Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Антена для інтернету - тимчасовий захід чи заміна волокну?

Радио
Радио

Антена для інтернету - тимчасовий захід чи заміна волокну?

Карантинні обмеження останніх двох років й необхідність віддаленого навчання учнів загострили проблему якісного зв’язку на селі, а, особливо – якісного інтернету. Деяким селам повезло і вони мають більш-менш стабільне покриття від операторів мобільного зв’язку. До частини сіл нарешті дійшли оптоволоконні мережі. Проте більшість сіл не мають ні того, ані іншого. Як вийти з цієї ситуації? Звісно, можна дочекатися оптоволоконних систем, проте коли вони туди дійдуть достеменно невідомо. Якщо ж інтернет потрібен негайно. Найпростішим виходом є встановлення спеціальної антени, яка ловить сигнал від ретранслятора мобільного зв’язку, посилює його і через спеціальний модем забезпечує будинок якісним Wi-Fi інтернетом.

-- Сільські жителі замислились над проблемою якісного інтернету ще років п'ятнадцять тому, – пригадав співробітник магазину «Континент» Ігор Торопигін. Він -- одним із перших, хто почав встановлювати антени для мобільного інтернету по селах колишніх Городнянського та Сновського районів, -- Пік попиту на ці послуги і продукцію ми вже пройшли. Особисто я вважаю, що майбутнє все одно буде за «оптоволокном», проте як тимчасовий захід, навіть на кілька років – антена себе виправдовує. Навіть у віддалених селах є можливість спіймати сигнал і налаштувати достатньо швидкісне з’єднання з Всесвітньою мережею.Іншої думки про мобільний інтернет підприємець Дмитро Паніткін:
- Сьогодні мобільний інтернет дуже швидкіний і дає змогу працювати не гірше ніж
через оптоволокно. Особисто я перепробував практично всі типи підключень, починаючи з найперших «телокомівських» і зрештою нині використовую мобільний модем. Тарифи практично не відрізняються від дротових, якість також. Маючи мобільний модем можна підключатися до інтернету в місті без антени, а, наприклад, у селі чи на дачі встановити антену й використовувати той самий модем з нотубуком при проїздках у село.

Ще один підприємець Андрій Борисенко акцентував увагу на тому, що за допомогою антени можна покращити не тільки інтернет-зв'язок, а й мобільний GSM зв'язок навіть у межах подвір’я:

- Якщо разом із антеною і модемом придбати додаткову антену і репітер, то можна
налаштувати якісний мобільний зв'язок у радіусі 15-20 метрів від пристрою, чого цілком достатньо, щоб комфортно спілкуватися в межах подвір’я. Проблема нестабільного покриття мобільним зв’язком актуальна для багатьох сіл і її можна вирішити в приватному порядку.Продавець магазину «Київстар» Віталія Петренко демонструє антену і модем

Слід також зазначити, що за допомогою подібних антен міська рада вирішила проблему якісного інтернету по всіх старостатах громади. Останнім підключили через антену Деревинський старостат 3 червня. Відтепер всі підрозділи міської ради мають можливість без перешкод працювати в режимі електронного документообігу. Звичайно, існують державні програми й ініціативи КабМіну, щодо забезпечення сіл оптоволоконним інтернет-зв’язком, проте коли його дотягнуть до сіл достовірно не відомо, а мобільний інтернет вже працює за допомогою антен.

Для довідки: у Городні послуги по встановленню антен можна замовити у магазинах «Континент», «Київстар» та «Водафон». Також подібні послуги надають численні приватні підприємці. Вартість комплекту обладнання разом із роботами коливається в межах 2500-3500 гривень.

Джерело: "Новини Городнянщини", Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зв’язок, інтернет, антена

Добавить в:
 
 


Центр Комплект