Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Перевірка димових та вентиляційних каналів – запорука збереження вашого життя та здоров’я!

Перевірка димових та вентиляційних каналів – запорука збереження вашого життя та здоров’я!

 

АКТУАЛЬНО АТ «Чернігівгаз» нагадує: в період опалювального сезону особливу увагу необхідно приділити наявності тяги в димових та вентиляційних каналах (ДВК). Адже при порушенні тяги та несправних ДВК шкідливі продукти горіння не виводяться назовні, а накопичуються в приміщенні. Це може призвести до отруєння чадним газом. Аби ж уникнути небезпеки, димові та вентиляційні канали треба періодично обстежувати. Особливо пильними мають бути користувачі котлів та водонагрівачів з відводом продуктів згорання в димоходи. Подбайте про власну безпеку - перевірте стан димоходів та вентиляційних каналів (ДВК) у будинку.Хто перевіряє ДВК?

Цим займаються спеціалізовані організації, що мають відповідний дозвіл.

Коли перевіряти?

Димові канали (опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів для опалення та опалювальних котлів), які працюють сезонно, перевіряються 1 раз на рік, перед початком опалювального сезону, а ті, що працюють цілий рік, — 2 рази на рік (навесні і восени). Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими.

Як проходить перевірка?

Спеціалісти перевіряють, щоб в ДВК не було засмічень, а результати перевірки оформлюють актом. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству – АТ «Чернігівгаз».

У разі необхідності фахівці прочищають або ремонтують димові та вентиляційні канали, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації ДВК спеціаліст попереджує власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) про заборону користування газовим обладнанням та направляє один із примірників акту перевірки технічного стану ДВК газорозподільному підприємству для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання. Безпечне середовище для розподілу газу вкрай важливе, а несправність приладів може призвести до страшних наслідків – витоків газу, отруєнь та навіть вибухів.

Пам’ятайте:
при використанні природного газу у побуті необхідно дотримуватися правил безпеки:
  • провітрювати приміщення
  • перевіряти тягу
  • слідкувати за справністю газових приладів та ДВК
  • не затуляти отвори димоходів
  • не порушувати цілісність системи газопостачання.
Не використовуйте газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час різкої зміни кліматичних умов, наприклад, сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу. Дотримання цих простих правил допоможе убезпечити вашу родину та сусідів від можливих нещасних випадків. А головне: якщо ви відчули запах газу – терміново телефонуйте до аварійної служби АТ «Чернігівгаз» за телефоном 104. Аварійно-диспетчерська служба працює цілодобово та без вихідних.АТ «Чернігівгаз»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АТ «Чернігівгаз», Перевірка димових та вентиляційних каналів, ДВК

Добавить в: