Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Олімпійські ігри у Токіо-2020: як готується Олена Костевич
Рекламодателям
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

Олімпійські ігри у Токіо-2020: як готується Олена Костевич

23 липня розпочинаються 32-гі Олімпійські ігри в Токіо. За інформацією Національного олімпійського комітету наразі українські спортсмени мають 117 олімпійських ліцензій для участі в Олімпіаді в Токіо. Ліцензійний відбір триває і завершиться наприкінці червня, але поки що серед спортсменів Чернігівщини олімпійську ліцензію має лише стрільчиня Олена Костевич.

Про підготовку до Олімпійських ігор Суспільному розказав її особистий тренер, заслужений тренер України з кульової стрільби Ігор Чередінов.Олена Костевич виборола олімпійську ліцензію ще у 2018-му році на чемпіонаті світу. Це перевага чи завада для спортсменки отримати ліцензію задовго до Олімпіади?

«Гадаю, що це величезний плюс, тому що людина вже спокійна, знає, що у неї є ліцензія, не треба відбиратись. Вона може створити індивідуальний план разом із тренером і готуватись вже за індивідуальним планом. У якихось змаганнях не виходити на пік форми, перевіряти якісь окремі елементи. Гадаю, що у цьому плані це плюс».

Перенесення Олімпіади якось вплинуло на підготовку?

«Так, звісно. Усі спортсмени, які мали вже ліцензії, вони виходили на пік форми у 20-му році. Коли ми дізнались, що буде перенесення Олімпіади, довелось дуже коректувати свої плани, невеликий відпочинок брати, потім знову входити у пік форми – тобто міняти підготовку. І тим паче перевірятись ніде було – змагань не було».

Взагалі як провели цей рік? Де були тренування?

«Тренування загалом проходили вдома. Або база в Австрії в Олени є, або в Україні (у Львові теж можна тренувати пневматику). Змагань за цей період практично не було, що планувалось – їх скасовували. З’явився новий формат змагань – онлайн змагання. У нас у стрільбі це можна робити, тобто на якійсь платформі, спортсмен стріляє і його знімають. Але тут треба, щоби були електронні мішені, щоби твій результат фіксувався, передавався одразу. У цих змаганнях ми спробували, брали участь – Олена була призером на цих змаганнях. Форму, звісно, підтримувати можна, але це не зовсім те, що буде на Олімпійських іграх».

Чи вплинуло закриття кордонів під час карантину на тренування зі спортсменами?

«Так, звісно, стали більш жорсткими вимоги, не всі хотіли приймати, у тих країн, де планувались змагання, не завжди виходило, їх скасовували. До прикладу, як у лютому чемпіонат Європи у Фінляндії – за два тижні вони скасували змагання. Вимоги влади були такими, що їх важко було виконати щодо в’їзду спортсменів до країни. Зараз кордони привідкрились: до Польщі ми завжди їздили без проблем. Здаєш тести і їдеш на збори чи змагання. За останній місяць я здавав тести разів 15, напевно. На чемпіонаті Європи ми здавали кожні два дні. Звісно, це дещо напружує, але це правильно. Спортсмени у безпеці, змагання можна проводити. Вимоги організаторів ми завжди виконуємо».

Олена Костевич проживає в Австрії. Чи не вплинув карантин на співпрацю з нею?

«Ні, я і торік літав на збір до Австрії, і зараз заключний збір має проходити там. Умови там, звісно, кращі, ніж у нас. Коли у нас в Чернігові буде хороша база, на що я сподіваюсь, і все до цього йде, то і тут ми будемо готуватись із задоволенням».

Чи виходить Олена Костевич на пік своєї форми на час Олімпійських ігор в Токіо?

«Ми стараємося. Зараз результати на чемпіонаті Європи були хороші (суто технічні результати). Через те, що рік не було фіналів – ми не стріляли фінали на масштабних змаганнях, то не всі фінали вдалися у нас. Тим не менше вона із небагатьох спортсменів у Європі, які на всіх олімпійських вправах практично стріляла у фіналі».

Чи отримали щеплення від COVID-19 олімпійські спортсмени-стрільці?

«Так, Олімпійський комітет уже провів вакцинацію і спортсмени з кульової стрільби були першими, хто отримав перші дози вакцини, вже вакцинувались і вдруге. Тобто наша команда вже всі вакцинована. В тому числі і тренери, бо планується, що тренери також поїдуть на Олімпійські ігри. Адже на Олімпійських іграх будуть дуже жорсткі вимоги щодо ковіду, безпеки і таке інше».

Олена Костевич братиме участь в Олімпійських іграх вп’яте. Наскільки вони відрізнятимуться від попередніх Олімпіад саме через пандемію?

«Будуть жорсткі вимоги щодо пересування в олімпійському селищі, вихід із олімпійського селища буде заборонений. Як нам повідомили, всюди буде стояти контроль температури. І тестування – або щодня, або раз у два дні будуть. Звісно, так складніше. Адже буває, що тест показує позитивний результат, а наступного дня коли здаєш – все добре. Тому треба мінімум спілкування там і на старт вийти здоровими».

Ігор Чередінов також зазначив, що до початку Олімпійських ігор, які стартують 23 липня, у спортсменів буде ще два навчально-тренувальних збори — один в Австрії, один в Україні. Змагань не буде.

Щодо настрію стрільчині на участь у цих Олімпійських іграх, то тренер відповів, що у Олени суто професійний підхід, адже все-таки для неї це вже п’ята Олімпіада. Тому настрій хороший.

«Вона професійна спортсменка, причому дуже високого класу, все чудово розуміє – як треба готуватись і як ставитись до всього цього».

Чи відомо коли саме виступатимуть спортсмени з кульової стрільби на Олімпійських іграх?

«Так, звісно, розклад уже є, і традиційно перша медаль розігрується у кульовій стрільбі. Олена буде стріляти три вправи. Вони розтягнуті на тиждень одразу, як пройде відкриття», — сказав Ігор Чередінов.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олена Костевич, Олімпійські ігри, Токіо-2020

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!