призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів, а також буде використовуватися у центрах вакцинації населення.Зокрема виконуюча обов’язки заступника начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Тетяна Лебедєва прокоментувала: – Препарат Моderna, який область отримала днями, – це мРНК-вакцина. Тобто, можна сказати, що це аналог вакцини Рfizer. Тому я хочу наголосити, щоб люди розуміли, що вакцина Моderna ліцензована, вона пройшла всі клінічні випробування, широко застосовується в США, Канаді і нарешті вона доступна для наших жителів. Щеплення цим препаратом можна зробити у всіх центрах вакцинації. Відзначу, що у нас існує три платформи проведення вакцинації: центри вакцинації (для всіх охочих від 18 років), пункти щеплень у медичних закладах, куди запрошуємо людей, які мають проблеми зі здоров’ям (хронічні захворювання, це громадяни 60+, які потребують додаткової медичної уваги), і мобільні бригади, які працюють з організованими колективами. Мобільні бригади теж щеплять вакциною Моderna.

За словами голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко, для вакцинації повторною дозою область отримала 3 500 доз вакцини AstraZeneca. Наразі регіон забезпечений у достатній кількості вакцинами Comirnaty (Pfizer-BioNTech) та CoronaVac, які розподілені між усіма районами.

МОЗ України – про вакцини

Moderna. Це мРНК-вакцина, розроб­лена американською фармацевтичною компанією Moderna. Препарат внесено до переліку вакцин для екстреного використання ВООЗ, а також дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах. Зберігається у вигляді замороженої суспензії при –25 оC до –15 оC у багатодозовому флаконі. Флакони можна зберігати в холодильнику при температурі 2–8°C протягом 30 днів.

Препарат Moderna вводять внут­рішньо­м’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність – 94%.

AstraZeneca (Covishield). Це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великобританії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.

Oxford/AstraZeneca отримала схвалення для екстреного використання у Великій Британії, Індії та ЄС. Ефективність – 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

У вакцині AstraZeneca використовується безпечний для людини вірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися.

Coronavac. Це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, що спеціа­лізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу.

Азербайджан, Бразилія, Китай, Чилі, Індонезія та Туреччина дозволили вакцину для екстреного використання для імунізації своїх громадян. Китай дозволив використовувати вакцину виробника Sinovac Biotech для імунізації широкого загалу. Вакцина має погодження ВООЗ для екстреного застосування.

За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.

Цей препарат містить у своєму складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу.

Вакцину Sinovac Biotech вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів.

Pfizer-BioNTech. Це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вакцину внесено до переліку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.

Вакцина Pfizer BioNTech покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу. Для повноцінної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.

Як записатися на вакцинацію

До центру масової вакцинації можна онлайн через медичну інформаційну систему або за телефоном центру.

До пунктів щеплення за номером реєстратури закладу охорони здоров’я, на базі якого створений пункт.

Організовані колективи (від 50-ти осіб) можуть записатись за номером контакт-центру. Після опрацювання заявки їм повідомлять, коли приїде мобільна бригада.

Якщо ви працівник/працівниця охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий/військова, представник/представниця державних органів влади, зверніться до вашого/вашої роботодавця/роботодавиці, щоб він/вона сконтактував/сконтактувала із регіональними координаторами і записали вас на вакцинацію, або оберіть найближчий пункт чи центр масової вакцинації.

Якщо ви не можете самостійно пересуватися, ви можете залишити заявку на виїзд мобільної бригади з вакцинації додому за телефоном контакт-центру або зателефонуйте до свого сімейного лікаря.

– Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я, своїх рідних та близьких, не хочете тижнями лікуватись і довго відновлюватись після коронавірусної інфекції, вакцинуйтесь уже зараз. Оберіть своє здоров’я, родину та свободу від COVID-19, – радять голова Чернігівської ОДА, представники Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, МОЗ України та медики.

Лариса Галета, «Деснянка» №30 (869) від 29 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Covid-19, вакцинація, Галета, Деснянка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект