• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Катальпи на Рокоссовського прижилися, а клени - не зовсім (фото)


Катальпи на Рокоссовського прижилися, а клени - не зовсім (фото)

 

По весні містяни знову заговорили про славнозвісні катальпи у горщиках. Чи будуть їх знову виставляти на вулицях Чернігова чи таки висадять у відкритий грунт, про що у квітні повідомляв новий очільник КП «Зеленбуд» Артем Стах, - запитували наші читачі.

Нагадаємо, обурення та здивування містян у травні 2018-го року викликав той факт, що екс-очільник «Зеленбуду» Роман Старіков закупив окрім дерев ще й горщики, кожне дерево з кадкою коштувало 17 000 гривень. При цьому вартість самого дерева на сайтах садових центрів сягала в середньому 3500-4000 гривень. В своєму рекламному матеріалі потребу у горщиках комунальники пояснювали наступним чином:

Новинка — задоволення не з дешевих: вартість вазона — близько 17 тисяч гривень. Планують розмістити в місті їх майже сотню, нині встановлено десь половину від запланованого. Чому рослини замовили в Києві? Бо в Чернігові немає території для вирощування таких дерев. У на своєму підприємстві висаджують хіба що деякі види квітів.

Згодом навіть було зареєстровано кримінальне провадження, щодо закупівлі цих дерев у яких вбачили розкрадання бюджетних коштів. Дороговартісним горщикам катальп журналісти присвятили не один новинний сюжет, а в соцмережах і досі обговорюють цю «аферу» року 2018-го. Багато людей закликали висадити дерева у відкритий грунт і закрити питання з підвезенням та відвезенням катальп у горщиках на вулицях міста, що несе під собою додаткові витрати на пальне та транспортування.

Як виявилось у 2021-му році процес висаджування у землю пішов і дерева при цьому себе непогано почувають. Так, 12 дерев з 98-ми закупленим ще за часів Романа Старікова наприкінці квітня висадили на зупинці Рокоссовського (яку в народі називають «гірка», тому що поряд з зупинкою на значному підвищенні стоїть житловий будинок та магазин) та на перехресті навпроти ринку «Нива».


Вчора, 7 червня помічаємо, що на зупинці на Рокоссовського біля 5-ти катальп по сусідству висадили 2 клени. Але вони на відміну, від дерев, які три роки мучилися в декоративних горщиках - всохли. Можливо, це тимчасове явище і клени таки приживуться, адже дерева бажано висаджувати восени.


Як повідомили нам у КП «Зеленбуд» з 98-ми дерев поки що тільки 12 висадили у грунт, ще декілька десятків у горщиках виставили по вул.Ремісничій, на проміжку від перехрестя з вул. Мазепи до Центрального ринку. На цій вулиці через ремонтні роботи вирубали чимало ошатних дерев, тож катальпи там начебто і в тему, але ж вони не дають затінку і виглядають, скоріше як елемент декору.  Окрім Ремісничої катальпи в горщиках стоять ще на декількох локаціях міста. 

Щодо подальшої долі катальп - це буде вирішувати головний інженер підприємства, який зараз перебуває у відпустці, на підприємстві точаться розмови, про те, що всі катальпи потрібно пересадити у відкритий грунт восени, коли для цього будуть більш сприятливі умови для вдалого приживання.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: катальпи, Стах, Старіков, Зеленбуд, Реміснича, Рокоссовського

Добавить в:
 
 


Центр Комплект