• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У художньому музеї вперше презентували твори художників-реалістів із Ічнянщини


У художньому музеї вперше презентували твори художників-реалістів із Ічнянщини

Продовженням мистецького проєкту «Краяни», який започаткував художній музей, стала нова виставка «Українська душа». У залі відділу сучасного мистецтва можна оглянути живописні та графічні роботи наших земляків з Ічнянщини – народного художника України Петра Басанця та Василя Швидченка.Творили вони у другій половині минулого століття. Виставка цікава тим, що на ній більшість творів Басанця демонструються уперше, а полотна Швидченка до цього дня знаходились у фондосховищах музею.

Ніна Бібік, кураторка виставки: - Пейзажі і один і нший, також присвячували Чернігівщині. Швидченко, взагалі любив лише Ічнянщину і в нього, це як бачите з виставки, це лише Ічнянщина. Найцікавішою, як для мене, є його робота 42-го року, яка знову ж таки говорить про самого художника, як людину, яка любить село, любила свою землю, тут відображенні усі кольори землі.


Петро Басанець також тонко відчував природу рідної Чернігівщини. Виїздив зі своїми студентами на пленери до Седнєва, малював куточки Києва, де жив і працював. На виставці можна побачити, як автопортрети художника, так і портрет його матері.

Ніна Бібік, кураторка виставки: - Петро Басанець створив такий збірний образ, саме таких жінок, селянських жінок, на плечі яких лягла війна. Вона одна чекала трьох синів, які не повернулись з війни, чоловік її також не повернувся і повернувся лише Петро.

Познайомитись з творами представників реалістичного напрямку Петра Басанця та Василя Швидченка можна до 1 серпня.

Джерело: телеканал "Новый Чернигов"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Басанець, виставка, художник

Добавить в:
 
 


Центр Комплект