• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Хто з мерів міст обласного значення заробляє найбільше?


Хто з мерів міст обласного значення заробляє найбільше?

 

Колишній народний депутат Ігор Колихаєв, який минулого року отримував у парламенті близько 35 тис. гривень на місяць, тепер керує Херсоном. Він пішов керувати містом на значно меншу зарплату — близько 16 тис. гривень. А от середній заробіток мера Запоріжжя Володимира Буряка на 100 тис. більший, ніж у мера Херсона.У ЧЕСНО з’ясували, що дохід міських голів лише на декілька відсотків корелює з кількістю населення міста.

Середній заробіток Андрія Садового становить 33,5 тис. гривень, хоча Львів за населенням майже дорівнює Запоріжжю, а у мільйонній Одесі Геннадій Труханов отримує трохи менше 23 тис. гривень на місяць. Мер найменшого обласного центру України — Ужгорода — Богдан Андріїв отримує 55,2 тис. гривень на місяць, керуючи громадою у 115,5 тис. мешканців. Бюджет найменшого обласного центру складає 1,4 млрд гривень.До того ж, проаналізувавши дані по всіх зарплатах мерів, у ЧЕСНО побачили, що розмір бюджету міста аж ніяк не впливає на рівень винагороди мера.Наприклад, у Чернігові Владислав Атрошенко при населенні 286 тис. мешканців та бюджеті у 2,9 млрд гривень отримує 63,3 тис., тоді як Руслан Марцінків з Івано-Франківська при майже таких самих показниках має 39,2 тис. А от помічники та радники мера цього міста коштують платникам податків 700 тис. гривень на місяць.

Найменше заробляє мер Херсона, що декларує мільйони гривень, але має маленьку зарплату. У Херсоні найменший бюджет з усіх міст України, що мають понад 300 тис. мешканців, і найскромніші заробітки мера. Також менше середньої зарплати отримують міські голови Полтави (48,2 тис. гривень), Житомира (29,5 тис. гривень), Чернівців (49,4 тис. гривень) та Сум (43,9 тис. гривень).

Найбільше з усіх мерів заробляє мер Запоріжжя Володимир Буряк, заробітна плата якого у квітні склала 127,5 тис. гривень. З них 73% — премія.

Хто вирішує, скільки платити мерові?

У кожному разі рівень та умови оплати праці міського голови визначають депутати.

Для цього вони користуються певними постановами Кабінету міністрів, які передбачають умови оплати праці осіб місцевого самоврядування.
Зазвичай на початку каденції обраного мера депутатам пропонують проєкт рішення, де фіксують умови оплати його праці.

Основою є посадовий оклад, що становить основну, але не більшу частину заробітків мера. У квітні, наприклад, посадовий оклад мера Кропивницького Андрія Райковича становив трохи менше 11% від його заробітної плати, тоді як у Віталія Кличка — майже 87%.

На відміну від різних доплат, оклад — величина стала й затверджена постановою Кабміну ще у 2006 році.

Відповідно до цього документа, меру міста з населенням понад один мільйон осіб встановлено посадовий оклад розміром 16 940 грн, мерам міст із населенням до 180 тисяч — 15 тис. грн, а всім іншим — 15 900 грн. Тобто різниця в межах 2 тис. грн.

Але до якихось реальних досягнень, таких як якість сервісу і послуг у містах, заробітна плата мерів зазвичай не прив’язується.

Яким же чином мери українських міст, маючи одні оклади, отримують інші зарплати?

Вже згаданими вище умовами оплати праці депутати зазвичай передбачають своєму мерові певні надбавки, доплати і премії.

Сюди можуть входити надбавки: за ранг посадової особи, за вислугу років, за високі досягнення у праці, за науковий ступінь, вчене звання та навіть за знання іноземної мови. Крім цього депутати встановлюють величину щомісячної премії у відсотках від окладу. Інколи вона може становити і 100, і 300% від окладу.

До заробітної плати входять також відпускні, лікарняні, компенсації за відрядження, матеріальні допомоги та інші виплати.

Дуже часто мери отримують матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Її суму теж затверджує рада.

Так само не всі мери отримують доплату за доступ до державної таємниці. Суми від 722 до 1590 грн на місяць отримують мери Львова, Миколаєва, Чернігова, Чернівців, Кропивницького, Ужгорода і Черкас. Останній, Анатолій Бондаренко, отримує щомісячну доплату, хоча рік тому СБУ позбавила його допуску до державної таємниці.

Дізнатися, яким чином і на підставі чого мери отримують цю надбавку, складно, адже розпорядження Кабміну про цю доплату — для службового користування, і дізнатися його зміст неможливо.За матеріалами: ЧЕСНО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мер, заступники, зарплатня

Добавить в:
 
 


Центр Комплект