• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівська ТЕЦ припинила виробництво електроенергії: яка причина та чим це загрожує?


Чернігівська ТЕЦ припинила виробництво електроенергії: яка причина та чим це загрожує?

Чернігівська ТЕЦ припинила виробляти електроенергію. Це сталося вперше за 60 років роботи підприємства. Про це Суспільному повідомив генеральний директор фірми «Технова» Олексій Щербина. Сталося це через падіння цін на електроенергію нижче собівартості. Чому так сталося і як це вплине на чернігівців – далі.

Чернігівська ТЕЦ виробляла тепло і електроенергію. Турбогенератор на підприємстві зупинили, і електроенергію більше тут не виробляють.

За словами Олексія Щербини, генерального директора фірми «Технова», турбогенератор № 2 був зупинений. Останнім часом працював лише один, а також котел № 2, який забезпечував вироблення теплової і електроенергії. Ціна на сегментах цього ринку, де торгують електроенергією, знижувалася до 70 копійок за 1000 кВт. В деякі часи ціна падала до 20 копійок. Такий рівень ціни не може забезпечити жодна генерація, в тому числі і атомна.

При вартості електроенергії менше 1,5 гривні компанія працює у збиток, сказав Щербина. Коли вартість складає 50-70 копійок, збиток підприємства на добу сягає мільйона гривень.

«На сьогоднішній день ми перебуваємо в передаварійній ситуації. Чернігівська ТЕЦ виконувала важливу роль і забезпечувала покриття дефіциту електричного вузла, тобто всієї Чернігівської області. На сьогоднішній день це виходить робити за рахунок перетікання, які відбуваються з центральної енергосистеми. Довго так тривати не може».Ціни на ринку електроенергії обвалилися до історичного мінімуму, сказав Суспільному експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. У липні 2019 року в Україні ринок електроенергії запрацював за новими правилами. Але в них є прогалини, каже Геннадій Рябцев.

«На цей ринок, окрім постачальників і споживачів, вийшла велика кількість посередників, які, не маючи власного ресурсу, почали працювати на цьому ринку, як звичайні фінансові спекулянти. Тобто вони продавали електричну енергію, якої в них не було. І купували електричну енергію, яка їм потрібна не була. І через це ціни в цьому сегменті ринку перестали відображати реальне співвідношення між попитом і пропозицією».
Наслідків зупинки виробництва електроенергії Чернігівською ТЕЦ люди поки не відчують, сказав Олексій Щербина генеральний директор фірми «Технова». Однак, це може мати наслідки пізніше.

«Більше ніж 40 % міста забезпечує тепловою енергією саме Чернігівська ТЕЦ. Тому це великі ризики. Міська влада не має впливу на ринок електроенергії, і не може втручатися. Зрозуміло, якщо не вирівняють ситуацію, то будуть звернення міської ради до президента, до прем’єр-міністра, але цю ситуацію треба вирівнювати. Було прийняте рішення надавати гарячу воду, але якщо далі так буде працювати Чернігівська ТЕЦ, то не буде ані гарячої води, ані теплової енергії», – говорить Віктор Геращенко, заступник міського голови Чернігова.

Зі слів Геннадія Рябцева, потрібно міняти правила гри на ринку електроенергії. Інакше теплоелектроцентралям в Україні загрожуватиме банкрутство.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ТЕЦ, електроенергія, Геращенко, Рябцев, Щербина, «Технова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект