• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Якщо техніка залишиться на полі, то ми її спалимо»: битва за поле під Меморіалом «крутянцям»


«Якщо техніка залишиться на полі, то ми її спалимо»: битва за поле під Меморіалом «крутянцям»

 

Бій під Крутами 2.0. Мешканці станції Крути стали на заваді спробам заїжджої агрофірми з Бахмаччини розорати десять гектарів лугу, який знаходиться всього за 600 метрів від Меморіалу.Свого часу держава забрала в людей городи по обидва боки дороги, заборонивши будь-які сільськогосподарські роботи на місці героїчної битви. Втім, Держгеокадастр вирішив це виправити, погодивши проекти землеустрою п’ятьом невідомим учасникам АТО, які не стали пітніти й одразу ж продали землю, рясно скроплену юними борцями за українську державність.

«Не встигли дихнути, а вже обкрадають!»

Це вже друга спроба агрофірми з Бахмаччини переорати луг. Уперше селяни здійняли бучу та прогнали техніку з поля після корчування чагарників. А через тиждень історія повторилась. Цього разу валяли двадцятирічні сосни під партизанським лісом і намагалися кинути плуга в цілину.


Велосипеди проти техніки

Після того, як влада дізналася, що йдеться про землі неподалік Меморіалу, справу взяли на контроль у Чернігівській ОДА. Ось чому на виклик «102» приїхала не лише патрульна машина, а й усе поліцейське начальство з Ніжина. Ба більше, з’ясувалося, що того ж дня на місце, де викорчували ліс, виїжджали ще й представники СБУ.

«Не встигли дихнути, а вже обкрадають!» – скаржаться люди, побачивши перед собою заступника голови Крутівської сільської ради Віктора Македона.

«Що будемо робити, Вікторе Васильовичу?» – звертається одна з жіночок.

«Сьогодні їхній юрист привіз стос документів, які ніхто не розбирав. Ми домовились про те, що наступного дня вони зустрінуться з сільським головою і будуть розбиратись, що з документами, – пояснює заступник голови громади. – Люди добрі, я вас прошу, заберіть будь ласка, свою техніку до вияснення обставин, – звертається в бік представників агрофірми Віктор Македон. – Не нагнітайте і не змушуйте людей до протистояння. Нехай ми побачимо для початку документи, які надають право розорювати цю землю».

«Ми не дамо їм права. Не дамо заорати наш луг, – перебиває з натовпу мешканець станції Микола Богачик. – Ви бачили, скільки землі вкрадено в людей підставними атошниками?».


Микола Богачик не стримує емоцій

«Те, що атошники підставні – це сто відсотків, – відповідає Македон. – І ці підставні атошники комусь продали свою землю. Не знаю за скільки продали, але продали. А власники передали організації, яка хоче користуватись землею».

«Викорчували майже 5 гектарів лісу. Сосни отакої товщини, – малює руками умовне коло Микола Богачик. – У 2017 році ще на болото вони не мали права. Значить що? Ліс також приватизований?».

«Техніку треба забрати і не бунтувати людей», – звертається до юриста агрофірми староста Печівського старостинського округу Володимир Нога.

«Сьогодні на місці, де викорчували сосни, я був зі співробітниками СБУ. Вони все задокументували і СБУ буде розбиратись, для чого і ким це було зроблено», – додає Віктор Македон.Столичний юрист агрофірми, який представився Олександром, ситуацію пояснив так: «Коли виникло питання, ми зупинили всі роботи. Всі копії документів я надав вашому старості. Ми взяли цю землю в оренду у фізичних осіб».


За агрофірму приїхав віддуватись їхній юрист

«У документах не видно, хто брав оцю землю. Це перше, – відповідає староста. – У тих копіях не видно, що у нас із вересня місяця громада, а кадастр роздав землю. Яким шляхом? От ми поїдемо в Чернігів і запитаємо, як і кому вони роздавали землю без відома сільської ради. А ви уже з плугом сюди прилетіли. Чого ви людей бунтуєте? Відрита кримінальна справа. Ви не маєте права нічого тут робити».

«Отам будемо сидіти і відстрілювати»

Щоб розрядити і без того напружену ситуацію, втрутився начальник Ніжинського відділу поліції Володимир Духно.«Є право власності на цю землю, яку не скасовано у судовому порядку, – намагається пояснити людям блюститель правопорядку. – Я тут для того, щоб не було ніяких провокацій. Я вам обіцяю, що техніка нікуди не поїде, доки не розберуться із владою. Якщо вона поїде, то я тоді не компетентний. Все повинно бути демократично і по закону».

«А хто відповість за викорчуваний ліс? – не витримує мешканка станції Крути Тетяна Пожарська. – Соснам було по 20 років. Викорчували, одні коріння стирчать. Піди ялинку на новий рік зрубай, так штраф припруть, а цим все можна».


Тетяна Пожарська: «Отакі були сосни»

Зрозумівши, що виорати луг не вдасться, юрист агрофірми погоджується прибрати техніку, залишивши її неподалік.

«Якщо техніка залишиться на полі, то ми її спалимо», – не стримує емоцій Наталія Очкало.

«Роботи проводитись не будуть до вирішення питань із місцевою владою і з вами як представниками громади. Вказувати підприємцю, де зберігати техніку, ми не можемо», – пояснює людям головний поліцейський Ніжинщини.


Наталія Очкало показує, в якому напрямку треба відправити техніку

«Ви нас штовхаєте до Чечні. До того, що отам будемо сидіти і відстрілювати. Це не нормально. Не лізьте на груди, будь ласка, – каже Наталія Очкало. – У нас позабирали городи у зв’язку з тим, що тут музей, по обидва боки були людські городи – все забрали, а якимось заїжджим земля є. Не дай Бог він тут буде пахати!» – звертається до представника агрофірми крутянка.

«Не буде тут ні кукурудзи, нічого, шановний. Повірте мені», – не витримує Микола Богачик.

Зрештою, техніка покинула поле.

Громада повергатиме землю через суд

Ситуацію із роздачею землі прокоментував заступник голови громади Віктор Македон: «По той бік дороги 126 гектарів перебуває у підпорядкуванні Меморіалу. То – землі Міністерства оборони України, а це – державні землі. Ця земля була виділена тоді, коли ще були сільські ради. Землю Держгеокадастр виділив без відома сільської ради. До вияснення всіх обставин ніяких робіт не можна проводити, тим паче, що ми бачимо, як налаштовані люди. Ми ж для людей».

У розмові з нами голова Крутівської громади Олег Бузун повідомив, що з агрофірмою вдалося домовитись і вони не будуть заорювати луг. Разом із тим Олег Бузун повідомив, що подібним чином було оформлено 46 гектарів поблизу села Печі. При тому, що жодних повідомлень, як того вимагає Закон, до Печівської сільради не надходило. Відтак громада має намір оскаржити в судовому порядку рішення про роздачу земель та повернути їх у комунальну власність.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №23 (841) від 10 червня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: земельні_відносини, Крути, конфлікт, громади, Македон, Бузун, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект