• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Із газом не жартують: чому чернігівцям варто задуматись про ТО газових мереж


Із газом не жартують: чому чернігівцям варто задуматись про ТО газових мереж

АКТУАЛЬНО Більшість із нас чули про випадки, коли витік газу чи інші несправності призводили до трагічних наслідків. І звісно ж, ніхто не хоче, аби подібне сталося в його будинку або квартирі. Як убезпечити себе від цього? На це та багато інших запитань відповіло керівництво АТ «Чернігівгаз» на спеціальному круглому столі за участі голів ОТГ, представників органів місцевого самоврядування, голів ОСББ і керівників організацій, які надають послуги з утримання багатоквартирних будинків, а також представника Управління держпраці в області.   Відсутність ТО = Небезпека
 
   Ще декілька років тому «Чернігівгаз» раз на рік проводив для споживачів безплатне технічне обслуговування (далі – ТО) внутрішньобудинкових газових мереж. Звичайно ж, безкоштовним воно було умовно, адже його вартість закладали в тариф на розподіл газу, який тоді, у свою чергу, входив у ціну на газ. У липні 2018 року постанову, за якою ці роботи виконувались, було скасовано. Уже майже три роки, як вирішення питання ТО газових мереж у приватних та багатоквартирних будинках фактично висить у повітрі. І ось нещодавно воно зрушило з мертвої точки завдяки внесенню змін в один із законів.
 
   – Верховна Рада та президент нарешті затвердили свою позицію щодо цього питання законодавчо, внісши зміни до закону про житлово-комунальне господарство. Відповідно до них, внутрішньобудинкові мережі вимагають обов’язкового обслуговування, а обов’язок цей покладається на власників, співвласників та управителів будинків. Саме вони мають укласти договір зі спеціалізованою організацією, яка проведе їм таке технічне обслуговування, – зазначила голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.
 
   До 1 липня Міністерство енергетики та вугільної промисловості має розробити й затвердити порядок ТО внутрішньобудинкових газових мереж та види обов’язкових робіт. Як тільки цей порядок набере чинності, НКРЕКП у свою чергу має у двомісячний термін розробити і затвердити типовий договір на вищезазначене ТО, методологію розрахунків та граничні рівні вартості виконання цих робіт.
 
   Після впровадження прийнятих змін до закону про ЖКГ договір на проведення ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирному будинку (за рішенням співвласників) може бути:

   - Індивідуальним – укладається кожним співвласником самостійно за умови, що співвласники ухвалили рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин (оплата вартості ТО за індивідуальними квитанціями);

   - Колективним – укладається від імені та за рахунок співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою особою (оплата вартості ТО єдиним платежем за рахунок усіх співвласників).

 
   На практиці ж усі ці етапи можуть затягнутись на невизначений термін, але тим часом треба убезпечувати себе від негативних наслідків відсутності ТО газових мереж. Зараз АТ «Чернігівгаз» пропонує проведення ТО внутрішніх мереж на ринкових умовах. Для квартир та приватних будинків його вартість фіксована – 300 грн на рік. Проте варто зауважити, що обрати для технічного обслуговування своїх мереж можна будь-яку компанію, яка має ліцензію й дозвіл на виконання відповідних робіт. У такому разі голова ОСББ, управитель будинку або інша уповноважена особа має повідомити про це оператора ГРМ протягом 15 днів із дати укладання такого договору. В іншому ж випадку співвласники будинку автоматично приєднаються до типового договору на проведення ТО з оператором ГРМ після його затвердження НКРЕКП та остаточного впровадження прийнятих змін до законодавства.
 
   – Нас, як оператора ГРМ, турбує насамперед безпека. Всі ми маємо розуміти, що чим довше мережі не отримують належного обслуговування, тим більшою стає загроза виникнення надзвичайних ситуацій на них. Саме регулярне технічне обслуговування може запобігти і ситуаціям, коли через несправність мереж люди опиняються без газу в найбільш незручний час, наприклад у морози. І тому укладання договору про ТО влітку є доволі далекоглядним кроком зі сторони наших споживачів, – розповіла Алла Ярова.
 
   Будинки «зависли в повітрі»

   Ще однією проблемою, яку обговорили на круглому столі, була наявність будинків без будь-якої компанії-управителя або створеного ОСББ. Такі будинки мали б визначитись зі своїм майбутнім самостійно або обрати управителя через конкурс, проведений органами місцевої влади до травня цього року. Але сотні будинків на Чернігівщині й досі «висять у повітрі». На щастя, у Чернігові міська влада вчасно проводила вищезгадані конкурси. Завдяки цьому в місті всі багатоповерхівки мають своїх управителів або ОСББ, які можуть вчасно вирішувати питання утримання будинків, у тому числі й проведення технічного обслуговування мереж.
 
 
   – Газ відрізняється від інших комунальних послуг. Якщо з якихось причин зникло електропостачання, після його відновлення люди просто можуть увімкнути в себе світло, і все. А для того щоб поновити газопостачання, потрібно обійти всі квартири. Це складніший процес, бо і речовина небезпечна. Саме з газом не жартують. Вода у випадку пориву витекла, завдала матеріальних збитків, і все. А газ не прощає помилок. Тому питання безпеки має бути на першому місці, – зазначив корюківський міський голова Ратан Ахмедов.
 
   Довідка
 
   Витоки газу на внутрішніх мережах – найчастіша причина викликів 104.
   Із початку 2021 року аварійно-диспетчерською службою зафіксовано 7666 викликів, пов’язаних із:
 
  • запахом газу біля будинку
  • запахом газу в під’їзді
  • запахом газу в приміщенні з газовими приладами
  • запахом газу на кухні
АТ «Чернігівгаз» 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АТ «Чернігівгаз», витік газу, ТО внутрішньобудинкових газових мереж

Добавить в:


Центр Комплект