• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Директорці школи Тамарі Фесюн дітей вистачить на три-чотири роки


Директорці школи Тамарі Фесюн дітей вистачить на три-чотири роки

 

Між Блистовою і Бірківкою Менської громади — сім кілометрів. В обох селах школи розраховані на 320 учнів. У Блистові навчається 73, у Бірківці — 35. У першому селі — одинадцятирічка, у другому — філія опорного закладу Менська гімназія, дев’ятирічка.— Філією стали 8 вересня 2020 року, — називає дату Тамара Фесюн, директорка Бірківської школи. — Керівництво громади запропонувало, як єдиний варіант збереження навчального закладу хоч ще на якийсь термін. Тепер, як своїй філії, Мена виділяє нам і фарбу, і комп’ютери, з фінансуванням стало краще. При школі є садочок. Там 15 вихованців. По малечі дивлюсь — дітей для школи ще років на три-чотири вистачить. От цьогорічний перший клас — троє діток. Якщо, як планують, приєднають до нас ушнянських школярів (в Ушні зараз також філія гімназії), то ще трохи протягнемо.

— Куди ж ідуть ваші школярі після дев’ятого?

— В ліцеї, коледжі. До Мени — 23 кілометри. Далеченько, треба рано вставати. Хоча, хто все-таки йшов до гімназії або школи Шевченка в десятий-одинадцятий, показували хороші результати. Я навіть думаю, що ми занижували учням оцінки, стала колег просити: «Давайте не жаднічать».

— Приміщення на 320 учнів. Велике. Чим зайняте?

— Тільки школа і дитсадок. Як я приїхала на роботу 40 років тому, то дітей було вдосталь. До нас возили ще й з Ушні та Осьмаків. Зараз молодь не повертається в села. Дітей нема.

— Де дітей берете для школи? — запитала секрет у Блистові.

— Та якось так виходить, — сміється Юрій Шеша, староста. — Зареєстрованих мешканців села — понад 700. Фактично проживає 450.

То питання до продуктивності населення. А школа хороша. Я і сам її закінчував десять років тому.

* * *

Ушнянська і лісківська школи — філії Менської школи Шевченка.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №23 (1830), 10 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, Блистов, Менська громада, Бірківка, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
 
 


Центр Комплект