• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » В 31-й гімназії туалети тепер, як у готелі


В 31-й гімназії туалети тепер, як у готелі

Поки канікули і коридори та кабінети шкіл порожні - цей час використовують, аби зробити приміщення кращими, відремонтувати.
І вже першого вересня вони зустрічали дітей, були зручними та якісними.


В 12-й школі капітально ремонтують вбиральні на трьох поверхах.

Олександр Макаров заступник начальника управління капітального будівництва ЧМР:
- Повинні максимально зробити саме повне оснащення туалету. Це буде нове обладнання, нові каналізаційні системи. Робиться каналізація зовнішня до виводу в каналізаційні системи, підвод електрики. Тобто повністю по одному стояку зроблено такі роботи.

Санвузли в цій школі, як і в більшості ЗНЗ міста не бачили капітальних ремонтів ніколи. Ситуація змінилася 6 років тому, коли кожного року в кількох закладах вбиральні проводять туалету і сучасних стандартів.

Василь Білогура начальник управління освіти ЧМР:
- По закладах середньої освіти їх закальна кількість - 325. Більшість з них не ремонтували з моменту будівництва закладу. Частина туалетів підтримувалася коштом батьків і певний час переживала поточні ремонти.
Старалися силами трудового колективу із залученням батьківської допомоги підтримувати робочий стан цих туалетів.
На сьогодні дуже багато їх просто виходить чи з робочого стану і крім того, вони не відповідають сучасним вимогам, нормам і взагалі нормальному сприйняттю того, як має виглядати санітарна кімната.

У місті прийняли спеціальну програму ремонту санвузлів у школах та садках, в рамках якої спрямовують фінансування, проте, враховуючи масштаб проблеми в управлінні освіти кажуть, що намагаються на ці потреби спрямувати й додаткові кошти.

У 2021 році такі ремонти виконують у 1-й, 2-й, 12-й, 15-й, 29-й, 32-й, 19-й та 34-й школах.


Василь Білогура начальник управління освіти ЧМР:

- Ми дивимось і рік будівництва школи і технічний стан туалету на сьогодні, на скільки води використовується чи взагалі закритий, зважаємо на кількість учнів, які навчаються в навчальному заклади. І всі ці оцінки та відповіді на ці питання, впливають пріорітетність. Зрозуміло, що в один рік неможливо, щоб в короткий проміжок часу літній виконати всі ремонтні роботи. Таким чином ми розставляєм пріорітети. Стараємося почати з найбільш кричущих, щоб задовольнити потребу максимальної кількості учасників освітнього процесу.

До прикладу у 29-й школі санвузли ремонтували лише коштом батьків. Це радше поточний ремонт з заміною частин труб. Нині ж виконують капітальний, коли старі іржаві комунікації замінять до входу в міську каналізаційну систему.

Так вбиральні 31-ї гімназії виглядали ще рік тому. А ось як частина з них зустрічатиме дітей вже цього першого вересня. Це не лише естетика і сучасне оснащення. Головне - відсутність специфічного запаху від старих труб, які згідно норм, треба було замінити ще два десятки років тому.

Вікторія Овчаренко директорка гімназії №31:
- Ремонт кімнат гігієни не відбувався з 1981 року - року відкриття нашого навчального закладу. Проєкт у нас розрахований на 2 мільйони двісті тисяч гривень. В цьому році виконано лише половину робіт. Туалети зроблено на трьох поверхах. Тільки ліва частина. На наступний рік планується права частина і все, що трошечки не вистачило фінансування на: диспенсери, дзеркала, бойлер - це буде встановлено на наступний рік.

Цей навчальний заклад один із 22-х, які цього року отримають якісний інтерне.

Олексій Баландін інженер телекомунікаційної компанії:

- Перед нами стоїть завдання побудувати швидкісну, надійну, сучасну локальну мережу по 31-й школі. Це буде повністю провідна мережа, яка буде заходити до кожного кабінету і буде забезпечувати швидкість в один гігабіт і буде вся побудована на сучасному обладнанні.

Цю програму почали реалізовувати в 2019-му. Тоді кожен кабінет 9-ти шкіл отримав підключення до інтернету. Завершити її мають цьогоріч, коли така ж локальна мережа з'явиться у всіх ЗНЗ Чернігова.

Джерело: телеканал «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білогура, Макаров, Овчаренко, школа, гімназія, ремонт, туалети, вбиральня

Добавить в:
 
 


Центр Комплект