Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Офіційно: вода у річках Чернігова відповідає нормам

Офіційно: вода у річках Чернігова відповідає нормам

Аномальна спека висушує річки та водойми на Чернігівщині. За інформацією керівника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорія Годуна, рівень води у Десні на центральному пляжі з моменту його відкриття знизився майже на 2 метри. На початку червня було 4 метри 15 см, а16 липня вже – метр 92 см. Але це ще не критична позначка.

Минулого року у цей же день фіксували рівень води 1 метр 44 см. Тоді річка взагалі майже зупинилася. Наразі за добу спостерігають зниження рівня у Снові до 6 см , а на Десні до 4-х см. Як повідомив завідувач Чернігівського міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб, якість води за їх мікробіологічними показниками в усіх водоймах Чернігова, де відпочивають люди, постійно контролюється. Наразі вона в усіх водоймах Чернігова відповідає нормам.Віталій Василець завідувач Чернігівського міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб:

- Щомісяці по всім точкам, в тому числі відкриті пляжі - щотижня, беремо проби на пляжі "Золотий берег". Основним показником є лактопозитивна паличка, та індекс лактопозитивної палички, який характеризує ступінь загальномікробного забруднення. Норма від 5 до 10 000 мікробиних тіл на 1 дециметр кубічних. За період нагляду за водою в цьому році - жодних перевищень не було. Тобто ми обмежень ніяких не накладаємо.

На вихідних мешканці обласного центру можуть спокійно рятуватися від спеки на ” Золотому березі”, а також на Стрижні біля лісопаркової зони Ялівщина, та в інших дозволених для плавання місцях.

Вода в місцевих річках під час купального сезону в лабораторному центрі досліджується за 33 санітарно-хімічними показниками. Обмеження, у разі різкого зниження рівня води, можливі у серпні, – інформує завідувач Чернігівського міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Віталій Василець.На вихідні температура води у Десні поблизу Чернігова, за інформацією Гідрометцентру України, очікується близько 28 градусів. При цьому в «застійних» місцях річок вона піднімається вище 30.

За даними моніторингу Деснянського басейнового управління водних ресурсів, на малих водоймах області вже спостерігається зниження вмісту розчиненого кисню. Розпочинається процес «цвітіння», синьо-зелені водорості відмирають, а це провокує дефіцит кисню та появу токсинів у річках.

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Василець, контроль, вода, Десна, Стрижень, пляжі

Добавить в: